Krbová vložka VERNER vs ROMOTOP

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den prosím o radu. Chci v novostavbě řešit topení krbovou vložkou s výměníkem a přikládáním ze zadu ( Z druhé místnosti, né mít kotelnu v obýváku ) a proto chci takovou se kterou budu topit každodenně a která mi bez problému vytopí celý dům a nebude ani poddimenzovaná ani naddimenzovaná 😄 A proto se rozhoduji mezi vložkou VERNER 13/10.2 nebo ROMOTOP DYNAMIC WB 2G 66.50.01P obojí s výměníkem. Dům má zastavěnou plochu 150m2 první patro + 80m2 cca druhé patro ( jedná se už o podkroví zkrátka 2. patro přímo pod střechou ) kdo by chtěl podrobněji jedná se o dům ze stránky G-SERVIS a dům se jmenuje GALANT. Stavím z Ytongu Lambda YQ 375 zateplovat bych chtěl 150mm polystyrenem s přidaným grafitem ( fasádu ) a střechu bych chtěl foukat PUR pěnou, okna trojskla. PROSÍM O RADU KTEROU Z TĚCHTO VLOŽEK VZÍT NEBO ZDA JSOU LEPŠÍ obě sou v cenovce 90 000 + - Děkuji všem za radu.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@tulda27 no jo, chlapi potřebuji jiné hračky než my ženy. Manžel hlavně chtěl mít všem zdrojům otevřené dveře. Když jsme stavěli, byl plyn nejlepší volba, ale manzel věděl, pokud je přípojka na pozemku hotová, ale manzel mu úplně "nevěřil ", dnes člověk plyn asi nechce..., každý se ptal proč si nedáme elektrické rohože... no ještě, že nedali. Na solar byla fajn zelená, tak proc to nevyuzit... teď jak byly hezké dny, tak už topily jen solary přes den pri 15° venku. Ja nemám drahého nic...
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 já ale odpovídala Tulda... My máme okruh extra pro žebříky a je to bez směšovače.. ten máme jen jeden pro podlahovku. Do žebříku jde voda z AN a teplotu určuje termohlavice na žebříku. Ta to škrti podle teploty v místnosti.
Odpovědět
Profilova fotka
@andik.cz my máme nešikovnou orientaci střechy tak jsme solary nedávali, dotace nebyly, když jsem to zrovna zvažovala, vycházelo mi to stejně dát a zaplatit nebo platit elektřinu.
Odpovědět
Tak teď už jste mě všichni tak zmátli že nevím co vlastně chci 😄 Takže když bych se rozhodl pro Podlahové topení v prvním patře a do druhého pár radiátorů k tomu krbovou vložku ROMOTOP s výměníkem + Akumulační nádrž 1000l udělám dobře ? Nebo by byl lepší kombi kotel dřevo/Pelety Atmos DC 25 SP. Po případě ještě jednu z vložek s výměníkem Romotop nebo Verner a časem pak koupit čistě kotel na pelety ještě pro 2 způsoby topení v domě a někdy když se nebude chtít tak jen zažehnout pelety a pohoda 😄 Plyn nechci elektriku nechci a TČ jsem viděl u pár lidí a vesměs všichni to ruší. Nevidím v tom potenciál už jen ta maličkost jak to hučí by mi vadila a v zimě to pořádně nic nevytopí a o rekuperaci nechci ani slyšet 😄 Pro mě vše až moc moderní výmysly.
Odpovědět
A co varianta kotel na pelety a dřevo a k tomu obyčejná krbová kamna bez výměníku? Rodiče mají plynový kotel, ale už několik let topí hlavně v krbovkách, které vytopí v pohodě dvě místnosti (kuchyně + obývák) a třeba na večer si zapnou na chvilku plyn na koupelnu a ložnici (ale tam moc netopí, mají raději chladněji). Ono pár měsíců v roce, vlastně potřebujete jen přitopit (ráno/večer) a není třeba topit celý den.
Odpovědět
@jirca456 bez problémů funguje oboje. Záleží co preferujete. Krb má výhodu v tom, že je to rychlé, hezké sálavé teplo. V kombinaci s PT kompenzujete pomalou rychlost natápení. Ten Atmos umí spalovat vélké kusy dřeva a má větší spalovací prostor, takže ve výsledku menší četnost přikládání. S tím Vám ale nikdo neporadí to si musíte rozhodnout sám. Cenově v tom nebude moc velký rozdíl. Jinak máte nějaké zkreslené informace. Musíte splnit podmínky, to souvisí s tím, kdy máte vydané stavební povolení. Od roku 2022 již musíte stavět dům nejhůře ve třídě B. Kromě toho to prakticky vylučuje elektrické topení a je klidně možné, že podmínkou pro PENB bude i použití rekuperace. Máte již PENB ? V případě použití TČ díky malému TZ se skutečně nemusíte bát, že by bylo hlučné a že to nic nevytopí. Kam na ty nesmysly chodíte.
Odpovědět
@nuonuon Moc dobrý názor. Nad tím jsem také přemýšlel. Kombinovaný kotel ATMOS jak jsem již psal dřevo/pelety a sálavou krbovou vložku bez výměníku jen na ohřátí do místnosti a takovou tu krásu hořícího ohně.
Odpovědět
@zubr487 Stavební povolení je z roku 2010 a stavba byla zahájená téže v tomto roce. Dům stavěl otec, ale odpadlo z toho kvůli rodinných důvodů. A nyní je pozemek a vše s tím spjaté přepsáno na mě a chci dostavit já. V takovém případě by jsem neměl mít žádný problém s kotlem na dřevo či pelety ne ? Říkám TČ a rekuperaci se vyhýbám obloukem, věřím tomu co je otestováno po tisíciletí 😄
Odpovědět
@zubr487 Máme u sousedů dvě tepelná čerpadla a hluk velký😞.
Odpovědět
@nuonuon Právě proto. Bydlím v horách, všude příroda, lesy, čerstvý vzduch a klid a to poslední co by jsem chtěl je aby mi u baráku hučelo čerpadlo.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?