Izolace soklu - co s tím

Při zakládaní RD nedošlo k založení na užší cihly Ytong start. Rovnou se zdilo na 450mm lambdu, která se již nezatepluje. Přesah cihly přes ztrac. bednění je cca 2-3cm. Bohužel jsme nepřetáhli IPU svisle, tak aby šla přes ztrac. bednění.. Na tom je položený XPS 100mm, bez jakékoliv IPY. Co s tím teď ? Má představa je, že zemina (růžová) by byla ke kraji Ytongu a poté by začínala zámková dlažba(viz obrázek).. Jak to udělat správně ohledně té izolace? Napadlo mě tekutá IPA a natřít to. Nebo alespoň na ten XPS v lepidle navařit IPU a poté nopovku.. Díky všem za rady.
Odpovědět
@davve03 no to je tedy oříšek. XPS vam na te ztracence drzi asi dost pevne ze. ... Jinak pokud se dobre divam na fotku, tak xps vam licuje s ytongem, tzn. ze presah pres ztracenku musel byt 100mm a ne 20 az 30mm (Pokud xps byl 100mm). ... Uvedomte si, ze ta ztracenka je jak houba a bude od zakladoveho pasu cucat vodu nahoru. Takze ten detail je strasne dulezity...
Odpovědět
napada me vyrezat (vykutat) posledni 3 cm ytongu do hloubky 10 cm a tam vlozit a natavit hydroizolacni pas s presahem 10 cm dolu apak topresterkovat hydroizolacni sterkou s perlinkou
Odpovědět
@paveler Nyní tam jsou 2cm přesah. Předtím tam bylo cca 12cm, poté byl dán 10cm XPS, tudíž nyní 2cm. Fotografie zkresluje. Oříšek to je, jsem z toho celkem hotový. Ještě jako řešení beru, že budu mít schody.. To znamená, že sokl natřu tekutou izolací, zámkovka bude končit cca 10cm pod cihlou (tudíž na soklu) a já budu mít z ložnice, vchodu a terasy cca 35cm schody. (samozřejmě výšku doladit, tak aby to vyšlo na 2 normální schody.)
Odpovědět
@davve03 no ja vam bohuzel erudovane neporadim. ... Zkuste oslovit nejakeho autorizovaneho inzenyra at vymysli vhodne reseni. Jinak tady na MS odborniku moc neni, to spis forum na TZB info. Pokud se tam budete ptat tak tam vlozte i řez. Barak za x milionu tak neco navic obetujte, kdyz se to takhle po*****
Odpovědět
Profilova fotka
Možná by bylo vhodné doplnit nakreslený řez, tak jak to teď máte....
Odpovědět
@davve03 Pro realizaci bych se držel provadeciho projektu. Teď byste to měl řešit s dozorem.
Odpovědět
Profilova fotka
Jestli ten váš popis chápu dobře, tak to máte viz foto. Pokud ano, tak jste to pěkně po.... řešení určitě je, ale i tak vás to bude něco stát... osobně bych to řešil s nějakou izolaterskou firmou, ať vám navrhneme řešení a i zrealizuje ( převedení záruk na dodavatele) Největší problém je určitě to navázání izolace, co jste provedli a nové. Přece jen jsem vám něco navrhl, ale 100 procent to není, převazani izolace bude malé, záplata tomu spoji trochu pomůže...
Odpovědět
Profilova fotka
Ve vašem případě bych ještě doplnil odvodnění základové spáry, pokud nemáte založeno na jílech
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?