Spotřeba elektřiny v Novostavbě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Dobrý den, měl bych dotaz ohledně spotřeby elektřiny která mi přijde vysoká za období 12 dnů co jsme jeli na tarif D01D než jsme přešli na tarif pro el.topení D57D nám ČEZ zaslal fakturu za odebraných 847 kwh což za celý květen jsme někde přes cca 2000kwh je to možné?bylo to v období od konce května a el.kotel(12KW)byl zapnutý jen na lehké dotápění a snažil jsem to opravdu šetřit právě kvůli té sazbě D01D. Co jsem se dočetl na různých forech tak průměrná spotřeba domu kde mají pouze vše na el. se pohybuje přes zimní období kolem 1100-1500kwh za měsíc.
Odpovědět
@petr86 Tak jsem byl tvrdě sejmutý že tady skrytě podnikám a dělá si reklamu tak že asi končím. Nashle všem, možná na jiném fóru. Pavel Wolf Jsem zvědaví jak rychle to smažou.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Můj bungalov má 148m2(452m nad mořem) polystyren na obvodu 24cm na stropě 33cm a podlaha(10cm polys) nad izolovaným sklepem(obvod zdi sklepa izolace polys 14cm) spotřeba za rok 2021 byla 7458kwh vse je v domě komplet elektrina(vareni, svícení, ohřev vody a topeni), topíme klimatizací Daikin sensiro 3.5kwh je umístěna v 148m2 sklepě pro ideální teplotu vzduchu mezi 4-8C.Sklep je parádně vysušen, protože klíma dokáže vysušit za den 7l kondenzované vody. Dále vyuzivame dva infrapanely 300 a 700w když je více než -2C přes den
Odpovědět
@franta83 To musí být pohoda topit v celém domě jednou klimou.
Odpovědět
@katka_michalczykova nekontroloval jsem spotřeby co uvádí @pipel. V každém případě si ale musíte uvědomit, že je zásadní rozdíl, zda máte celkem 130m2 v jednom nebo ve dvou patrech. Ten dvojpatrový je na tom podstatně lépe. Nevím proč se ptáte, zda topí kabely. Je jedno, zda se použije teplovodní topení s elektrokotlem, folie, kabely nebo rohože. Rozhoduje TZ domu a to neuvádíte
Odpovědět
Klima je umístěna v stredu baraku s prouděním do všech místnosti.Teplota je v celém baraku 22-24C takže je to pohoda.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?