Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
@veronikapulkertova Veru, když mě je líto těch hrnců a pánviček, co mam a na indukci nejsou :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka Kdyz das hrnec na velkou plotynku, bude ti hrat jen tam, kde je hrnec, okolo jiz ne, proto jsou ty reklamy, jak je rozriznuta panvicka, na ni rozklepnute vajicko - v miste na pulce panvicky se ti uvari a v miste, kde je je panvicka rozriznuta, cili neni, majicko je na plotynce syrove :) Ja toho nadobi moc nemam, takze me to netizi, ale hledam ti tu diskuzi, to same mi tvrdila i kamaradka, jen ne pulene, ale je to asi o zvyku.
Odpovědět
Profilova fotka
daaska taky mame indukci Bosch- vlastne kombinaci. dve predni plotynky jsou indukce (do budoucna je to bezpecnejsi, dite nemuze sahnout na horké plotynky) a vzadu klasika sklokeramika. kdybych mohla, chtela bych indukci cely sporak. a nadobi neni treba specialni zadne, jen musi mit magneticke dno a to je vetsina nadobi. ohledne toho piskani, neni to piskani, ale neco jako vibrace, slyset je to minimalne, taky mame kk. jo a indukce je extreme rychle vareni, tudiz i ekonomicke. nastavit se da na dotykovym ovladaci 20 stupnu ohrevu-plotynka reaguje okamzite. jedine doporucuji. ulicnica tiež som si kúpila indukčnú, teda polo, 2 plotne sú indukčné, odskúšala som a s tým turbo varením som normálne šokovaná. Ani si pomaly nestihnem nachystať do šálky kávu a už mi vrie voda, normálne ľutujem, že som nekúpila plne indukčnú, ale chcela som to kvôli hrncom, ktoré už mám a nejdú na indukciu a aj kvôli sklenenému riadu...ale naozaj super, som spokojná a všetkým odporúčam stolverka ženičky, nedávajte si kombinovanú, poznám min. 5 báb čo majú kombi a chcú ju vymeniť za celoindukciu okrem jednej, lebo tá využíva sklo na varenie, ale má aj tepan, aj samostatnú parnú rúru, tak tam to chápem. Je toho hodne, procti si toto tema :) http://www.modrastrecha.cz/diskuse/te...
Odpovědět
Profilova fotka
To jsou uryvky z te diskuze, precti si to ale cele, sama si udelas nazor :)
Odpovědět
Profilova fotka
Breberka jukni do tohoto albicka, neni to nahodou defile? Je to uzasne!!!! http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/v...
Odpovědět
@veronikapulkertova Veru, určitě to defile je a myslim že to béžové, je to krásný :-D njn, názory jsou takové, ale obávám se, že stejně zatim zůstanem u kombinace - přeci jen to dělá i dost finanční rozdíl :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka I tak se ti na tom bude varit jedna basen :) A na jidle nepujde poznat, zda jsi to varila na varne, ci indukcni :)
Odpovědět
@veronikapulkertova právě si říkám, že nejvíc vařim tak na 2 plotýnkách nejčastěji a když pak přidam i 3. a 4. (to nevim, jestli se mi stalo :-D), tak bude spíš vyjímka. Hlavní je, že se na tu plotýnku můžou dát jakýkoliv velikosti hrnců, to je super :-D
Odpovědět
@hhranolka koukala jsem, že ty chceš taky kombinaci, ale vedle sebe, koukala jse¨m, že to dělá i Fagor http://www.ppelectronic.cz/zbozi/vest...
