Má význam vystříkat trávník proti plevelu na podzim?

Profilova fotka
Nějak se mi toto léto na zahradě přemnožil plevel, hlavně takové jakoby bodláčky, které ještě nejsou bodláčky, ale mají takový tvar a je jich strašně moc a dělají jakoby takové díry, takže když jedu sekačkou, tak sekačka pěkně skáče :-D Zajímalo by mě, zda má význam vystříkat trávník proti plevelům teď na podzim nebo mám raději počkat do jara? Díky.
Odpovědět
my to budem dělat teď na podzim kvůli zorání a na jaře znova pokud to nepomůže. Ale jsme teprav na začátku a zahrada představuje džungli a ten jetel taky museli dát všude 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
@monenta A čím to budete vystřikávat???? Já bych to jako udělala až na jaře, ale to ta tráva docela dost rychle roste a já musím sekat každý týden a na návodech na použití různých přípravků píšou, že cca dva týdny se nemá sekat tráva, tak bych to ráda udělala teď na podzim.
Odpovědět
tak prý Dominátorem, ale toho je spousta. my jsme to dostali od známýho, přítel říkal, že by to nekoupil, ani neví proč :-D záleží kolik tam toho máte, pokud je to jen sporadicky, tak bych to asi taky nechala na jaro. my máme opravdu džungli, všude plevel a dost zakořeněnej jetel, takže nás to nejmíň 2x nemine. ]-( ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
My máme právě hooodně plevele.....Takové ty jakoby bodláčky....je to nízký plevel....a nic na něho nezabírá, má strašně dlouhý kořen.
Odpovědět
@klariska1241 Lépe je určitě na jaře, teď je chladno a postřik se pomalu vstřebává a pomalu účinkuje. Pokud chcete jen tyhle bodláčky, nebo smetanky, nebo sedmikrásky, musíte si koupit postřik přímo na to, který neúčinkuje na trávu. Dominator by vám zlikvidoval všechno, včetně trávy.
Odpovědět
Profilova fotka
@jitule23 Já vím, měla jsem Bofix, kterým jsem letos vystříkala celou zahradu, ale na ty bodláčky vůbec nezapůsobil....Tak jsem použila Clinic a chodila po zahradě a stříkala ho jen na ty bodláčky, sice chcíply, ale za měsíc se jich objevilo ještě více....Je to fakt na mrtvici....
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?