Detail hydroizolace kolem prostupů a chrániček.

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj, Měl bych otázku jak jste řešily detail hydroizolace a také radonové izolace kolem prostupů a chrániček, kolem KG trubek my to je jasné, tam budou tzv. izolatérské kalhoty ale máme v řadě za sebou 11 chrániček kopoflex průměr 40 mm a 50 mm. Pak zvlášť 4 chráničky průměru 75 mm ty jsou tedy trochu od sebe. viz foto. Zatím jsou jen přivařené vodorovně dvě vrstvy hydroizolace Radonelast a skloelast a jsou k nim jen rovně zaříznuté. (detailní foto vložím zítra). Teď je zapotřebí to kolem nich utěsnit a spojit s vodorovnou hydroizolací. Můj návrh je nahřát sbs pás který připlácnu k chráničkám ze všech stran a zbylé volné místa mezi chráničkami vyplním Tekutou lepenkou například 2K od Den Braven nebo Soudalu. Popřípadě pokud máte zkušenosti z jinou tak klidně napište jakou. Ještě jsem našel Unolastic od Index ta je také protiradonová jenže ta je na vodní bázi, spíše bych upřednostnil bázi asfaltovou. Neb druhý návrh vyplnit pouze mezery mezi chráničkami tou tekutou hydroizolací když mám pásy natavené už ve dvou vrstvách těsně vedle chrániček. Díky za názory.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
Tak nakonec koupena hydroizolační silnovrstvá stěrka sika Igolflex 101 a zítrá to tam napatlám tak doufám že o bude dobré. Hodím sem pak konečné foto. Tímto díky za rady. 😉
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem to dnes zatřel takto hydroizolační stěrkou a zatím z jedné strany přivařil znova hydroizolaci. Počkám až to zaschne a dovařím zbylé kousky asfaltové pasu a ještě nakonec přetřu stěrkou
Odpovědět
Tak jako ono například zde, pokud se nalepí IPA kolem trubek natěsno, tak je zbytečné něco doizolovávat jako tak, pokud je někdo takový gurmán, tak stačí gumoasfaltem to polepit kolem dokola, ale já bych zůstal na urovni IPY na betoně, a trubky a ty milimetrové mezírky neřešil.
Odpovědět
Profilova fotka
@vladimir_sacha Jenže tam nejsou milimetrové mezírky, ta vodorovná izolace je jen rovně seříznutá podél chrániček takže tam jsou vetší mezery, ty jsem tedy takto zaplnil Hydroizolační silnovrstvou stěrkou, myslím že to teda bude stačit protože teď je to pěkně zalepené. A nakonec tam tu asfaltovou izolaci stejně natavím po malých kouskách pro klid duše i když to asi už bude zbytečné jelikož ta stěrka by to měla podržet.
Odpovědět
@jarin1 Prosimtě dával jsi první vrstvu skloelast a na to ranonelast? Teď mě čeká to samé a někde to psali i obráceně ale přijde mi logický dát pas bez al folie jako podkladní. Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@lipsak Mě řekl Projektant že první Radonelast a na to ochranný jakýkoliv já zvolil Skloelast aby se ten s AL nepoškodil. A ještě jsem psal na dehtochemu kde my potvrdily že jsem si sám vybral nejvhodnější řešení. Takže první máme Radonelast 4 mm a ne něj jsme natavily Skloelast 4 mm. Zatím jen pod obvod a nosné zdi.
Odpovědět
U chrániček je za mne nejlepší udělat jakoby vaničku po obvodu z asfaltového pásu a pak tu vaničku celou vylít nějakou vhodnou 2K tekutou hydroziolací. Samozřejmě, že je taky fajn minimalizovat počet chrániček (vy jich tam máte jak na panelák) na nezbytné minimum. A když už tedy chci sólo chráničku na každý kabílek, tak je dát aspoň dál od sebe, až se ty prostupy dají dobře zatěsnit.
Odpovědět
Profilova fotka
@peju Prakticky něco podobného jsem teď udělal tím že jsem si ten asfaltový pás ohnul od chrániček tak my tam vznikla taková vana jak píšete a tam jsem napatlal tu stěrku Igolflex 101 i mezi ty chráničky no a ten ohnutý pás jsem přivařil zpět k chráničkám. Vím udělal jsem blbost že jsem je neroztřídil tak aby byla mezera mezi všemi chráničkami. Hold chybami se člověk učí ale dají se řešit.
Odpovědět
Profilova fotka
@jarin1 presne, treti barak uz pry byva uplne OK 🙂)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett 😂 Tak teď bude hlavní postavit ten první 😄😄 ale jo mám dvě dcerky tak rad jim ten dům postavím až vyrostou.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?