Mšice - co na ně nejlip zabírá?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Letos mam msic nejak vic nez loni... nejen na ibisku ( kde jsou snad vzdycky), ale i na ruzich a nekterych trvalkach....uz jsem dvakrat strikala ( Mospilan, Rock Effect), ale nejak se mi nedari se jich tentokrat zbavit... Mozna je to i tim, ze letos casto prsi, takze postrik nema dost casu poradne pusobit....Dnes jsem koupila Careo ultra- dle zahradnika nejucinnejsi postrik. Mate nekdo nejaky dobry tip, radu, doporuceni, ktere se vam osvedcily? Diky za podnety a rady, Erika
Odpovědět
1
2
@martinairena Tvoje hruška napadená rzí ti sice dala výtečné hrušky, ale věz, že tomu tak do budoucna nebude. Napadený strom je oslabený a postupně ti může odejít, plody nebudou ani tak vyzrálé anebo už ani nebudou. jestli chceš hrušku zachránit, tak si o této rzi hrušňové něco načti. Nejspíš byla infikovaná nějakým poblíž rostoucím jalovcem. Stačí hrušku postříkat hned z jara fungicidním postřikem ( měďnatým ) . Jalovec buď odstranit nebo taky ošetřit. :-)
Odpovědět
@martinairena https://loskutak.nova.cz/clanek/15414...
Odpovědět
Profilova fotka
@martinairena u nás to stejné, vedle buhvicim stříkaného pole. Na odmsiceni jabloně stačily dvě berušky, co jsem našla v záhonku 😂 druhý den nebylo po msicich ani památky.
Odpovědět
Úspěšně použivám proti mšicím toto - je to emulgovaný olej ve vodě, žádná chemie. Mšice to zalepí. http://www.agro-bio.cz/produkt_biool/
Odpovědět
Profilova fotka
@mirimi pises svatou pravdu, ty choroby nezmizi jen tak samy od sebe a rostlinu ( at je to strom nebo cokoli jineho) vzdycky oslabuji a prognoza do budoucna neni dobra...
Odpovědět
Profilova fotka
@mirimi Neboj se, mám načteno už dávno. Na podzim jsem všechny napadené listy pečlivě otrhala a zlikvidovala v komunálním odpadu. Na jaře jsem ještě před rašením listů postříkala strom přípravkem proti rzi a stejně byl strom zase napadený.Vim, jak funguje cyklus rzi s jalovcem, ale tady v okolí mají téměř všichni sousedí ryze okrasnou zahradu, takže aby kvůli mé hrušni likvidovali jalovce, opravdu nehrozí. Mám ale zkušenost, že silné starší rostliny si už většinou poradí a že náchylné jsou spíš mladé rostlinky. Takže nejdu hlavou proti zdi, ale spíš v souladu s přírodou. Například mšice mi celkem spolehlivě odpuzuje bazalka, pažitka, tymián a afrikány. Prostě jim smrdí.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?