Velikost balkónu

ahoj, plánujeme kupovat byt a mně nejvíce zajímá, zda budu mít konečně svůj vysněný balkon... ALE ve všech realitkáchse píše pouze výměra balkonu, nikoliv rozměry. Nevíte zda je nějaká předepsaná norma v současné době, jaké ty balkony cca bývají? protože já jsem vyrostla v bytovce ze 70. let, kde byl balkon o výměře 4m2 a upřímně řečeno se tm nedalo dělat nic jiného než věše prádlo, protože to byla taková dlouhá nudle a něco jako křesílka a mini stoleček se tam absolutně nevešly. Délka byla v pohodě, ale šířka, resp. hloubka balkonu byla tak cca metr a něco, prostě na tu šíři si mohl dát člověk akorát židli k zábradlí a už tam nešlo prosjít. Tak t bylo takové divné a na tom balkoně jsme nežili, nic nedělali, jen se tam věšelo prádlo. Myslela jsem, že tak je to všude. pa jsem byla u kamarádky v PANELOVÉM domě, a ta měla balkon stejně dlouhý, ale hlubší než my asi tak o třicet centimetrů, a rázem se tam šlo otočit, i tancovat!! nyní máme vyhlédnutý byt s balkonem 6 m2 - netušíte, zda se dá nějakým způsobem odhadnout, jaké bude mít rozměry? lze to nějak odpočítat? 6m2, to jest ideálně 2m x 3m, což by bylo krásný. Dělá se to? A jak ale poznám, že balkon 6m2 není třeba nudle? podle plánku to tak nevypadá, dokonce tam nakreslili stůl a křesílka, so návrhu..ale těžko říct... chtěla jsem větší balkon, abychom n něm mohli žít... dětem v létě dát bazének, dát tam miniaturní pískoviště, a na jaře křesílko. A nějaké ty kytičky. Jen vím, že balkon 4m2 (jako byl u rodičů) nebrat. tam se být nedalo.
Odpovědět
@myfairlady Zeptejte se majitele bytu nebo jděte rovnou na prohlídku.. Můžeme tady typovat cokoliv, ale realita je holt realita :)
Odpovědět
@myfairlady Ale upřímně balkon 2 x 3 metry se v činžákové nebo panelové zástavbě asi moc nevidí, konstrukčně je určitě daleko snazší udělat nudli. Myslím, že 6 metrů čtverečných bude nejpravděpodobněji někde mezi. Nejde délka balkonu zjistit z toho plánku poměrem k jiné místnosti nebo odpočtem - nemáte uvedené rozměry pokojů, ke kterým přiléhá? Ale nejjednodušší mi stejně přijde zeptat se majitele :)
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud je to starší panelák, tak to asi bude vždycky nudle. Novostavby už mají víc čtverec. Nejlepší já si zeptat majitele nebo developera.
Odpovědět
Bude to novostavba. Tak se prave ptam. Konkretne jsme koukali na byty na zlicine a vubec praze 5. :)
Odpovědět
Profilova fotka
My máme byt od Skansky a má 16 m a je fakt mega. Má 1.6 m na šířku, takže žádná paneláková nudle a na délku má zbytek. Posílám fotku při nastěhování, s tím, že za mnou je pořád ještě dost místa.
Odpovědět
Profilova fotka
Pardon, 8m 😃 Omlouvám se.
Odpovědět
@myfairlady Stejně to nic nemění na tom, že se budete muset zajímat o rozměry balkonu u konkrétního bytu při výběru..
Odpovědět
Takze myslite ze v novostavbac je tedka 1,6 m v pohode? Teda jakoze hloubka.
Odpovědět
@teate to je bezva to by mi stacilo klidne i od too mista co fotis :) proste ono nezalezi ani jak je dlouhy, ale ta hloubka. Protoze kdyz je to nudle kde se clovek dokaze jen otocit kolem sve osy tak je to naprd :)
Odpovědět
Profilova fotka
@myfairlady Přesně tak. My máme hloubku metr šedesát a máme tam i slunečník a podobný blbinky. :-) Takže si zjistěte. Nám Skanska poslala na maila plánky přímo od architekta projektu a tam bylo vše vyměřeno. :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?