Cena šedého polystyrénu

Může mi prosím někdo říct cenu za šedý polystyrén. Nejspíš už jsem z toho mimo... Ale máme ceník na fasádu, bílý polystyrén 16 cm za 1490 kč MJ = by měl být m2 za vše (okapový profil, kotvení, kov. trn, zátka pro zakrytí, tmel, perlinka, penetrace, probarvená silikonová omítka). a 3 cm za 980 kč Může mi to prosím někdo přepočíst do šedého polystyrénu v 16 cm a v 3 cm ? Děkuji
Odpovědět
@smajlik345 Co myslíte tím 3cm? Tak tenký polystyren se nedává. Šedý polystyren je při stejné tloušťce je cca o polovinu, možná o dvě třetiny dražší, než bílý. Ale v celkové ceně včetně práce se to skoro ztratí. Na celou fasádu to jsou rozdíly řádově v desítkách tisíc. Ale zase s tím nedělá každá firma a možná budete muset vzít dražší firmu, která se šedým umí pracovat. Otázka spíš je, jestli polystyren v současné době vůbec seženete. Možná budete mít štěstí, když bude skladem vůbec nějaký polystyren, třeba i v jiné tloušťce.
Odpovědět
@m_i_r_e_k 3cm se dává na ostění otvorů ...
Odpovědět
Profilova fotka
@smajlik345 Chvíle (opravdu to vezme jen pár minut, nehledejte v tom žádnou složitost) googlu a ... zjistíte, že šedý polystyren má o cca 20% tepelně izolační vlastnosti než bílý. Takže teoreticky místo 16 cm bilého stačí 13 cm šedého. Nebo když necháte šedý v 16cm vrstvě, budete mít o 20% lepší tepelně izolační vlastnosti než u navrhované tloušťky bílého ...
Odpovědět
@xkarlos Aha, možná se tím myslela tloušťka ostění. Nebo mě ještě napadá, že 3cm dávají na nějaké nevytápěné prostory, např. na garáž.
Odpovědět
Profilova fotka
@m_i_r_e_k Nebo třeba jen vyrovnání nějakých větších nerovností, odskok soklu nebo tak něco. Těžko soudit ..
Odpovědět
@smajlik345 nevím že kdy máte tu cenu jestli po nebo před zdražením ale v únoru vycházelo za 29 kubíků šedého 69000 a bílého 61000 a teď nevím kolik bílí ale šedý by vyšel na necelých 100000.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?