Detail hydroizolace kolem prostupů a chrániček.

Profilova fotka
Ahoj, Měl bych otázku jak jste řešily detail hydroizolace a také radonové izolace kolem prostupů a chrániček, kolem KG trubek my to je jasné, tam budou tzv. izolatérské kalhoty ale máme v řadě za sebou 11 chrániček kopoflex průměr 40 mm a 50 mm. Pak zvlášť 4 chráničky průměru 75 mm ty jsou tedy trochu od sebe. viz foto. Zatím jsou jen přivařené vodorovně dvě vrstvy hydroizolace Radonelast a skloelast a jsou k nim jen rovně zaříznuté. (detailní foto vložím zítra). Teď je zapotřebí to kolem nich utěsnit a spojit s vodorovnou hydroizolací. Můj návrh je nahřát sbs pás který připlácnu k chráničkám ze všech stran a zbylé volné místa mezi chráničkami vyplním Tekutou lepenkou například 2K od Den Braven nebo Soudalu. Popřípadě pokud máte zkušenosti z jinou tak klidně napište jakou. Ještě jsem našel Unolastic od Index ta je také protiradonová jenže ta je na vodní bázi, spíše bych upřednostnil bázi asfaltovou. Neb druhý návrh vyplnit pouze mezery mezi chráničkami tou tekutou hydroizolací když mám pásy natavené už ve dvou vrstvách těsně vedle chrániček. Díky za názory.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
Dělal jsem to podobně, jak píšeš. Udělal jsem si malé kousky ipy ty jsem nažhavil a pokouskách polepil kolem prostupů, tím jak byly roztavené, tak se to pěkně zalepilo kolem chrániček. Na to pak budu natírat ještě tu 2k den braven
Odpovědět
Profilova fotka
@alda33 Mě to přijde asi jako nejlepší řešení, pak nebude zapotřebí tolik té tekuté lepenky a ta ochrana bude vyšší než kdyby tam byla pouze ta tekutá i když ty tekuté budou asi taky dobré.
Odpovědět
Profilova fotka
Přidávám foto jak je nynější stav. A teď už vím že jsem ty chráničky měl více roztáhnout od sebe, no nic učenej z nebe nespadl, zítra navařím pásy hydroizolace z boku, co půjde tak vyřežu aby byly co nejvíce kolem chrániček.
Odpovědět
Já to zatěsnil bitumenem od sigy (https://www.siga.cz/cz/produkty/produ...) a potom to ještě přetřel nějakým gumoasfaltem od Parama.
Odpovědět
@jarin1 Když vidím to množství chrániček, tak si říkám, jestli jsem na něco nezapomněl. Proč je jich tolik?
Odpovědět
Profilova fotka
@kofejn Taky už po něčem takovém koukám a ještě mají tento https://www.siga.cz/cz/produkty/produ... ten by byl asi víc vhodný jelikož píší že lze použít na utěsňování kanalizačních hrdel ale potřebuji aby to splňovalo i hydroizolaci, což mají psáno že odolává UV a povětrnostním vlivům.
Odpovědět
Profilova fotka
@martin_s 1.Hlavní Přívod do rozvaděče, 2.ČOV, 3. Napájení Brány 220 V, 4. Signálové vodiče pro ovládání brány a branky, 5. Studna-čerpadlo, 6.Zahradní domek-přívod, 7.Přívod do šachty pro bazén, 8.Retenční nádrž, 9.venkovní osvětlení-(rezerva), 10.Přívod 220V stání pro auta (osvětlení stání + zásuvka na wap atd.), 11.Prostup pro internet pokud se bude kopat optika. Radši být připraven nežli pak někde něco vrtat sekat.
Odpovědět
Profilova fotka
@kofejn A nebo toto https://www.packsea.cz/os111-bitumeno... je možný ho použít na SBS modifikované pásy.
Odpovědět
Profilova fotka
https://www.buildex.cz/stresni-bitume... Asi to vidím na něco takového, přes to natavit Asfaltový pás Radonelast a navrh přes to ještě ten samý tmel.
Odpovědět
@jarin1 Butyl jsem použil na zatesnění purenitu předsazené montáže, ten bitumen mi přišel na pásy lepší. Sigu mají u nás ve stavebninách, proto dělám s ní.
