Westík

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky je tu některá z Ostravy a má fenku nebo pejska westíka?
Odpovědět
@mitote a právě proto píšu, že neumíš číst ;-)
Odpovědět
@zmrz_lina tak za me psa z utulku ne, nikdy nevis co ten pes zazil a co bude, to radsi budu utulek sponzorovat, ale riskovat ze si vezmu psa ktery me pak "sezere" dite?
Odpovědět
Profilova fotka
@ikarkulka Sorry,ale mě spíš pobavil ten tvůj přízpěvek.Já mám už druhého bez papírového psíka.Tetka má,máma má,babička má a spoustu kamarádů taky a všichni jsou naprosto normální.Nechápu jak můžeš říct takovou hovadinu,že by sis nepořídila psa bez PP.To,že tvůj pejsek má o kolečko na víc je sice smutné,ale usuzovat tak z jednoho případu mi příjde trošičku stupidní.ANO najdou se případy,kdy majitel psa jen bezhlavě množí a množí kvůli penězům,ale to neznamená,že jsou takoví všichni co nemají psa s PP.My jsme si své nepapírové štěňátko jezdili okukovat od jeho narození,kontrolovali podmínky ve kterých štěňata i matka byli,veškerou péči měli na jedničku,očkování vše v naprostém pořádku,navíc bylo na majitelech vidět,že mají pejsy rádi a hooodně se starali a zajímali ke komu vlastně půjdou.Už to svědčí o dobrých úmyslech.Ono člověk si prostě musí dávat pozor a zkontrolovat si majitele i psa před odběrem štěněte.Pokud to člověk neudělá a slepě důvěřuje majiteli psa pak si nemůže stěžovat,je to jen a jen jeho hloupost.
Odpovědět
@ronyx holky, holky :-) vy prostě nechápete, o čem je řeč :-) ano, samozřejmě, i pes bez PP může být zdravý, to přeci nikdo nevylučuje a ani tu nikdo nenapsal, že pes bez PP = nemocný pes. stejně tak i pes s PP může být nemocný (a na to vy taky usuzujete z několika málo případů, že? ;-)) to, že napíšu, že psa bez PP už nikdy, není hovadina, ale můj názor, na který mám právo. nech si výrazy jako stupidní, nejsem na to zvědavá. a v neposlední řadě - můžeš si jezdit kontrolovat psa, jak chceš, může žít v naprosto bezvadném prostředí, ale pokud chovatel množí nevhodně psy, kteří neprošli bonitací a nejsou určeni k chovu, tak to ty naprosto nemůžeš zjistit a ani on to možná sám neví. to se totiž pouhým okem (mnohdy) nepozná.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@ikarkulka Jelikož mi nějaký admin smazal přízpěvek i když v něm nic neslušného nebylo (asi si to spletl s tím přízpěvkem výše :-D :-D :-D ) a mě už se to celé znova nechce psát napíšu to ve zkratce ;-) :-D .Protiřečíš si,teď jsi napsala,že PP nezaručuje zdravého psa,tak nechápu o čem tu mluvíš.To že pes projde bonitací neznamená,že za pár let nemůže mít zdavotní problémy viz třeba šarpejové a jejich věčné problémy z kůží či očima atd atd,to bychom mohli řešit do nekonečna.Dále psychické problémy může mít i papírový pes s tím ti nepomůže ani deset papírů :-D ,takže zase mě to přivedlo zpět k tomu,že pokud si trošičku pozjišťuješ majitele psa,zjistíš jestli je to člověk co psa jen bezhlavě rozmnožuje (ANO pak jsou problémy víc nez pravděpodobné),nebo mu majitel jen chtěl dopřát jeho přirozenost mít potomstvo.Takže to bys všechny nepapíráky nejspíš nechala utratit.No víc s tebou tady ani řešit nechci,lidé s tvými názory mě fakt vždy rozesmějí ;-) :-D
Odpovědět
@ronyx nenechala bych je utratit, tak maximálně ty množiče. a vzhledem k tomu, že mi podsouváš něco, co bys ráda, abych si myslela, tak nemá cenu se tady s tebou dohadovat (beztak nic nevyřešíme), a rozesmívat tě tvoje vlastní podsunuté názory mohou. měj se hezky.
