Pískoviště - ano nebo ne?

Chtěla bych se zeptat těch, co mají děti - jakou máte zkušenost s pískovištěm a jeho využitelností? Když jsme někde na hřišti, tak syn (brzy 3 roky) řádí na prolézačkách, klouzačkách atd. Písku si skoro nevšimne. Ale možná to je u domu jiné? Využili jste, nebo za vás zbytečnost?
Odpovědět
@bayt se zeptej prcka a taťky jestli chtěj hřiště ne? 😄
Odpovědět
@iveta_89 Zajimalo me, jestli se vyuzije u starsich deti..
Odpovědět
ale vzhledem k tomu. že ještě nemáte projekt? povolení? a postaveno... tak to bude malýmu tak 5+
Odpovědět
@bayt to ses ale neptala a mě to právě napadlo...
Odpovědět
Rozhodne doporucuju. A v kombinaci s blativou kuchyni. U nas se porad bagrem neco vozi, vari se, ... Babovky je nikdy nebavily. Kuchyn mame podlazku z leseni na 4 kyblech od fasadni barvy. A stare nadobi, ktere nejde na indukci.
Odpovědět
Profilova fotka
U nás je pískoviště také stále v kurzu. Staví různé hrady a tunely a pak je ničí (dobývají) proudem vody z hadice. Ono hodně záleží jaké to pískoviště bude. Hlavní je hloubka aby se dalo hrabat.
Odpovědět
@iveta_89 To tu stavbu vidite nejak dost pesimisticky, ne? 😄
Odpovědět
@jakuda Díky a jakou cca máte hloubku?
Odpovědět
@puhelin Jaké máte rozměry? Blátivá kuchyně zní skvěle 🙂
Odpovědět
@bayt no jak jste na tom? myslím projekt, kolik tak ještě než se doladí? pak stavební řízení? všude se jede na poloviční plyn na úřadech, pak samotná stavba, máte nějakej časovej plán?
Odpovědět
@bayt Mame ho vlastne dost male, jen 1,4 x 1,4 m. Ale chodi si do neho pisek jen nabirat na tu praci v kuchynce. Pisek mame stavebni, je spatny, chci poridit vhodnejsi. Pak tam mozna vydrzi dele, to se jim budou dobre stavet i babovky. Ted jsme to neresili, protoze piskoviste premistujeme. Blativa vznikla tak trochu spontanne, kdyz jsme zacali dovazet hlinu ke zvednuti terenu na zahrade. Az tu zahradu dodelame, urcite jim udelame jeste jedno misto jen s hlinou. Uvazujeme i o kopci hliny, kde budou mit oprenou klouzacku a z druhe strany si budou patlat blato.
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt Máme pískoviště 2x2m a hloubku cca 70 cm (40cm jáma + 30cm ohraničení).
Odpovědět
Článek se načítá
Nejlepší pískoviště je vykopaná hlína
Odpovědět
Profilova fotka
souhlas s @kofejn takže stačí nezvelebit kousek zahrady a děti jsou spoko. Ale jinak u nás kromě bahna kolem stavby jede i pískoviště... 4 a 2 pryč jsou tam od jara do podzimu pořád. Bláto, pisek, kameny, klacky a nízké nároky matky na čistotu a vzhled děti = spokojené děti... Aspoň u nás.
Odpovědět
@jakuda Díky!
Odpovědět
@sviva @puhelin Dětský ráj 🙂 získala jsem tu inspiraci na blátoviště 🙂)
Odpovědět
Profilova fotka
u nás: 1. pískoviště 200x150, hloubka cca 30 - plné až po vrch - musí se cca 2x ročně doplňovat, protože zákon zachování hmoty zde prostě neplatí 2. blátoviště - hromadu zahradní zeminy, kterou jsme nestihli spotřebovat, děti proměnily na vodní přehrady se spoustou trubek a hadic. 3. past na lva - jáma cca 2x1,2m, hluboká 1,5m. Ta už není 🙂 4. kus zahrady, kde si můžou kopat a vrtat jak chtějí 5. "indiánská kuchyně" - v týpí mají na ohništi plotýnku a pořád pečou nějaké blátové buchty a koláče. klukům je 6 a 8 a pořád je to baví. je pravda, že po práci na vodárně v blátovišti je jediná funkční očista před tím, než vstoupí do domu WAPka. Ale to nevadí 😄
Odpovědět
@bayt "Neznám lepší didaktickou pomůcku, než je kyblík s blátem", říká zakladatelka dětského lesního klubu
Odpovědět
@puhelin Paráda 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Pískoviště určitě ano, myslím, že se tam děti vyhrají. My jsme nakonec museli také plány na zahradu překopat a jedna část, kde měl být můj relaxační kout s houpací sítí, bude dětská s pískovištěm a průlezkama 😄
Odpovědět
@jumpmans Nebyla by fotka bodu 2? To je presne to, co chci u nas.
Odpovědět
@qeszi To já úplně neberu jako překopání plánů, spíš jsem si všimla, že u nás to pískoviště nefrčí (na hřišti venku), ale možná, že to je právě doma u baráku jiné...A zvažovala jsem, jak dlouho se využije 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt Jj, jen u nás už se s dětma nepočítalo, proto překopáváme plány 😄 Ale dcera si na pískovišti vyhrála, proto ho doporučuji a plánuji 😉
Odpovědět
Stěhujeme se z bytu s předzahrádkou do domu a pískoviště s sebou neberu.V době jarní karantény jsme koupili jen pidipískoviště z Lidlu,nadšení dětí (kluci 6 a 2.5) velké,ale po tom,co mi vbíhali nekontrolovaně na záchod/pro pití/hračky dovnitř a i přes luxovaní 5x denně jsem měla písek snad až v posteli,tak nikdy vice😉 povinně se pak převlékali na terase,komplet i s trenýrkama🙂nejsem cíťa na špinavé děti, ale ten křupající písek na dřevěné podlaze mi fakt vadil.
Odpovědět
@ditava Jo syna taky svlikam jeste na chodbe 😄
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?