Westík

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky je tu některá z Ostravy a má fenku nebo pejska westíka?
Odpovědět
Profilova fotka
ostříhanej Samík :-)
Odpovědět
@sonicata, promiň, ale je mi Samíka líto :-| vůbec se mi tato úprava nelíbí. Já jsem prostě na trimování, přijde mi to stříhání takové pro westíky potupné, a i jim to ubližuje na kůži, srsti, atd... a kdy a kam se chystáte na výstavu ? Ad výstavy, já na pár byla a nepřišlo mi, že by psíci byli nějak stresovaní, většinou na ty výstavy jezdí odmalička a v kruhu se dokáží krásně předvádět, jsou ve psí společnosti, je to i pro ně zážitek, chápu, že někdo k tomu má odpor a na první pohled se mu výstavní úprava westíků nelíbí, ale je to ve standartu a pokud by takto upravení nebyl, tak by moc šancí na dobré hodnocení neměl.
Odpovědět
Profilova fotka
Je to špatně nafocený je ostříhaný jako každý jiný westík ! Dnes už to má dorostlé dám sem fotku jak vypadá te´d uvidíš že to vše bylo jen blbě nafocené ,ale upřímnosti si cením na téhle fotce vypadá jak oškubané kuře :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@idoch Jo a pokud jde o výstavu chci se tam jet podívat Samík s kontaktem k jiným pejskům nemá problém ! Je celekm snášenlivý! Někdy až moc ! Nu a tak nenechávám ho stříhat jen tak někde ! Jezdím do Lázní a salˇonu do Nižbora ! Paní je moc šikovná a dost známá dokonce byla i v televizy což teda nic asi neznamená ,ale trochu to vypovídá že to není žádný začátečník ! Samuela mi stříhá TZV: na sprtovního vestíka už kůi tomu že má stále smíšenou srs ! Asi nikdy jinou mít nebude ! Uvidím časem ale pro trinmování by měl mít srst víc hrubou což zatím stále nemá a asi nikdy mít nebude, protože dost často koupu ! A to právě proto, že jde o to, že se neubráním a někdy jde spát knám do postele takže chci mít voňavého a čistého pejska ! Sestřih na sportovního westíka je míň náročnější na česání a mě to vyhovuje když je zima tak mu dávám raději mikinu ! Byl strašně na nervy když mu to už narůstalo na nohou delší kousal si nožičky vždy když se mu tam cokoliv připletlo takže ho zatím nechám stříhat takhle ! Je mi jasné že standart to rozhodně není a že ten vypadá jinak ,ale když budu chtít psa na výstavu tak ho nechám trimovat a upravovat jako standart ! Asi každá to máme jinak ,ale i přez to všechno jsem ráda za názor ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
ahojky holky :) v srpnu nám má přijet novej westíček :-) .je to můj první pejsek tak se chci zeptat jakej kartáč potřebuju na westíka a co je ještě pro něho důležité :))díky za odpověď
Odpovědět
@natushkannn - mrkni se na tyto stránky, najdeš tu spoustu informací o westících i o péči o jejich srst, atd... http://westieinfo.com/
Odpovědět
Profilova fotka
@kaminka asi tě zklamu, pökud nejezdíš do UL - máme dvě fenky westíka a jednoho psa... jsou bez PP, ted teda štěnata nemáme, ale čekáme až fenka začne hárat /měla by každou chvílí/ a chceme ji připustit a pokud se zadaří, tak by byla štěnata před vánoci k odběru :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Zdravim,všeci,chtěl jsem se pooptat..Mám Jacka Russella-skoro5ti měsíčního..Pracuji ve fabrice na3směny,takže tráví doma sám-cca10hodin..Mám ho od měsíce a půl,a začal mi devastovat křeslo a gauč..ze začátku to byly drobnosti,ale teď už takéto věci a proto jsem se chtěl zeptat jestli by mi někdo nemohl poradit,kdo má s tímto nějaké zkušenosti..předem děkuji..