Odpovědět
Prostupy super, já na to nemyslel a sere mě to 😄 naštěstí ne tak moc, ale třeba mám prostup na bránu o které vím, že mít pravděpodobně nikdy nebudu 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@davex Díky, taky nad tím sedím nějaký pátek a snažím se to mýt promyšlené, i když nad těmi rozestupy chrániček jsem trochu pohořel ale řešení je.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
https://www.tekuta-guma.cz/hb500-5kg Ještě jsem našel toto. Sice oproti DenBraven aquastop je cena dosti vysoko 😀
Odpovědět
@jarin1 Tak jsem zajel na barák, čím jsem to natíral a je to tohle: https://eshop.paramo.cz/produkty/Kata... Určitě to chce víc vrstev, matlal jsem to štětcem minimálně třikrát.
Odpovědět
Profilova fotka
@kofejn Díky jsi hodný 😉 no něčím to napatlat musím teď jen co seženu dřív když je vše zavřené a jen na živnost 🤦‍♂️
Odpovědět
@jarin1 Já to řešil, až když jsem dotavoval zbytek pásu. Takže po hrubé stavbě, před taháním vody a elektriky.
Odpovědět
Profilova fotka
@kofejn jenže já to mám zapuštěný do nosný zdi cca 5 Cm takže to musím mít uzavřené teď protože příští týden budeme zakládat a tyhle nosný zdi budu provazovat s obvodem. Takže tak.
Odpovědět
Nechápu proč dáváte na každý kabel chráničkou zvlášť, jednou jde protáhnout víc kabelů jak jeden
Odpovědět
Profilova fotka
@milan1965 Jako třeba že každý konec kabelu je na různém místě pro jiné zařízení? A nechtěl jsem dělat jen jeden prostup a napojovat to někde v zemi, proste to je ke každému zařízení natažené sólo a oddělil jsem i signálový vodiče od 220 V alespoň nejsou v jedné chrániče spolu s 220 V.
Odpovědět
@jarin1 Já na svislou hydroizolaci používal tekutou od Siky řada Igolflex. Ale je dražší a nejde sehnat všude....
Odpovědět
Profilova fotka
@cyklos Čoveče to vypadá dobře, je to i proti radonu, našel jsem na DEK trade 10L za cca 1000,- , to jde na to jaké to má vlastnosti.
Odpovědět
@jarin1 něco podobného dělá i Mapei - Plastimul 1K. Ale jsou i další výrobci U té Siky jsem ale čekal na dodání cca 2-3 týdny, zrovna nic v ČR nebylo a muselo se přivézt že Švýcarska....
Odpovědět
Profilova fotka
@cyklos Siku mají skladem u nás takže to je v pohodě, ten Mapei na něj akorát také koukám jenže oni těch výrobků mají fakt hodně a to je masakr se v tom vyznat, od té siky jsou také jiné hydroizolace v nabídce, poptal jsem přímo dek jestli my poradí co na to použít .
Odpovědět
Profilova fotka
Takhle jsem to zatím natavil zboku, přemýšlím že si s tím o víkendu vyhraju a nastříhám kousky pásů, roztavím mimo a přiložím. takhle jsem to dělal dnes sice v kuse a v jednom se to dost blbě dělá. focené to je za tmy, už jsem nechtěl tahat světlo 😛
Odpovědět
@jarin1 Já použití řešil přímo s technickou podporou -jak u Siky tak Mapei. A u Siky byl přístup úplně někde jinde než u Mapeiaků
Odpovědět
Profilova fotka
@cyklos No vidíš zkusím také vznést dotaz.
Odpovědět
To je chrániček jak pro atomovou elektrárnu, myslím, že až to uvidí elektrikář vybuchne smíchy.
Odpovědět
Profilova fotka
@milan1965 Ať si klidně vybuchuje, bydlet v tom budu já s mojí Rodinou a dům si stavím podle našich představ! Ať si každý říká co chce mě je to buřt... 😄 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@jarin1 ja jsem tam jen napatlal ipu a nic vic, jenze ja mel u sebe vzdy max. jednu chranicku a ne takhle radu navic ja mel specialni izolaci, nejakou proslou ipu ktera se silene lamala, takze jsem ji skoro pulku musel natavit horakem a rozpatlat spachtli aby to aspon trochu drzelo - jeste ze pod ni byl ten hlikovy pas proti radonu, jinak by se to asi rozpadlo cely 🙂)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Jako když jsem to dneska natavoval tak si tak říkám že si s tím asi vyhraju a natavím kousky nebo prostě kus pásu roztavím a zaleju to shora aby to tam pěkně zateklo, pořád ty hydroizolace jsou na stejný bázi...asfaltové jako je ten modifikovaný pás tak by to mělo funkci plnit stejnou. Ještě počkám na odpovědi ze siky a z dek trade a pak se rozhonu. jinak díky za info.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?