Materiál na skříně v dětském pokoji

Dobrý den, zajímá mě zkušenost s laminem na skříně v dětském pokoji, dcera bude mít bílou, kluci středně šedou.. zvažuji, jestli bude stačit obyč lamino od eggeru, nebo jít do nějaké lepší úpravy (perfect sense - samozřejmě dražší). Bílá asi bude v pohodě jakákoli, ale ta šedá? Aby to nebylo uťapané a špatně čistitelné. Nebude tip on, ale uchytka..
Odpovědět
myslím, že nejlepší je když je všechno z masivu.
Odpovědět
@kassal To určitě, ale cena výrazně jinde 🙂
Odpovědět
@kassal a co myslíte pod pojmem masiv? Měkké dřevo jako je smrk, nebo borovici, z které teče pryskyřice? Případně bukovou spárovku, která se stále prohýbá i po mnoha letech? Dělejte z čeho uznáte za vhodné, ale lamina je milion vzorů a možností. Já masiv nehaním, vůbec, ale člověk musí vědět a musí umět. Dělat nábytek z měkkého smrku se mi neosvědčilo. Naopak pro děti klidně lamino nebo Ikea, protože za 3-4 roky řeknou, že se jim to nelíbí a chtějí něco jiného. Co se mě třeba hodně osvědčilo, když se mi líbil nějaký "nábytek" z Ikei, si to oměřit a nechat nařezat z kvalitního lamina. A vyrobit si to sám. Ať už se nám Ikea líbí nebo ne, tak nápady a vnitřní vybavení má velice dobré. Co silně pokulhává je materiál korpusů a polic.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
U dětí jsme měli skříně z lamina a úplně to dostačovalo. Protože i ty požadavky se s věkem dítěte mění. Nejdříve je potřeba hodně poliček a když jsou starší je potřeba místo i na věšáky - bundy, halenky apod. U nás jsme dětské skříně měnili cca co 5 let 🙂
Odpovědět
Chápu, že kvůli zdraví by bylo dobré dát co nejlepší materiál, což je za mě co nejméně mořené dřevo.
Odpovědět
Profilova fotka
@lommi Lamino není radioaktivní a jíst to děti snad nebudou.Nábytek opravdu nemá na zdraví vliv.
Odpovědět
@oskar83 nemusí to být přece radioaktivita, aby to škodilo ... Např. tady píšou proč a co je dobrý a špatný. 🙂 https://www.spime.cz/nebezpecne-latky...
Odpovědět
@oskar83 nebo i tady, píšou dobrý věci. 🙂 https://www.lidovky.cz/orientace/veda...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?