Odpovědět
Profilova fotka
@ikarkulka Přesně tohle jsem čekala.Reakce někoho,kdo k tomu nemá co říct :-D To co jsi teď vymyslela je naprosto úžasné.Ano ano vše jsem ti to podsunula a rozesmívají mě mé podsunuté názory :-D :-D :-D Taky se měj moc krásně ;-)
Odpovědět
@ronyx co jsem k tomu říct chtěla, to jsem řekla (napsala). vážně nechápu, o co se tady snažíš. podsunula jsi mi, že bych nejradši postřílela všechny psy bez PP, což teda ani náznakem není pravda, a proto nemám chuť se o tom s tebou dál bavit, protože tyhle výroky mě nebaví, diskusi nijak nepřispějí a navíc mi - promiň - přijdou ubohý.
Odpovědět
Profilova fotka
@ikarkulka Já ti prosím tě nic nepodsunula,nebuď prosím paranojidní.Jen uznej sama, co jiného může člověka napadnout,když zastáváš názor bez PP štěně nebrat.Těžko bys je nechala všechny pustit do volné přírody.A diskuze je tu od diskutování,neboli výměnám názorů a to a zase jen to jsem zde udělala ;-) .Ani bych možná na tvůj promiň jak ty říkáš ubohý názor nereagovala, pokud bych si nepřečetla jak tady arogantně píšeš jedné či pár přizpívajícím.Taky mě nebaví se dohadovat,takže ahoj
Odpovědět
Já mám už 13 let voříška - křížence jezevcika a pejska z utulku bych si klidne vzala :-) Moje kamaradka uz takhle zachranila 4 pejsky, ktere má právě z utulku, pro jednoho nemocneho jela dokonce z ČB az na slovensko a pak jeste nechavala pejska operovat, protoze mel spatne srostlou nohu.Na slovensku by ho jinak utratili, proto tam jela,dnes je uplne v poradku.Takovym lidem strasne fandim, ze mají zájem a neni jim lhostejny osud obycejnych zvirat.Jen o tom nemluví , ale konají.Ti psi jim jsou strasne vdecni :-) A jeste jsme chtela zareagovat na prvni prispevek @ikarkulka.Neumim si predstavit, ze bych X let zila s pejskem a nekdy bych vubec zacala uvazovat o tom, ze pokud nastanou nejake "problemy", ze bych to resila zaviranim v chodbe a nebo ze ho dokonce nekomu dam.Chápu zdravotni duvody ditete, to je jasne, ze pokud neni jina cesta, ze pejsek tam asi zustat nemuźe.Ale zduvodnit si zcela beznou situaci, ktera nastava v mnoha rodinach po narozeni ditete, ze pejsek ma o kolecko navic z duvodu mnozeni, tak to jsem jeste neslysela, zajímavé ;-)Zadny pes neni naruseny, vzdy se s nim da pracovat a to, jak se pes chova a jedná, je odraz jeho pána.Pokud byl pes do narozeni ditete v rodine sam, stredem pozornosti a vsude mohl, je jasne, ze drive nebo pozdeji po narozeni ditete se projevi zarlivost.A staci se poradit nebo si o tom neco precist a ta situace neni nijak neobvyklá a dá se v pohodě řešit, jen musí být vůle.Pokud je pes najednou nekde odstrkován, zacne logicky"zlobit", protoze pak se pozornost cloveka aspon na chvili