Zapojení zásuvky z vypínače na světlo?

Zdravím, mám u dveří vypinac na světlo a pod tím u podlahy zásuvku. Elektrikář říkal že se to může že světla zapojit. Bude se tam zapojovat občas jen vysavač. Další elektrikář rikal ze by to tak nedělal a natáhl drat z jiné zásuvky. Jakej máte názor na toto?
Odpovědět
Správně by světla a zásuvky měly mít svuj okruh. Nehledě na to že zásuvky se tahají většinou 2,5 cyky zatímco světla jen 1,5 cyky.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud bude drát 1,5 a jištěný 10A a vyhoví odpor, tak ano + proudový chránič.
Odpovědět
Světla by měly být za chráničem tak jako tak. Jinak ano, nesmíte přešvihnout jištění vzhledem k průřezu drátu. Je to blbá praxe tahat zásuvku zpoza světla, protože pak se na to zapomene a o pár let později, nebo po prodeji domu se najde někdo komu vadí že tam nemůže být třeba teplomet, nechá si vymenit jistič a je vymalováno. Pokud to máte v této fázi jako je na fotce, souhlasím spíše s tím kdo to chce nechat natáhnout ze zásuvkového okruhu.
Odpovědět
Děkuji, raději to teda, natahnu ze zasuvkoveho obvodu ale aspon vím že to tak taky jde.
Odpovědět
@martin18896 technicky to není nic proti ničemu, je to furt drát a elektrika... Jen dodržet průřez a jištění. Jinak jak píše obludak je lepší se tomu vyhnout, protože zásuvka na 10A, místo na 16A je blbě. Za pár (málo) let nikdo neví. Všechny "nesystémové" věci je záhodno viditelně a odolným způsobem označit.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?