Spotřeba elektřiny v Novostavbě

4. led 2022630
  • @petr86  Tak jsem byl tvrdě sejmutý že tady skrytě podnikám a dělá si reklamu tak že asi končím. Nashle všem, možná na jiném fóru. Pavel Wolf
    Jsem zvědaví jak rychle to smažou.

• Můj bungalov má 148m2(452m nad mořem) polystyren na obvodu 24cm na stropě 33cm a podlaha(10cm polys) nad izolovaným sklepem(obvod zdi sklepa izolace polys 14cm) spotřeba za rok 2021 byla 7458kwh vse je v domě komplet elektrina(vareni, svícení, ohřev vody a topeni), topíme klimatizací Daikin sensiro 3.5kwh je umístěna v 148m2 sklepě pro ideální teplotu vzduchu mezi 4-8C.Sklep je parádně vysušen, protože klíma dokáže vysušit za den 7l kondenzované vody. Dále vyuzivame dva infrapanely 300 a 700w když je více než -2C přes den

• @franta83  To musí být pohoda topit v celém domě jednou klimou.

• Sponzor fóra
  • @katka_michalczykova  nekontroloval jsem spotřeby co uvádí @pipel.  V každém případě si ale musíte uvědomit, že je zásadní rozdíl, zda máte celkem 130m2 v jednom nebo ve dvou patrech. Ten dvojpatrový je na tom podstatně lépe. Nevím proč se ptáte, zda topí kabely. Je jedno, zda se použije teplovodní topení s elektrokotlem, folie, kabely nebo rohože. Rozhoduje TZ domu a to neuvádíte

• Klima je umístěna v stredu baraku s prouděním do všech místnosti.Teplota je v celém baraku 22-24C takže je to pohoda.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat
    Články od našich partnerů
    Odborníci společnosti HELUZ poradí během online veletrhu VELETON
    Zvolili jste HELUZ dům roku 2021, seznamte se s výherci
    Jak vybrat masážní vanu a vše, co kvalitní zařízení nabízí?
    Archiv článků od partnerů