Ukotveni detskeho domku

Dobry den, stavim detsky zahradni domek a premyslim jak ho ukotvit do zeme. Premyslel jsem ze bych do zeme zatlouk zatloukaci kotvy (v priloze cislo 4.) a do ni vlozil drevo pro fixaci a nataveni vysky (v priloze cislo 1). Pak na kotvy domek (v priloze cislo 1) posadil a zasrouboval zvrchu a okolo dal sterk (v priloze cislo 3). Pak me ale napadlo ze drevo i kdyz bude v kovove kapsli tak casem zhnije a domek si muze sednout. Uz mam nejaky kotvy vrazene v zemi, tak jsem si rikal ze bych kotvu 10x10cm vylil betonem a ukotvil domek zatloukacima hmozdinkama. Co si prosim myslite ze je lepsi reseni? - Dat do zeleznych patek drevo a i kdyz bude v zemi a zasroubovat domek z vrchu. - Nechat zatloukaci patku v zemi a vylit ji betonem a uchytit domek do betonu hmozdinkou. - Nejake jine reseni?
Odpovědět
@bft já všechno kotvím do betonových patek ... vyvrtám 150mm díru. Pokud potřebuju jít s patkou nad terén, tak výšku "dorovnám" KGčkem a zabetonuju ...
Odpovědět
Pokud nechceš betonovat, což u dětského domku, který tam asi nebude věčně, není potřeba, tak bych osobně volil místo zatloukacích patek zemní vruty. Když vezmeš ty delší, bude to úplně v pohodě.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?