Střecha pergoly

Ahoj, Požádal bych o radu ohledně střechy na pergolu. Pergolu mám zaklopenou prkny. Klasická pultová, sklon asi 6°. Přemýšlím co tam dát, aby to bylo finančně co nejméně náročné. PVC fólie vychází draho, proto se kloním k asfaltovým pásům. Máte někdo? Jakou jste dávali podkladní a jakou vrchní? Děkuji všem za každou zkušenost.
Odpovědět
Profilova fotka
@dajvr Nooo, 6° je pro šindel málo. Nejmenší sklon, který jsem pro šindel dohledal (a používal), je 9,5°. Je to Cambridge Xtreme 9,5°. Takže 6° bych pro šindel asi fakt nedával ... Já jsem pod ten šindel dal samolepící folii IKO Armourbase PRO PLUS (30m2 přes 3tis) a pod to jsem dával normálně palubky, aby byly zespodu pohledové. Takže z pohledové spodní strany palubky - folie - šindel.
Odpovědět
@sargic Díky za reakci. Málo to podle výrobců je, záruku na to proto nedávají. Ale co jsem dohledal, tak lidi to běžně dávají a bez potíží. Šindel ale nechci. Chci opravdu ty klasické pásy s posypem. Mám střechu cca 55 m2 a na to materiál cca za 22 tis (asfaltové pásy) a 30 tis (fólie). Jenže když já si hledal pásy, tak třeba podkladní A330 mě vyjde nějakých 2500 Kč a vrchní třeba 7 tis Kč. Dohromady tedy nějakých 10 tis Kč. Což je obrovský rozdíl. Ale nevím zda je to vhodné takto poskládat.
Odpovědět
Profilova fotka
@dajvr Afaltový pás s posypem asi řešení je, dá se to slušně slepit a vytvoří to voděodolný spoj. Ale pohledově je to bída a taky je otázka, jak moc to bude odolné případné chůzi a další věc, jak dlouho bude trvat, než ten pás skřehne a začne praskat a přestane být voděodolný ... s tímhle zkušenost nemám. Ale za ty peníze bych to asi risknul a případně za pár let přetáhl novou vrstvou pásu ...
Odpovědět
Máme asfaltové pásy s posypem na střeše jedné části domu 17 let a drží, udělá se na nich mechová zahrádka, ale neteče do nich Na pergole s taktéž malým sklonem je máme asi 6 let Jinak je šindel, fólie, OSB desky a pod tím palubky (pohled zespoda) Rozteče trámků asi 80cm, to teď přesně neřeknu
Odpovědět
@dajvr jen ty pásy stejně když tam dáte nějakou fólií pod to takto hořákem spalite. A vydrží to hodně dlouho jde po tym i chodit atd. Taky to budu dávat letos na pergolu.
Odpovědět
@sargic Pohledově mě to právě netrápí, jelikož jsme pod svahem a pozemek máme velký, tudíž na střechu nebude odnikud vidět. Uvidíme to tedy jen my, když půjdeme nahoru na zahradu. Co se týče chůze, tak by snad problém být neměl, navíc tam neplánuji často chodit. Děkuji za reakci 🙂
Odpovědět
@vladimir_sacha Supr, tak další kladná zkušenost. Děkuji.
Odpovědět
@edison101 Mě to právě také přijde nelogické, protože se to musí spálit. Ale u každého vrchního pásu píšou, že je nutné dospod dát podkladní pás A330 nebo V60 a další. A vy máte již konkrétně vybrané pásy, které budete dávat?
Odpovědět
@dajvr NN ještě jsem se nedíval jsem teprve ve fázi kopání a nepamatuji si co jsme dávali na kotelnu.
Odpovědět
@dajvr a co trapézový plech? Ten se dá sehnat kolem 300,- za m2 a sklon je od 5 % většinou..
Odpovědět
@petr13 jen ne plech, ja dal na pergolu plech a kazda letni prehanka je jak koncert mettalicy, lituju toho priste bych dal jedine sindel, natavovane asfaltove pasy nebo bitumenove vlnovky.
Odpovědět
@petr13 Přesně jak píše @kopca89, je to hlučné při dešti. Alespoň znám lidi, co si na to stěžovali. Ale děkuji za návrh 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
@kopca89 Také máme plech, bylo to to jediné, co se za covidu dalo sehnat. Máme k tomu přípravu na zelenou střechu - netřesky, rozchodníky apod. a trochu to utlumíme.
Odpovědět
@puhelin Tak to je pak jiná 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?