Chybějící zpětný spoj - jak vyřešit.

Dobrý den, Máme hotové vnitřky novostavby a teď začínáme řešit venek. Hned na začátku stavby jsme udělali chybu, že jsme bednění základové desky šalovali pomocí XPS. Poté navařili asfaltový pas, který přesahoval 15cm přes desku. Těch 15 cm bylo bohužel nesmyslně uříznuto.. Druhá zásadní chyba byla, že se nezačalo stavět na užší zakládací cihlu od ytongu. A teď co s tím. Chceme dohrnout terén k baráku a nevíme jak s tím naložit. Jediné co mě napadlo je, první řadu cihel vzít dokola drážkovačkou, upikovat a zbrousit tak, aby byla první řada cihel zároveň se soklem(XPS). A šikovně na sokl navařit asfaltový pás dokola. Napadá někoho co s tím? Zpětný spoj už těžko udělám, když byl uříznut.. Snad je to srozumitelné a děkuji. *Zateplení nebude, cihla je Lambda 450..
Odpovědět
No pokud to budete řezat tak to si dáte 🙂 , nebylo by lepši možná tam žádný sokl nedělat a udělat kolem třeba obrubníky nebo cestičku .
Odpovědět
Profilova fotka
stejne se nevyhnete tomu, delat nejaky okapovy chodnicek (byt by mel byt jen 20cm siroky). mam to stejne, zadny odskoceny sokl, zed v jedne rovine. kolem domu se zabetonovaly obrubniky. co takhle to natrit tekutou hydroizolaci kolem celeho domu? v nekolika vrstvach. bude to stat nejakou praci a par kublu hydroizolace. ale mozna je to blbost
Odpovědět
@davve03 Tak buď nakonec udělejte celkově zateplení na tu 450 nebo se můžete mrcasit s tím první šárem a "nějak" tam dodat dodělat sokl odskok a zateplení 😉 Otázka je co stím tepelným mostem přes podklaďák 😬 Každopádně to bude stát čas/peníze....hlavně, že jste ušetřili na projektu 😉
Odpovědět
@davve03 Psal jste, že jste základy šaloval pomocí XPS. Ty základy by měly být zateplené do výšky zdiva. Na fotce to vypadá, že tam máte jen beton. Takto Vám bude promrzat pata zdiva. Jinak platí co napsal @ktz. Já mám zateplení základů až po úroveň zdiva, na tom nopovku, podél domu jsem odkopal rýhu, zasypal štěrkem a na to dlaždice.
Odpovědět
Profilova fotka
@panlorenc jaký tepelný most? Já ho nevidím viz přílohy.... Otázka, ale byla jiná, co s tou podělanou HI?
Odpovědět
Profilova fotka
@davve03 bohužel jste to pěkně podělal... buď to aspoň 100 mm do hloubky osekate a navštivte a nebo to budete řešit štěrkovou HI, ale to se raději pak poraďte s technickým poradcem té firmy od které byste na tu stěrku bral, Sico a nebo Mapei jsou sice dražší, ale je to jistota a určitě vám poradí...
Odpovědět
@petrkunc132 pokud to má tazatel podle Vašeho obrázku (a asi to tak opravdu je), pak je zde tepelný most z betonového základu spodem do paty zdiva. To je nepochopení jak funguje zateplení základů. Na vnější straně základů měl být XPS z nezámrzné hloubky až k hraně zdiva. Tazatel psal o bednějí pomocí XPS, ale ten XPS zřejmě použil jen na to bednění. Co se týká HI, tak to stačí napatlat tekutou lepenku, ale dodatečné zateplení je horší. V dolní části zdiva bude tepelný most a bude tam docházet ke kondenzaci vlhkosti.
Odpovědět
@petrkunc132 to červeně orámované měl být XPS
Odpovědět
Mohu se zeptat, proč je špatné to udělat takto?
Odpovědět
Profilova fotka
Oprava, měl jsem obráceně souvrství a tepelný most tam nevzniká, počítáno přes kritické místo
Odpovědět
Profilova fotka
@rumcajk tohle je správně, ale tazatel nechce zateplovací, ale řeší nesprávně provedení hydroizolace, není schopen udělat zpětný spoj a vytažení HI na sokl
Odpovědět
@davve03 no uz se stalo. Ve vasem pripade bych si chytnul nulu terenu, presterkoval to bitumelovou hydroizolaci (i neco malo nad nulu, to pak schovate pod fasadu) a pojistil to jeste nopkovou folii pred do te nuly. Idealne pridat jeste drenaz nebo okapovy chodnicek pred. Zase takova neresitelna hruza to opravdu neni.
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?