Odpovědět
@veronikapulkertova to defilé se mi líbí taky čím dál víc :-) asi nakonec bude do spodní koupelny :-) jj rekuperace bude, ale budu si muset zvyknout, já mám pořád otevřený větračky :-) @breberka my máme na pozemku plyn, takže bude plynový kotel a už teda asi i plynová deska, i když jsem dlouho rozmýšlela o indukci, ale mám taky celou sadu nádobí vč. titanových hrnců a to by mi bylo líto vyhodit
Odpovědět
@kremrolka01 u nás je to jasný - plyn tam neni, jakožto skoro vše :-), jak jsme mimo obec :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka přesně tak :) @veronikapulkertova my to zvazujeme ty okapy,.. ale jeste jsem se nikde neinformovala,.. nevim cenu,.. nevim o tom nic,.. ale nas stavebni dozor nam to radil,.. prý je to uzasna vec... a co vyhrivani zamkovky? jen nejaky uzky prouzek....? nad tim nikdo neuvazuje?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
dik za tu kombinaci... je levnejsi ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka Vyhrivana zamkovka? O tom jsem neslysela, ale budu se informovat, myslim, ze je to taky dobra vec :) Jak budu vedet cenu na ty okapy, dam vedet :) V pondeli budu vedet komplet cenu za koupelnu, i s obklady, tak nevim, jestli se bat, nebo smat - klidem :))))))))
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova vyhřívaná zámkovka... t u chce manža aˇnemusí odhazovat v zimě sníh, a vyhřívané okapy, o těch silně uvažujeme Jinak máme dozděné štíty pod krovy, a dneska by zedníci měli začínat zdít příčky nahoře ;-) A během týdne by se měla aspoň zafoliovat střecha...
Odpovědět
no tak abych pravdu řekla, tak jsem neslyšela ani o jednom, ale musim se zeptat, co na to manžel - špatný by to nebylo :-D. Jinak u nás dnes finišuje spodek, pak se postavý nosné sloupy, co jsou v prostoru a ve středu přijede na pomoc jeřáb, aby chlapi začali se stropama (ty trámy jsou těžký jako bejk)
Odpovědět
Moc vás zdravím, občas vás tu šmíruju ;-) , jak vám jde stavění a hltám každou info. Taky jsme ve fázi stavění, tak každá rada dobrá. Jen bych chtěla napsat k té vyhřívané zámkovce. Mají jí naši sousedi a použily ji jen první zimu, pak už ne když zjistily, co musely platit za elektřinu. Je to super věc, ale počítejte s velkými penízky za elektriku, hodně to žere. Vyhřívané okapy mají tchánovci a to je super, to neváhejte. S tou zámkovkou je to fajn, ale chce to zapnout už při prvním padání sněhu, jak tam je kupa, projede se kupa elektriky. Tak jen malé info ;-)
Odpovědět
tak o vyhřívané zámkovce jsem slyšela, ale my jí mít nebudeme, máme vjezd do garáže přímo u silnice, takže tolik odhazovat nebudeme jen co nahrnou silničáři na ty okapy se taky podívám, zní to zajímavě ;-) my teď máme menší komplikace, předtstavte si, že nám při zasypávání zadní stěny zeminou nějakej chytrolín přibil polystyrenový izolační desky hřebíkem a udělal tak díry do izolace, která je tam pod nima proti vodě, tam nesmí být ani dírečka ]-( takže se to musí odhrabat, zkontrolovat a opravit záplatama, navíc už tam stojí zeď celá, takže vše ručně, bagr už se tam nedostane
Odpovědět
Profilova fotka
Tak ty vyhřívané okapy mě docela zaujali. Příjde mi to jako dobrá věc.Ještě jsem o tom neslyšela tak to budu muset prosondovat. Příští týden bychom měli dělat základy, ale ještě së nám nikdo neozval ohledně úvěru. Dnes jsem tam volala a prý je to ještě u techniků, tak ať to zkusím ve středu. Zase to bude o fous - jestli vůbec. Základy by měli být prej za 3 dny hotové i s deskou tak uvidíme / 1 den vykopat, 2 den zalét a třetí den deka/. Jak dlouho trvali vám?
