Zničený nový trávník

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny, je tu někdo, kdo by mi poradil co se zničeným trávníkem? Od dubna postupně srovnáváme pozemek, překatrovanou hlínu mícháme s pískem a do toho postupně sejeme travní směs. Trávník se nám krásně chytl, pravidelná zálivka, sekali jsme 2x týdně a teď jsme se vrátili po 11dnech z dovolené a ze zahrady byla trochu džungle, bohužel nebyl nikdo, kdo by nám alespoň jednou přišel posekat. Víme, že v době dovolené častěji pršelo. No a po posekání jsme se zhrozili, trávník je úplně zničený 😞 Vůbec nevíme co to mohlo způsobit a co s tím teď máme dělat. Jsem z toho nešťastná, trávník který jsme měli před odjezdem byl tak krásný a teď je to jak nějaké smetiště 😞 Napadlo nás, jestli není přelitý a jak byl vysoký nestačil vyschnout a takhle shnil (nebo jak to mám říct). Máte někdo nějaké rady prosím? Fotky přikládám.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@davex Tak bohužel to kornatka je.. A začíná se nám rozmnožovat 😞 Nevíte co s tím?
Odpovědět
@lucyje89 hned jsem si to myslela, bohužel teď opravdu hodně řádí. Používáme postřik Ortiva.
Odpovědět
@lucyje89 Kamaradka pouzila s uspechem Dithane DG. Ja bych pouzila Ortivu, loni jsem mela plisen na rajcatech a po pouziti Ortivy jsem hodne urody zachranila. Pouzijte na celou plochu, ne jen tam kde je, po kazdem seceni dukladne ocistete sekacku.
Odpovědět
@lucyje89 Určitě Ortivu. Je léty ověřená a funguje. Postřik já osobně provádím v dávce 10m/8l vody. Ne jen na postižená místa, ale proveďte ho komplexně. Bohužel, taky s ní letos bojuju 😞 Kornatce právě nahrává hodně vláhy, vlhkosti, což letos doposud bylo, takže určitě tu večerní zálivku změňte na ranní. Jinak kornatka se přenáší lehce. Na botách, na nožích sekačky, pohybem domácích mazlíčků, na hrábích apod.
Odpovědět
Profilova fotka
@alexxa007 @tinabla @davex Ach joo 😞 A jak se má postupovat? Máme nejdřív posekat, potom postřik? Vertikutovat trávník nevím zda můžeme, když je cca 4 měsíce "starý"?
Odpovědět
@lucyje89 Klidně posekat, teď už je to jedno. Je ideální potom sekačku umýt, "vydesinfikovat" 🙂 Poté postřik, který se může i opakovat. Nevím, jak dneska, ale alespoň u nás mají být bouřky/déšť. Udělal bych to v tomto případě zítra, v podvečer, ještě před těmi tropy. Ortiva funguje rychle, ale já to osobně vyčesávám po týdnu. Vertikutaci určitě na tomto mladém trávníku ne, jen bych vzal hrábě a opatrně tu plsť, sušinu a stařinu, vyčesal. Já včera prováděl vertikutaci a měl jsem na cca 300m2 čtyři plná kolečka stařiny 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@davex U nás taky hlásí nějaké deště, bouřky, ale většinou z toho nic není. Každopádně jsme domluveni, že se na to vrhneme v sobotu. Tu sušinu, plsť mám odstranit ještě před sekáním, po sekání nebo až po tom postřiku s odstupem třeba toho týdne? Doufám, že je nějaká naděje, že se jí zbavíme.. Nečekala bych, že po tak krátké době budeme řešit takové problémy s trávníkem 😞
Odpovědět
@lucyje89 Ono ta kornatka není zase taková stará choroba a je opravdu lehké si ji do trávníku zatáhnout. Nicméně, dá se jí předcházet, pravidelným hnojením, zálivkou. Opravdu ten trávník nesmí být přemokřený. Jinak, lokálně bych ty napadená místa vyhrabal, poté aplikoval postřik celoplošně. Nezapomenout očistit sekačku, hrábě apod.
Odpovědět
@lucyje89 Jestli mohu poradit vyhrabejte trávník ve dvou směrech kolmo na sebe a kupte si hrábě vějířovitého tvaru . To pujde, uvidíte, zas budete mít pěkný trávníček. 🙂
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?