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
ahoj holky, my nemame westika, ale maltezacka, prakticky je to to stejne krome vzhledu a mensi, ale jinak srsti, chovanim a spanim v posteli stejne :-D @monenta tak pes z utulku zadarmo neni ani nahodou, vzdycky se plati jakoby prispevek, drive to byvalo 500Kc, aktualne nevim. A pokud vim, oresi jsou zadarmo. A dalsi, chces me rici, ze muj pes i kdyz ma mamu maltezacku a tatu maltezaka je orech? Sorry ale to je urazka jak me, tak naseho psa.
Odpovědět
@mitote pokud nemá papíry tak je. nebo víš kdo byl jeho babička, prababička, praprababička? máš doložené, že to byli maltézáci nebo je to jen na slovo chovatele? je mi úplně jedno jestli se za to urazíš či urazíte (pokud je vás víc), já s tím prostě nesouhlasím. je mi jedno jestli má pes pp, je bez pp nebo je veden rovnou jako vořech, nesoudím psy, ale množitele a podpůrce množitelů. tečka. napsala jsem to blbě, zadarmo je pes od těch co rozdávají štěňata (již zmínění voříšci), v útulku se platí poplatek, ale pes je očkovaný, odčervený, odblešený, v mnoha případech kastrovaný a čipovaný. Navíc je osvobozen od poplatků (aspoň tu u nás). Takže suma sumárum co je 500 Kč proti částce za tyto položky? nic. ale to je u mnoha lidí jak mluvení do dubu ;-) nechci vám tu "spamovat" diskuzi (založím jinde vlastní), jen mi stačilo pár příspěvků tu o množení psů bez pp a fakt to nechápu.
Odpovědět
@monenta obavam se ze to co tu spises a spamujes sem vubec nepatri, pouze tu propagujes facebookove skupiny a urazis. A podle ceno vim, ze neni orech? Kdyby byl, tak by asi tezko splnoval kriteria sve rasy po vsech strankach. A kdyz jsme u toho, rodice muzou mit papiry, ale stenatka nemusi byt papirovy. Uvadis tu akorat informace, ktere se ti hodi do kramku. Navic si troufam rici, ze tady zadni mnozitele, proti kterym zbrojis nejsou, takze tve prispevky povazuji za bezpredmetne
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@mitote - já tu teda chci říct jen 1 věc - papíroví rodiče by NIKDY neměli mít bezpapírová štěňátka, je to proti regulím ČMKU i FCI a tomu, kdo produkuje na papírových rodičích bezpapíráčky hrozí vyloučení z chovatelských klubů, odebrání názvu CHS apod. (finanční sankce za to bohužel nejsou). Ale musím v něčem souhlasit s @monenta - pokud není doložený původ, nikdy nevíš, jestli se někde nepřimíchala i jiná rasa (byť tvůj pes může splňovat všechny vzhledové standardy daného plemene). Je to hodně vidět u labíků, o které se zajímám. Je spousta "čistokrevných" labradorů, kteří je nepřipomínají ani vzhledově (dlouhé nohy, úzká hlava), ale ani povahově (např. agresivita, která je u labradora absolutně nepřípustná). A spousta labíků není chovných a nemá pp štěňata ne kvůli tomu, že by majitelé nechtěli chodit na výstavy a akce (ostatně pro uchovnění stačí 2 + 1 zkouška z výkonu), ale z 99 % kvůli zdravotním indispozicím (vyskočí jim dysplazie až k pánubohu) nebo agresivitě (projeví se třeba na výstavě nebo na zkouškách z výkonu), a toto vše neumožní uchovnění. A obojí je - dle mého názoru - dost velký problém, který se pak může přenášet i na štěňata po daném spojení. Nehledě na to, že se mi chce zvracet z toho, když někdo nabízí štěňata labíků bez pp a rodiče jsou kombinace žlutý + hnědý. Mezi kontrolovanými vrhy se toto až na výjimky nepřipouští, protože pak jsou labradoři s totálně světlými nosy (a ani častá růžová není normální) nebo hnědí s hnusnou světle hnědou barvou (obojí způsobeno malým množstvím pigmentu). Množitelé psů bez pp to však nerespektují, protože ve velké většině jim jde jen o peníze... Za mě 10000000x radši voříšek z útulku než "čistokrevný" pes bez PP...