Odpovědět
@kremrolka01 no tak to je tedy radost, snad toho nebudete muset opravovat tolik :-( @lumber my začali 24.8. a 7.9. byla deska hotová, ale jinak my (bagr) hrabali 2 dny - srovnání ornice a vybrání pasů, pak se to 2. den vylilo a nechlalo zaschnout, mezi tim lilo pár dní :-( , pak 4.9. -6.9. se dělalo bednění, hutnění, rozvody, kameny, karisítě a šalung no a 7.9. se to zalilo
Odpovědět
Profilova fotka
@kremrolka01 tak to abyste někomu pěkně poděkovali, co? :-( Já jen doufám, že bude přát počasí, ale dělat je 3 týdny to by nám moc nepasovalo :-| . Ale stejně to asi moc neovlivníme.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte holky, tak mame jiz pokrytou predni stranu domu, strecha vypada silene, je zbarvena od tasek do cervena, jen poprasek, takze to musi dest smyt. V sobotu snad finisuji :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, ani nevíme jak a máme vystavěné příčky v celém domě x-) je to paráda, o víkendu chceme začít rozkreslovat elektro.... A snad se i střechařům podaří přijít něco udělat |-|
Odpovědět
@pavka411 , @veronikapulkertova tak to jsou krásný zprávy, už aby jsme taky byli v této fázi. Dneska se jedeme na stavbu s Matym podívat, tak jsem zvědavá. Kluci už dělají dřevený nosníky na stropy :-), celkem slušný, když se před 13-ti dny začalo
Odpovědět
holky, jaký máte vybraný dřezy, baterii a madla? jsem z toho jelen, aby se to dalo pěkně zkombinovat. Budeme mít dřez od Teky, jak mam v albu, je to nerech mikrolinen (matný) no a jak k tomu zbytek. CHtěla jsem baterii nerez, ale ceny jsou faaaak šílený, takže asi nakonec ta, co mam albu od Hansgrohe, ale v chromu v lesku a teď jaký madla? Nerada bych lesklý, kvůli stopám :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka: to je fakt fofr! My jsme konečně sehnala souseda a včera nám podepsal věcný břemeno! Dneska jsem to hodila na katastr a do banky a měli by nám konečně zase uvolnit penízky, tak se bude vesele pokračovat! Taky nám dneska přivezli konečně po 14ti dnech i ty vchodový dveře! Jsem na ně zvědavá! Podle náčrtu vypadali parádně! Tak nám už chybí jen udělat podlahy, zakrýt strop sádrošem, sanita, obklady, položit vynil a je to! :-) juchuuuuuuuuuuuuuu! Snad penízky budou stačit! Jo a taky sme dneska osadili ČOVku.. je to pěkně velká kráva :-D
Odpovědět
@mavo no tak to je super, to byste mohli Vánoce slavit v novém :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka: a jaký myslíš madla? My budeme mít asi granitový dřez.... ale nevim nevim.... zase sem slyšela jak nechává fleky... ale když k tomu bude myčka, tak si myslím, že by být mohl.. ale na druhou stranu, jestli se nebude moc používat, tak stačí nerez.... ten je levnější... ale taky se dá blbě vyčistit.. .a keramický je drahý jako blázen...
Odpovědět
@mavo přesně tak, keramický je šíleně drahý a ten granit prý nechává fleky od vodního kamene, kor když je tmavý :-S. Dřez budeme mít od Teky (viz album) a v úpravě mikrolinen, psala jsem si tady s jednou holčinou, co ho má a prý super, neni na něm nic vidět. No a asi nakonec zůstanu u toho chromu v lesku u baterie, protože zda je od té Teky baterie kvalitní nevim a Hansgrohe nebo Grohe ho nedělá nebo je to taková pálka, že bych asi pošla z těch cen. madla myslim ty na skříňkách, víš
Odpovědět
Profilova fotka
ty budeme mít od ikei.... úchytky :) a nerez, takové tyčky...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?