obrati k nemu a nejen k diteti.A nestaci, ze pes je vystrcen na zahradu nebo se s nim jde ven. Pes neni hloupe zvire a moc dobre pozna, ze uz neni právoplatnym clenem smecky a ze je odstrkovan kvuli diteti, proto po nem vyjizdi.Neni to nic noveho pod sluncem, neni to kolecko navic, neni to rasou, je to jen a jen na vedení pána a jeho pristupu.Staci se podivat na dokumenty a opravdu narusenych psech a tim myslim ty opravdove extremy, kdy je pes nezvladatelny, agresivni, utocny a co s nimi dokaze zkuseny psí psycholog udelat.Naprosto pohodoveho psa vhodneho i k diteti.To ,jaký je pes, to z nej udelá jeho pán , je úsměvné, kdyz to nekdo svádí na rasu, mnozeni a nebo "kolečko navíc " ;-)
Odpovědět
@repos věz, že jsem chování našeho psa (které se mimochodem zásadně neliší od situace "před dítětem", kromě toho vyjíždění) konzultovala s několika chovateli i veterináři a všichni do jednoho se shodli na tom, že psovi se bohužel pomoci nedá. nepomáhá výcvik, intenzivní věnování se mu ani nic podobného. děkuji za rady, ale všechno tohle velmi dobře znám a vím. jak jsem už psala, pes je labilní od malička, vzniklo to s největší pravděpodobností naprosto "prasáckým" křížením mezi sebou. ty bys to možná neřešila, no já to řeším, protože jde především o mé dítě. ráda bych, aby byl v pohodě pes i my, bohužel to asi nejde vše najednou.
Odpovědět
Článek se načítá
@repos a ještě bych teda dodala, že soudíš naši situaci bez toho, aniž bys nás jakkoli znala. nikde jsem nepsala, že je "vystrčen na zahradu". jsme tam vždy s ním, hrajeme si, věnujeme se mu. stejně tak jsem ho od narození dítěte brala vždy ven s kočárkem (než mi kočárek strhnul do silnice pod projíždějící auto, od té doby mám strach a beru ho s sebou jen, když jdeme s kočárkem dva, jeden veze kočárek, druhý vede psa), byl zhruba do roku malého s námi normálně v bytě, žádný velký problém nebyl. labilní byl od malička, ale dalo se to zvládat (částečně pomohla výchova). vyjíždění začalo ve chvíli, kdy malý začal lézt a chodit, a potom taky naprosto bez příčiny. už jsem psala, že jsem o tom hovořila s několika chovateli (přímo westíků) a veterináři a všichni řekli to samé. to není z mé hlavy, samotnou by mě to asi nenapadlo. to, že pokud není venku, je v pelechu v předsíni, je jen proto, že se bojím nechat ho se synem v jedné místnosti, protože vyjíždí naprosto nečekaně a to si tedy nevezmu na triko. dítě je mi přednější. ať se to někomu líbí nebo ne. a proto jsem i psala, že by pro něj možná bylo lepší, kdyby změnil majitele. nedala bych ho někomu cizímu, v úvahu připadají jen dvě varianty (všechny zná a všichni znají jeho). takže nesuď a nedělej závěry tam, kde absolutně netušíš.
