Kadibudka u plotu

Dobrý den, sousedé na chalupě si hned u hranice pozemku s naším, kde máme sezení a opékáme buřty, postavili beze slova kadibudku. Je to budka se střechou, která svádí všechnu vodu k nám na pozemek k ohništi. Nevíme, zda mají uvnitř díru, nebo chemický záchod, ale zapáchá nám to tam. Není to ani 10cm od vyznačené hranice. Není s nimi řeč. Co můžeme dělat? Je snad v pořádku stavět takhle u hranice bez odstupu se střechou šikmo, aby vše teklo k nám, navíc pokud jde zcela zřejmě o kadibudku? Díky všem za rady a odkaz na případné zákony.
Odpovědět
Profilova fotka
Vodu je povinný každý riešiť na svojom pozemku a mal by dodržať odstup min. 2 metre.
Odpovědět
Je jedno o jakou stavbu se jedná. Nic by nemělo stát blíže než 2m bez povolení. I stromky větší než 1,5m by měli být vysazeny 2m od plotu.
Odpovědět
Takhle blízko plotu by se to dávat nemělo. Je jedno jak to mají řešeno, je jasné, že takový záchod bude zapáchat. Řeč s nimi není z jakého důvodu? Nevycházíte?
Odpovědět
Běžte na hygienu, stavení úřad ... Máte oprávněný strach o podzemní vodu ve studni... A oni to řešit musí.
Odpovědět
Profilova fotka
To mě zajímá, jestli s tím budou oni i reálně něco dělat a kolik si na to dají času.
Odpovědět
@michals11 Kvůli zadavateli diskuse věřím tomu, že to vyřeší velmi rychle. Fakt nepříjemná situace.
Odpovědět
@faro202 zadavatel vždy zadal jen "zajímavý - chytlavý" dotaz, ale k odpovědím se nemá. viz. dotaz pár dnů zpět. https://www.modrastrecha.cz/forum/plo... Takže spíš jen někdo "hejtuje"
Odpovědět
@candat Vypadá to tak. Ale co by z toho měl? 🙂
Odpovědět
@candat Už jsem to psala včera i u dotazu, že mu sousedé vstupují na pozemek přes branku a kradou. Úplně stejně zadá dotaz a k ničemu se nevyjádřil už. Je to buď nějaký rýpal, který si vymýšlí, nebo se baví tím, jak se zde lidé přou.
Odpovědět
@jozkakomosny to co píše @asistent . Jen se baví, jak se pak lidí mezi sebou přou o své pravdě.
Odpovědět
@candat Asi jsem naivní, ale že by byl někdo až TAK blbý?? To je smutné... 😢
Odpovědět
Profilova fotka
@candat Tohle je ale naprosto divné 😵‍💫
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@candat mám úplně stejný dojem... 😉 Pokud takové prekérní situace (kadibudka či vrátka v plotě) skutečně existují, tak co sem třeba vložit fotky @faolgan ? Hned se bude reagovat lépe, když uvidíme "reálný stav".
Odpovědět
A není to snaha o oživení diskuzí? Klidně i ze strany provozovatelů fóra?
Odpovědět
@puhelin to by byl hodně zoufalý pokus. Je fakt, že to tu za poslední roky hodně "umřelo", což mě dost mrzí.
Odpovědět
@candat to určitě není práce provozovatele, ten faolgan se zaregistroval 3.8.2023, nejde o staré diskuze.
Odpovědět
@puhelin to určitě ne, viz.můj příspěvek níže
Odpovědět
Písemná výzva, když nimi není řeč, vyzvat písemně k odstranění černé stavby s tím, že 8. den to půjde na úřad. Uvidíte, jak zareaguje.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od faolgan:

Dobrý den, sousedé na chalupě si hned u hranice p…
@faolgan Vyřešeno, nebo stále s tím zápasíte?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od candat:

@faro202 zadavatel vždy zadal jen "zajímavý - chy…
@candat Toho jsem si nevšiml teď, ale vím, že některé diskuse jsou takové. Že jen se někdo něco zeptá a to je celé. Lidé se baví mezi sebou, ale je to bez nějaké odezvy.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?