Odpovědět
@zmrz_lina jasne, takze radsi nechas cistokrevneho psa bez pp utrtait a vezmes si z utulku...neni to trochu ulet? Snad kazdy pes si zalousit milujici rodinu a kdyz chci maltezaka a proste se me tento libil, tak jsem si ho vzala. To jestli ma pp nebo nema je me sumak, proste se me libi a miuju ho. Vzit si psa z utulku je sice strasne krasny, ale nikdy nevis, co ten pes zazil, nikdy nevis, co uz ma v sobe "naprogramovane" nebo jak na co bude reagovat. S tim ze pokud neni vychovany, tezko ho treba v peti letech vychovas.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote - to, co píšeš ty (Snad kazdy pes si zalousit milujici rodinu) a co píšu já, se nevylučuje. Já bych si prostě psa bez PP nekoupila, protože když chci nějaké plemeno, tak že to bude opravdu to, co chci, mi zaručí jen ten PP. A pokud bych vybírala mezi bez PP a voříškem, vezmu vořecha. A utratit bych nechala toho, kdo psy bez pp množí a prodává ;-) Nicméně, nechci se hádat, co člověk, to názor. Já tu jen napsala ten svůj ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@radekson to asi bude tím, že je to teriér a hlavně tyto psi chtějí strašné pozornosti není dobře ,že ho necháváš tak moc času samotného on se pak jednoduše mstí a mlátit ho zato nemá smysl být tebou tak se pokusím to vyřešit dlouhými procházkami ale dlouhými myslím na víc jak hodinu a prostě prostor pro vyběhání ! Takovýhle pes zvláště jackrasell je totiž jedno z nejnáročnejších a nejvíce temperamnetních psů pokud jde o malé teriéry !
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
@miluse Musím souhlasit s příspěvkem. Máme Westíka - chlapečka - Matýska - je dokonalý!!!! Skutečně nemá chybu. Je to takové moje druhé dítě, bez kterého si život nedovedeme představit. Jak bylo řečeno výše, vyvenčíme ho ráno kolem 6.00 hodiny a pak až odpoledne kolem 15.00 hodiny. Je úžasný, nádherný a povahově nejlepší. Stále se chce tulit a my samozřejmě s ním. Všem doporučuji tuto rasu, je skvělý.
Odpovědět
@zmrz_lina Je to opravdu hloupý názor, avšak souhlasím, že je subjektivní. Ne každý chce psa pro účely výstav. A když mám zájem o určitou rasu, avšak pouze jako domácího mazlíčka, pak nechápu, proč bych si měla pořizovat pejska s PP.
Odpovědět
Profilova fotka
@tumau78np2e - protože jistotu, že máš tu danou rasu, máš jen v případě, že máš PP. U psů bez PP nikdy nevíš, co všechno bylo několik generací zpětně do "krve" zamícháno.