Odpovědět
@ikarkulka No, zda BYCH to řešila nebo neřešila , to asi neni predmetem diskuze, vsimla jsem si, ze na "podsouvání něčeho někomu" je tu nejaka alergie ;-) Ale rozhodne bych to neresila s chovatelem ani s veterinarem, je to stejne, jako resit psychicke problemy ditete s rodicem a nebo s pediatrem.Já bych sla tedy s ditetem za psychologem ;-) Ale jak jsem uz psala - je asi jednodussi se se situací smířit, psa zavrit a oddelit od ditete, zduvodnit si to podle sebe nez to řešit .Kazdý na to má právo :-)
Odpovědět
@repos promiň, ale jak si můžeš dovolit toto napsat? jak víš, že jsme to neřešili? když píšu, že jsem to řešila s chovateli a veterináři, myslíš, že snad toho psa nikdy neviděli? že jsem si je někde odchytila, vylíčila jim situaci, jak ji vidím já, oni mi něco řekli, a já si na základě toho udělala názor? no nic, přeju hodné a zdravé pejsky. až budu potřebovat "odbornou" radu, půjdu zase na nějaké internetové fórum :-)
Odpovědět
@ikarkulka A má reakce k druhemu prispevku - jak se má reagovat na druheho?Je to hned souzení a dělání závěrů? promin, ale nepouzila jsem jedine sproste a hrube slovo, napsala jsem svuj nazor - stejne jako ty viz výše a stejne jsi nejak precitlivělá a chytlavá.Asi proto, ze mam jiny názor na tvou situaci.Ale na ten mám právo, stejne ty muzes napsat, ze by sis nikdy neporidila krizence jezevcika, protoze se ti nelibi.Ja nesouhlasim s resenim tve situace podle toho, co jsi tu napsala.Tot vse.Diskuzi si predstavuji jako slusnou vymenu nazoru bez toho, aby se druhy hned citil dotcen opacnym nazorem.Zrejme jsi hodne zvykla na to, ze ze reakce na tebe jsou kladne.Dle tvych i predchozich prispevku se s tebou ale moc diskutovat neda.Nastesti je tu mraky lidi, se kterymi to jde v pohode :-)
Odpovědět
@repos ale tys to napsala jako hotovou věc, nikoli jako radu nebo pomoc ;-) a to je dost rozdíl, nemyslíš. o sprostém nebo hrubém slově nepadla ani řeč, z toho jsem tě nikdy neobvinila.
Odpovědět
@ikarkulka Já jsem to napsala jako svuj nazor ,jak bych to řesila já a jak se na to koukám já.Ne jak to mas udelat ty,navic ani nemám zájem ti radit nebo pomáhat - jak píšeš .Každý si to udělá podle sveho svědomí.Ale pokud nekam prispivam, musim ocekavat, ze na to muze nekdo zareagovat a treba i odlisne nez si preju.A je dulezite se naucit slyset i neco jineho nez jen to ,co se mi líbí.,A dalsi muj nazor na tu situaci je, ze pokud je pejsek udajne " labilni" jiz od malicka, tak bych necekala ,ze ho dam pryc az po letech, kdyz si u nas zvykl, ale hned a rozhodne bych to udelala pred narozenim ditete, protoze s ditetem se daji podobne problemy ocekavat.Nez se zacnes zas pozastavovat nad tim, co si to dovoluju, tak si precti, ze to bych udelala JÁ. ;-) Co udelas nebo neudelas ty, to uz neresim ;-)
Odpovědět
@repos jasně, samozřejmě. měj se pěkně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Dobrý den, koukám tady na ty starý datumy, tak nevim jestli mi někdo odpoví...Mam dotaz, přítelkyně má westíka, který trpí docela dost na vyrážky...většinou má na břiše, nejvíc jakoby v podpaždí u všech čtyřech nohou a kolem přirození (je to fenka)..pořád jí to něčim maže atd., mě by spíše zajímala příčina. Asi to může být z čehokoliv, když jsou tak náchylní na všechno, ale mě napadlo, jestli to neni třeba z aviváže z peřin. Westík spí s náma v posteli a to se mě vůbec nelíbí, to je ale asi tak všechno, co proti tomu zmůžu :-S ..pes patří prostě ven, na zahradu, tam by ale asi tenhle konkrétně po pár hodinách zahynul, protože by ho podle mě zakousla třeba kočka :-D ...no nic, nemáte s tim někdo nějaké zkušensti, nebo podobné starosti? děkuju za odpověď :-)
Odpovědět
@ondrawest Mám westíka je ještě štěně - 6 měsíců, ale předtím jsem měla kernteriera (což jsou předchůdci westíků,ale více přírodní).Náš westík je sice převážně v domečku teď v zimě , ale i hodně venku(miluje sníh, válí se v něm jak lední medvídě, vydrží venku pokud jsme venku také třeba 4 h.).(Kočku zakusuje on, né tedy kočka jeho).Zatím žádné vyrážky naštěstí u něho jsem nespozorovala.Vyčetla jsem však, že westíci bývají náchylní k vyrážkám, že to muže být hodně ze stravy, asi bych změnila stravu.Teda westík s námi nespí v posteli.Tedy kerňák ještě v bytě s námi spal v posteli první 2 roky (pak jsem ho vyhnala, chrápal,ale vyrážkou netrpěl).Víc pomoct nevím.
