Co dříve? rozvod topení, nebo vnitřní omítky?

Dobrý den, chci se poradit se zkušenějšími z vás. Máme hotovou hrubou stavbu RD (patrové) a hotové odpady a rozvody vody. Ćástečně děláme sami, část firmy. Nyní jsme mysleli, že pozveme topenáře na rozvod topení a pak firmu na vnitřní omítky (strojní omítnutí). Budeme mít radiátory, podlahové topení pouze spirálku menší v koupelně. Topenář by radši dělal až po omítkách, že kdyby před, tak se musí přesněji vyměřit a že to dělá radši "po". Já bych zase radši "před", protože časově musíme sladit a aby nebyly ještě větší prostoje, než jsou 😞 prosím, máte zkušenosti nebo poradíte, co je lepší? a jaké případné pro a proti? Moc děkuji
Odpovědět
@drahkov Jednak radiátory do novostavby není zrovna ideální rozhodnutí. Rozvody se dělají vždy po omítkách. Osadí se radiátory a k tomu se pak dělají rozvody
Odpovědět
@drahkov nedávno se to tu řešilo spíše takto kudy budou vedeny trubky k radiatorum v podlaze nebo ve stěnách. Pokud v podlaze a z podlahy budou jen fusy k radiatorum tak klidně po omítkách ale pokud to má vést ve stěně tak je blbost sekat potom ty velké drážky do nových omítek.
Odpovědět
@zubr487 to jako vážně? Po omítkách? už jsem těch staveb prošel ale nikdy se to nedelalo po omítkách vždy před šikovný topenář si vývody rozmeří aby mu to pak sedělo když jsem to dělal u sebe taky jsem si udělal přípravek aby mi vývody seděli a pak se jen pověsí po vymalování radiátor a nápoji a to jsem to u sebe dělal poprvé.
Odpovědět
@edison101 Taky jsem prošel pár staveb a několik topení jsem realizoval. Vždy to bylo po omítkach.
Odpovědět
@edison101 pridavam se, taky jsem si rozvody na radiatory udelal pred omitkama, ze zdi mi jen couhaly trubky s rozteci 50mm a jen jsem krasne dopasoval po výmalbě radiatory, cista prace, nedovedu si to predstavit opacne 😱😁
Odpovědět
U nás se tahalo v podlaze a poté vždy 20cm od podlahy do radiátoru. Vývod z trubky z podlahy do zdi a poté ze zdi ven k radiátoru. Před omítkou rovnou, minimálně špric mám pocit už byl, ale je to už 15 let
Odpovědět
@zubr487 aha možná jiný kraj jiný mrav ale nedovedu si představit udělat finální omítky a potom je sekat hrubovat drážky a fajnovat je. Ale záleží jak mají být rozvody vedeny možná to má být v podlaze. U nás se většinou dělají rozvody vody odpadu a topení a nakonec elektřiny a potom omítky.
Odpovědět
Máte pravdu. Já jsem stará škola, kdy se rozvody dělaly ve sklepě. Ve zdech a v podlaze je to jasné
Odpovědět
Profilova fotka
Topení po omítkách - v době radiátorů, není nic neobvyklého, vývody u moderních radiátorů jsou dozadu za radiátor, takže se to vyšlicovalo, zaházelo, zafajnovalo a nešlo to poznat, protože to nebylo ani moc vidět, od podlahy lišta pak radiátor.
Odpovědět
@drahkov asi Vám došlo, že musíte upřesnit typ rozvodů. V podlaze a ve zdech je výhodnější před omítkami. Pokud budou přiznané nebo v lištách, pak bych to radši dělal po omítkách.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?