Odpovědět
Já bych potřebovala jestli by mi někdo řekl co mám dělat když Mám psa ,a jedna paní nám nabídla že je připustíme, ale on ani ona se nesnaží.už je to druhy den co se snažíme ale pořád ne a ne . :-\
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote přečetla jsem si číst diskuze o pejscích bez PP a musím se postavit na tvoji stranu, máme doma westíka kluka bez PP a manželovi rodiče maji westika holku bez PP, nevím proč bych je nemohla nechat připustit...a klidně je budu rozmožovat dál a dál, ať mě za to klidně někdo utratí, ne každý má na to koupit si psa s PP. My naše štěnátka prodávali jen za tolik, kolik jsme my do nich investovali (krmivo, očkování, odčervení) a budoucí majítele jsem si vybírala, jen tak někomu jsem je neprodala. I když zrovna náš westík nemusí být 100% čistokrevný, vypadá jako westík, chová se jako westík a když se psem nechci trajdat po výstavách nevidím důvod si kupovat papiráka :-)
Odpovědět
tady ještě něco k tomu, proč psa s PP ( @radulinka001, @mitote ): http://bernstipesani.mypage.cz/menu/p..., u psů bez PP vám jejich chovatel nemůže dát žádnou záruku, co se jejich předků týká, takový chov není vůbec kontrolován, je zde vyšší riziko nemocných jedinců ( např. s klouby apod. ). Tzv. „psi bez PP“ jsou formálně vlastně kříženci se znaky určitého plemene.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@mitote - vždy tu budou lidé, kteří si takového psa pořídí, když je poptávka, bude vždy nabídka. Jen jsem chtěla podotknout, co za rizika hrozí, znám ze svého okolí pár příběhů, kdy to nedopadlo tak dobře jako u vás.
Odpovědět
@idoch dopadnout to muze kdekoliv jakkoliv... sestrenici bratra koupili papiraka ratlika a ma zadni klouby v prdeli... za psa dali tucnej balik a ted dali 14 tacu za prvni operaci a druha je ceka...
Odpovědět
velmi dlouho jsem sem nepřispěla, ale když vidím vaši diskusi o PP... my máme psa bez PP, tehdy jsem to neřešila, chtěli jsme prostě kamaráda a hotovo. dneska bych to neudělala. kvůli tomu, jak se ti bezpapíroví psi množí, a hlavně kvůli jejich povaze a možným zdravotním problémům. náš pes má lidově řečeno o kolečko navíc. nemůže za to. je to díky tomu množení, kdy možná "chovatelka" spářila i nějaké sourozence, těžko říct. nedá se to bohužel změnit ani výchovou. dělá si naprosto, co chce. ví, že některé věci dělat nesmí, ale prostě nelze odolat, a pak se to v něm pere a chudák má asi sám v sobě šílený zmatek. navíc to došlo tak daleko, že začal vyjíždět po našem synovi, takže jsme mu značně omezili pohyb po bytě, necháváme ho několikrát denně vyběhat na zahradě, chodíme s ním ven na procházky, ale zbytek dne tráví v pelechu v předsíni. není to ideální stav ani pro nás ani pro něj. zvažovala jsem, že ho někomu dáme, ale bojím se, že by mohl někoho pokousat, že by si s ním nový majitel nevěděl rady (my už tak nějak víme). do útulku ho dát nechci. a dáváme si to za vinu jen sami sobě, protože jsme koupili psa bez PP a tím podpořili jejich "chov". @mitote, tvoje argumenty mě vždycky zaručeně pobaví. samozřejmě že i papírový pes může být nemocný.
Odpovědět
@zmrz_lina Pod tvé příspěvky bych se klidně podepsala ;-) :-D
Odpovědět
@ikarkulka no tak mam dost zkusenosti, mela jsem tri kraliky, jeden ze zverimexu- zemrel dost rychle, druhy papirak mel stejnou trvanlivost a teprv treti papirek m uz ctyri roky. To stejne psi- bez papiru nemame za 7 let zadny problem kdezto jiny papirek v rodine je jen pruser. Samozrejme ze nekoupim zvire od toho kdo je bezhlave mnozi, ale proste argument zdravitni pro me neni argument jestli koupit papiraka nebo ne. Ja si zvire kupuju abych ho milovala ne abych ho tahala po vystavach a chlubila se ze ma takove a makove predky a vyhral tolik zakovych makovych cen.
Odpovědět
@mitote ty buď neumíš číst, nebo mluvíš asi jinou řečí :-)
Odpovědět
@ikarkulka to byla reakce na to ze te moje argumenty pobavi, pro me proste zdravotni argument neni argument diky mym zkusenostem
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?