Odpovědět
@yvonahk Děkuji za odezvu...Takže by to mohlo být ze stravy? Hm, vím že mu přítelkyně vaří maso převážně, o ničem jiném nevim.....a nemohlo by to být taky třeba tím, jak je takový ten blbý zlozvyk,když se něco jí, tak se kousek ulomí psovi i když by to neměl?....což taky nemam rád ]-( ....celkově, nechal bych ho venku, to by ale neprošlo, přítelkyně by oponovala že by tam nevydržela a že by umrzla...nevim, jsem z toho zoufalej...né z vyrážky, ale z toho jak se prostě pes roztahuje v baráku a je postavenej skoro na stejný úrovni jako člověk.
Odpovědět
@ondrawest jo a ještě něco...chtěl bych tu fenku trochu převychovat, nevím ale jestli neni ve 3 letech pozdě... moc neposlouchá, jen když se jí chce a to bych vždycky vypěnil!!...Vždy se ke mě lísala a jednou, když hodně zlobila, tak sem jí plácl přes zadek, nic velkýho, troufám si říct, že to bylo opravdu jen takový plácnutí, protože vim, že od malinka se jí nic neudělalo..Tak se mě tak hrozně bojí, zalejzá pod stůl, obchází mě se staženýma ušima a ocesem mezi nohama, může to být tím?...přítelkyně si samozřejmě myslí, že jsem jí udělal něco hroznýho, ale bylo to jen tohleto...prostě tohle plemeno se mi vůbec nelíbí, ale musim s nim nějak vyjít, celkově malý psy nemam rád.
Odpovědět
Westici nepatria medzi plemena, ktore by mohli byt trvale vonku. Inak by kvalita srsti isla "do haja". Problem s vyrazkami vyriesi asi iba navsteva veterinara. Takto je to iba hadanie od plotu. Ale kludne to moze byt aj zo stravy. Mam 2 westov a okrem granul im aj varime (kura s ryzou) tiez a pridavame par kvapiek olivoveho oleja, kvoli strsi. Inak sa strasne skrabu. Idealne na prevychovu by bodol nejaky cvicak. Ale nie je to nemozne aj ked uz ma 3 roky. Ale asi horsia je averzia voci malym plemenam a psikovi v byte :-) a taktiez, ze kazdy mate inu predstavu ako sa ma spravat.
Odpovědět
Profilova fotka
@ondrawest: jak píše Akrimka13, je potřeba zajít k veterináři, ten vám jistě pomůže odhalit příčinu. Může to být ze stravy, z vnějších podnětů (aviváž), ale taky to může být něco banálnějšího - např. zapaření a z toho následné opruzení. To vám ale řekne vet. Vy můžete začít tím, že vyloučíte vámi podezřelé příčiny - týden nebude spát v posteli, přestanete mu dávat vaše jídlo, atd. Tím zúžíte možný výběr. Co se týče soužití psa a lidí - to je věc složitá. Ví to přítelkyně, že Ti to vadí? Každý musí z něčeho slevit. Není nad kompromisy. :-D 3letý pes je stále mladý, tvárný pes. Určitě bych na ní nešla přes tresty, je evidentně citlivá, možná rozmazlená, takže pozitivně motivovat, hodně chválit, snažit se předcházet nevhodnému chování. ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?