Měl jste někdo zahradního architekta?

Zobraz úvodní příspěvek
Nejsem si jistá, jestli se tomu říká zahradní architekt, designer nebo prostě zahradník. Ale zajímá mě, jestli jste si někdo najal na zahradu odborníka. Budeme mít novostavbu (řadovku) a tak budeme mít na zahradě jen hlínu. Budeme mít opravdu pidi zahrádku a rádi bychom na ní udělali takovou pidi japonskou zahrádku. Něco jsem o tom četla a prý je to na malé zahrádky ideální. Samozřejmě až budou děti a bude potřeba tam dát pískoviště atp. tak asi japonská zahrada vezme za své, ale i tak. Nejsme ale žádní zahradníci ani kutilové, nevyznáme se v tom a u zahrady máme i svah, a proto si myslím, že by nám celkem bodla profesionální pomoc. Máte někdo zkušenosti s takovou odbornou pomocí? Dobré či špatné? Vyplatí se to a kolik vlastně něco takového stojí? Díky a prosím jen o smysluplné komentáře a ne něco typu "my nikoho takovýho nepotřebujeme, protože nejsme tupci a umíme si to udělat sami."
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@vitezove My sice máme poměrně velký pozemek, ale... Je to jíl, neustále na slunci, nejhorší podmínky snad. Takže než abych vyhodila tisíce za kytky, co se mi pak neujmou nebo vyhodila desetitisíce za odbagrování jílu a dovozu "výživnější" hlíny, tak jsem investovala do architektky. Projekt mě bude stát kolem deseti tisíc. Zahradu si pak samozřejmě uděláme sami, postupně, na realizaci firmou už mi peníze nezbydou. Ale návrh jsem prostě zadala. Manželovi se to chvíli nepozdávalo, ale pak uznal, že tomu ani jeden nerozumíme, tak mi to odkýval:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzekk Nevím, odkud jsi. V Ostravě občas probíhá workshop o zahradách, kde zahradní architektka s 2-3 lidmi celý den maluje jejich zahradu a radí jim, co, kdy kam a jak. Mám to za sebou a pomohlo mi to opravdu hodně, mnohem lepší, než když na pozemek přijela nějaká arhcitektka, ani se nerozhlédla a oznámila, že za 5 tis. mi tedy "něco" namaluje ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici Můžeš prosím poslat odkaz na ten workshop, který jsi absolvovala? Mám o něco podobného zájem, takže kladná reference se hodí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jakuda posílám do IP
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici díky, četla jsem to od tebe i jinde a líbí se mi to. Do Ostravy mám tuze daleko, jako správného pragocentristu mě dál jak na 30km nikdo nedostane, ale zkusím se pokoukat tu. Pod čím mám hledat? (vhodné klíčové slovo, firma, jméno paní...)
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzekk Kurz zavrhování zahrad v Ostravě, to google najde ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici Kurz navrhování, ne zavrhování ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
@nininka23 Prosím o kontakt na zahradního architekta..moc díky předem.
Odpovědět
@slabici díky,díky, jdu hledat, to zní bezvadně, jsem od Opavy, takže OV ideál ;-)
Odpovědět
Jinak k otázce, známá to měla v jednom zahradnictví domluveno tak, že návrh jim udělali zadarmo, ale rostliny museli vzít od nich, to mi přijde fér.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@corleone1 Tohle je tak okate, ze vam to taky brzo smazou
Odpovědět
Článek se načítá
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?