Termopanely a jine moznosti zatepleni

Dobry den, Chtela bych se zeptat, jestli ma nekdo zkusenosti s jinou formou zatepleni nez polystyren nebo vata + fasáda. Videla jsem nejake termopanely, ale to je vetsinou taky polystyren, jenom uz pohledovy. Co zatepleni napr lisovanou mořskou trávou, korkem nebo něčím jinym? Mam problem, ze mam minimální prostor pro zatepleni ze 2 stran domu, takze 10 a vice cm nelze. Ideální mi prijdou korkove desky, na ktere uz nemusi prijit fasáda a muzou byt napr 5cm se stále slušnými vlastnostmi. Ale u tohoto neni moc reálných zkusenosti. Ted se zeptám blbe, ale kdyz dům jenom oblozim, napr dřevěnými palubkami, pripadne kamenným obkladem, pomůžu si nejak nebo vubec a jsou to jen vyhozené penize? Dům ma novou fasádu, ale je nezatepleny. Neni funkčně problem neco lepit na novou fasádu? Dekuji.
Odpovědět
" ...Dům ma novou fasádu, ale je nezatepleny..." hmmm to není úplně ideální postup, ale proti gustu... V každém případě se dá zateplit i z vnitřní strany obvodových zdí. Znám 2 domy z betongu, které to tak mají. Osobně bych to tak nechtěl, ale někomu to nemusí vadit. Zvláště pokud jste limitovaná prostorem kolem domu. Korek na venkovní fasádu bude určitě drahý a v životě jsem o takovém způsobu řešení izolace neslyšel, ale nejsem fasádník. pokud něco takového existuje, musí být i nějak spec.ošetřen Vnitřní podlahy ano, ale nevím, nevím. Jsou jiné řešení, snad bude někdo schopen pomoci 🙂
Odpovědět
NEW-THERM SYSTÉM nebo něco obdobného, ale je to samozřejmě dražší řešení.
Odpovědět
@azsinanecovzpomenu proč chcete místo EPS použít jiné materiály ? Fasáda se používá tenkovrstvá max 5 mm. Korek a minerál mají srovnatelné tepelně izolační parametry jako EPS. Jen jsou výrazně až násobně dražší. Lisované konopí, tráva a podobné zelené materiály jsou dražší a mají horší parametry. Pokud potřebujete co nejtenčí zateplení a maximální tepelný odpor, tak jedině PIR desky, Jenže cena je hodně vysoká. Kamenný obklad nemá vliv na izolaci. Ještě tak ty palubky na roštu vyplněného minerálem. Vnitřní zateplení je hodně riskantní, tomu se vyhněte.
Odpovědět
Dekuji za odpovedi. Klasicky eps nejde, jsem limitovaná tloustkou a 5cm eps nema smysl. Kdybych dala 20cm, bude mezera mezi domy příliš úzká, takze sousedi se nedostanou k pripadne opravě svého domu. A mezera je zde zase natolik široká, ze nejde vyplnit tak, aby oba domy byly zateplene současne 10-20cm neni nejak dokupy jedním zateplenim od jednoho domu ke druhemu. Je to blbe řešené. A zrovna jedna takova problematická cast domu je severní. Dum uz novou fasádu mel, takze toto jsme bohuzel ovlivnit nemohli. Korek se mi libi i proto, ze je prodysny, nelezou na nej plísně a hlodavci, navic neni treba na nej davat uz fasádu.
Odpovědět
@azsinanecovzpomenu korkové desky samozřejmě můžete použít, ale tepelná vodivost je prakticky stejná jako EPS.
Odpovědět
@azsinanecovzpomenu proč EPS nemá smysl jestli dáte 5cm EPS šedého nebo 5 cm korku který má podobné vlastnosti ale je x krát dražší není lepší EPS a pak ohledně fasády ta už zabírá cca půl centimetru když můžete dát max 10 cm tak dejte 8cm EPS. Navíc když máte tak blízko domy i ze severu tak to hodně pomůže domy vás totiž kryjí proti průvanu atd. Případně použít Pur desky atd ale to jsou ceny dost jinde. Nebo pak zevnitř udělat stěnu z OSB nebo SDK a dát tam vatu
Odpovědět
Ja mam tak nejak zafixovane, ze 5cm korek odpovida 10cm eps. Plus izoluje i akusticky, coz se v dome s detmi hodi. Ale to je dost mozna jenom moje mylna interpretace.
Odpovědět
@azsinanecovzpomenu no a v porovnání se šedým EPS je to skoro opačně 😉
Odpovědět
@azsinanecovzpomenu to není pravda. Podivejte se na tech parametry. U izolačních materiálů se uvádí tepelná vodivost. Menší číslo je lepší. Korkové izolace mají vodivost v rozmezí 0.035 až 0.065 W/mK podle typu. EPS zhruba v rozmezi 0.031 až 0.037 W/mK. Ta nižší hodnota je pro šedý EPS. Korek je pohledově pěkná fasáda, ale dávat ji do mezery je poněkud nesmysl, protože cena je zhruba 10x vyšší proti EPS. Pokud chcete lepší izolaci při omezené síle, tak musíte použít PIR desky nebo desky s fenolitické pěny. V tomto případě se dostáváte k vodivosti teoreticky až 0.022 W/mK
Odpovědět
Jsem jen zena, tak tomu az tak nerozumim 🙂 Proto moc dekuji za přínosné informace. Okouknu vic ten šedý eps a pir desky.
Odpovědět
Zkuste se podívat i na tu fenolitickou pěnu. Ač to název evokuje, není to pěna, ale kvalitni izolant. Např. desky z tvrdé fenolické pěny Kingspan Kooltherm diky λ 0,020 W/m·K je to ve vašem případě asi to nejlepší. Ale je to o dost dražší řešení než třeba šedý EPS.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?