Trávník vs. plevel

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, loni jsme založili trávník před domem asi standardním postupem - šlo o návoz ornice, která zarostla plevelem, takže postřik totálním herbicidem, pak kultivace a shrábnutí starých kořenů plevele trávy a drnů, srovnání (vše ručně hráběmi - je toho asi 100m2, takže zážitek... 🙂 ) a zasetí trávníku (hřištní směs). Nakonec jsme to mírně posypali univerzálním substrátem a zalévali a zalévali a zalévali. Trávník vyrostl, je krásný, ale také plevel vyrostl... tak jsem to letos postříkal dvouděložním selektivním herbicidem - nějaký plevel to zničilo, ale jen nakrátko, pak zase rostl a roste. Takže se mi ideální představa o krásném zeleném pažitu rozplývá. Neporadíte někdo prosím nějakou vychytávku, jak se toho plevele v trávníku zbavit (natrvalo)? Díky moc předem za názory, postřehy, zkušenosti 😉
Odpovědět
1
2
@geodett a co děláte pak s tím senem 😄
Odpovědět
@petraxname a čím přesně hnojíte?
Odpovědět
@tinka2011 zatím mě to neopustilo 😛 a spoléhám na to, že když ten trávník bude bujet, tak nedovolí plevelu aby se tam vůbec uchytil - takže hnojit, zalévat a sekat. Věřím, že ta vřetenovka je asi lepší, ale šíleně drahá...
Odpovědět
@davecom travnik hnojim hnojivem lovogreen. Hnojim 3x za rok. Na jaře a v létě pohnojim hnojivem jaro-leto a na podzim podzimním. Na hnojeni je fajn rozmetadlo na baterky. Stojí pár stovek a nemusím řešit rovnomernost rozhozu. Nove založený trávník jsem ale poprvé pohnojila travinem, ktery plevele vyhubi a trávu pohnoji. Pak už stačilo občasný plevel vyskubnout. Sousedim s loukou, která se skoro neseka a plevele z ní je hodně a taky se sousedkou, která je líná a o zahradu se nestará, a plevele se v travniku neuchyti.
Odpovědět
Profilova fotka
@davecom vozim to do obory dankum a divocakum
Odpovědět
Profilova fotka
@petraxname nepisou na obalu, jak je to s tím lovogreenem a pohybem psů? Na netu jsem se nedocetla.
Odpovědět
@zmrz_lina Hnojim, když jsou hlášené deště a granulky se rychle rozpouští, děti a pejska to neomezuje.
Odpovědět
Profilova fotka
@petraxname já jsem před 14 dny právě hnojila hnojivem z Mountfieldu, kde píšou, že to je ok. Pršet začalo asi hodinu potom, co jsem to dosypala a pršelo celou noc, ale hnůj byl cítit ještě dva dny a ty naše dva chlupatéblbečky nenapadlo nic lepšího, než žrát tu navonenou hlínu. Dedousek nám pak blil krtince...🙈 😅
Odpovědět
@petraxname pamatujete si prosím osivo, které jste použili? 🙂
Odpovědět
@zmrz_lina tak toto hnojivo je bez zápachu a rychle se rozpouští, když zmokne.
Odpovědět
@logginn osivo jsem dala rožnovska hrištní, na radu zkušenějších zde.
Odpovědět
@petraxname dík za tip. Taky sousedím s loukou, která se seče 2x ročně, ale kvete a semení se to všude. Jinak z tvojí fotky to moc nevypadá na sousedství s loukou, pěkně obehnané plotem i křovím 😄 , ale chápu, že vzduchem se šíří ledacos i přes plot 🙂 Jinak to rozmetadlo hnojiva na baterky, co přesně máte, pls?
Odpovědět
Článek se načítá
Časté sekání trávníku by jej mělo změnit do krásy.
Odpovědět
@geodett fakt? a co ty daňky pustit rovnou na zahradu? 😉
Odpovědět
@sabcakonecna taky tomu věřím, ale nesmí to být nízko a hnojit se stejně musí, aspoň občas. No a voda je nejdůležitější
Odpovědět
Profilova fotka
@davecom nj kdyz ono se jim blbe vysvetluje co zrat a co ne
Odpovědět
@geodett 😄 no, to chápu 😛 a navíc by se člověk musel rozhlížet kam šlape při procházce po čerstvě vypaseném trávníčku 😉
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?