Světelné scény - ano nebo ne?

Zobraz úvodní příspěvek
Je mi jasné, že každý většinou chválí to svoje. Ale: Jak vám vyhovuje ovládání světelných scén, případně jak jste se ohledně toho rozhodli? U nás "hrozí" cca 6 vypínačů v obýváku vedle sebe. 2x 6 vypínačů, protože do obýváku s kk vedou dvoje dveře. Napadlo mě řešit to jedním chytrým vypínačem, ale drahá polovička je spíš proti. Je jasné, že to omezuje asi možnosti individuálního nastavení. Děkuji za zkušenosti 🙂
Odpovědět
@bayt S pir čidlem se da základní scéna udělat normálně i s obyčejným přepínačem. V případě mnoha okruhů a variabilní kombinaci a málo vypínačů by bylo vhodné ještě doplnit o relé.
Odpovědět
@m_i_r_e_k No mě nenapadlo, že bych musel u vypínačů nějak přemýšlet, tak to s těmi myšlenkami moc nechápu. Světlo mám vždy uprostřed, žaluzie vždy nalevo nahoře a dole. Všude stejné. Pokud mám víc okruhů, tak už tak nějak vím, který je který, nemusím rozhodně o tom přemýšlet, ani nijak laborovat. Je to jen o zvyku. Když mám dvojvypínač nebo dokonce dva dvojvypínače vedle sebe, taky musím vědět, které světlo tím zapnu. Je to úplně stejné.
Odpovědět
@martin_s Me zaujaly vypinace typu toto. Nahore tlacitko na vypnuti a zapnuti cele mistnosti a pod tim kazde svetlo ma svoje vlastni tlacitko na individualni nastaveni svetla (vzdy s popiskem). Je to tak o 2 cm sirsi nez ten Loxone vypinac. Nejsem.si jista, jestli se s Loxone nakonec neklika vic nez s timto...
Odpovědět
@bayt Na oko se mi to moc nelíbí a hlavně bych s tím měl praktický problém, protože čím větší tlačítko, tím lépe se ovládá. Už tak je znatelný rozdíl mezi vypínači - např. mezi řadou Tanto a Unica, kde u Unici je široký rámeček, tlačítko podstatně menší a už je to znát. Jak moc se kliká je závislé podle toho kolik si dáte ovladačů a kolik máte okruhů. Pokud by se mělo použít něco jako Loxone, tak se dá říci, že jedinou praktickou funkcí navíc může být využití dvojkliku nebo funkci při dlouhém stisku. Často však nejsou funkce navíc naprogramovány a tak takový systém jako Loxone je nevyužit a funguje jen jako složitá spojka.
Odpovědět
@martin_s Oni maji i vetsi tlacitka
Odpovědět
@bayt Toto je na oko hezčí, ale pořád to nelze bez většího soustředění správně aktivovat. Pokud se vchází do místnosti nenasvícené, tak nejenže je vypínač vlastně zády k Vám, ale také na něj není ani moc vidět. Obyč vypínač zapnete během chůze i bez koukání. Dokázal bych si tak ještě představit jedno pořádné tlačítko na základní rozsvícení a pak možná nějaké méně komfortní na nějakou změnu osvětlení.
Odpovědět
@martin_s Jo jakoze vlastne nevim, co z tech cudliku bych poradne mackala? Ten vrchni par bych dala dal od ostatnich aby bylo jasny, ze to je on/off na celou mistnost, ale je fakt, ze dal clovek hmatne blbe. Jasne, jako da se to podsvitit a tak. I kdyz my mame ted v kuchyni dvojvypinac a dodnes po 6 letech sahnu na spatnej, protoze nevim, ktery zapina co 😄 Jinak toto je taky smart switch, ale da se pripojit i na beznou elektroinstalaci a nastavit si tam, ze nektera tlacitka treba ovladaji zaluzie, jina svetla..atd.
Odpovědět
nečtu diskuzi, ale rozhodně bych na stěně piano nechtěla 🙂 tak nazýváme vypínače vedle sebe. Máme vypínač loxone, kdy návštěva si vystačí s jednou scénou a my tím ovládáme, např. i žaluzie. např. v obývák máme jeden poklep zapnout, 2x vypnout, 3x televizní scéna, pravý roh nahoře žaluzie nahoru, pravý roh dole, žaluzie dolu. Ostatní scény pro obývák máme v nastavení v mobilu.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?