Pur pěna

Zdravím rád bych se poradil kde přesně aplikovat stříkanou pur pěnu aby to plnilo svůj účel. Aktuálně je hotová střecha zatím bez stropů v místnostech. Přikládám i projekt kde byl původně navržena izolační vata. Děkuji
Odpovědět
@davyjones pokud máš v požární zprávě vatu, tak ji určitě nemůžeš sám vyměnit za pěnu. Ta má totiž úplně jinou požární třídu.
Odpovědět
@davyjones tak tam kde měla být vata.
Odpovědět
@kekita moc děkuji na změnu se jistě zaměřím a poradím se s úřadem co je potřeba doložit
Odpovědět
@edison101 nevím jestli není třeba možné dát pěnu jen přímo na střechu a stopy mít jen samotný sádrokarton?
Odpovědět
@davyjones tak rošt pod SDK bude potřeba pořád. Možná jen odpadne paroska ale to si nejsem jistej jinak celkem málo izolace hlavně na těch šikminach.
Odpovědět
@davyjones Podle mě se nemůže ta pěna stříkat rovnou na pojistnou folii. Buď se to fouká na plné bednění (což dle přiloženého výkresu nemáte), nebo by se to asi muselo ještě něčím podložit.
Odpovědět
Všem děkuji za názory. Máte někdo popřípadě zkušenosti s tím že se změnil materiál na zateplení u mě konkrétně z vaty na pur pěnu jestli se při stavbě musí někdo oslovit případně co udělat aby později s tím nebyl problém . Chtěl jsme se zeptat paní na úřadě ta je ale zatím mimo kancelář. Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@davyjones Nestane se vůbec nic,dokud vám neshoří dům.Jedině pak to bude při plnění řešit pojišťovna.Při kontrolní prohlídce (kolaudaci) vám sádrokartony strhávat nebudou aby se tam podívali 🙂. Pěnu máme, žádný problém nebyl, jen to ještě chvíli smrdí a hlavně je potřeba důsledně zakrýt vše,co nechce mít od pěny.
Odpovědět
@oskar83 a je možno to udělat tak aby to bylo ofiko aby právě nebyl problém i pojištěním
Odpovědět
@davyjones no předělat projekt poreste to s projektantem.
Odpovědět
@davyjones mohu se zeptat, proč tam nedáte vatu? Na Vašem místě bych spíše přidal na síle tepelné izolace. Pokud si myslíte, že PUR má lepší parametry než vata, tak jste na omylu.
Odpovědět
@zubr487 to jste na omylu zažil jsem to u kamaráda který měl vatu vytahnul ji jelikož měli v podkroví v létě neskutečné horko tak si nechal aplikovat pur pěnu a další rok tam měl o poznání mnohem chladněji přes léto. Jelikož máme také podkroví je pro mě po této zkušenosti pur pěna jednoznačná výhra
Odpovědět
Článek se načítá
@davyjones Pokud tam měl pár chuchvalců vaty, tak je to možné. Při stejné síle a samozřejmě uložené bez mezer je tepelný odpor vaty a PUR úplně stejný. Podle fotky to vypadá, že tam budete mít max 20cm PUR a to je ještě hodně optimistická hodnota. Na Vašem místě bych se spíše zajímal o to, jak výrazně přidat.
Odpovědět
@zubr487 zateplení budu mít 30cm. A ohledně změny materiálu mi bylo rečeno na stavebním úřadě že je jim to jedno a ať si to udělám jak chci že oni to kontrolovat nebudou 😁
Odpovědět
@davyjones Ahoj máme pur pěnu a nelitujeme. Máme ji ale stříkanou v šikminách přímo na pojistnou folii a otevřený krov. Tloušťka je 26 cm., potom parotěsná folie a SDK záklop a přiznané kleštiny. Je to super prostor. Jen cena je ale dvojnásobná oproti vatě, ale bonus, že stříkání pěny za jeden den. S vatou bychom se trápili měsíc...
Odpovědět
@jejeku To s tou vatou ste asi nemyslela vážně že ne? Neřeším rozdily ve výhodách a nevýhodách obou systémů,ale časově tam nebude veliký rozdíl...
Odpovědět
@captom někdo to udělá za den a jiný na to potřebuje měsíc
Odpovědět
@davyjones Být vámi si to nechám potvrdit písemně.
Odpovědět
@davyjones no podle projektu vám do šikmin 30cm nevleze .
Odpovědět
@edison101 Jo na to jsem se snažil upozornit. V rovné části stropu je dle projektu 30cm izolace. V šikminách sice není uveden rozměr, ale vypadá to jen na izolaci mezi trámy nějakých 15cm.
Odpovědět
@zubr487 jj je to divně projektované stačí se podívat na sklony střech. Hlavní má 35⁰ nad vikýřem 25⁰ to v pohodě ale v právo ten přístřešek nebo co to je má mít 30⁰ ale namalované to je tak na 10⁰
Odpovědět
@zubr487 no podle projektu tam je asi 15 ale necham aplikovat 30 hodl o to bude vic snizeny stroj to uz me nejak nevytrhne
Odpovědět
@davyjones ale musíte tam udělat více snížený rošt na SDK navíc snižite světlou výšku schodiště nevím kolik tam máte místa. A můžou být problémy i v jiných místech kde máte něco blízko šikmin třeba dveře nějaké atd.
Odpovědět
@davyjones to je rozumné. Izolace jen mezi krovy je poněkud problematická i v tom, že trámy mají výrazně horší tepelný odpor. Ještě pozor, PUR pěna má výrazně horší hlukový útlum. Pokud stavíte v hlučnější lokalitě, může to být problém. Nemám s tím ale praktické zkušenosti. Podívejte se zde do diskuzí.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?