Cena zateplení domu 09/2022

Dobrý den, jak jste na tom prosím ostatní stavebníci s cenou zateplení v této době? Já měl projekt 2019, MS kraj, Ostravsko, k zateplení jsem se dostal letos v létě a cena je cca. 3x dražší...pro info slepý rozpočet počítaĺ cca se 130k, nýnější nabídky 350k...(200mm bíly polystyren, cca. 130m2) Vím, že šlo vše nahoru, ale až takto?! Díky za poznatky, tipy atd.
Odpovědět
To bude nejaky nesmysl ne? Ja platil pred par mesici za 208m2 200mm EPS bílý cca 55000kc za polystyren, 18000kc za kotvy a plus neco za lepidlo🤷🏻‍♂️
Odpovědět
Ja kupoval v breznu 170m2 bileho polyse 140mm za 60000 v pro doma a ted je v akci za 53000🤦ze ja vul nepockal, stejne budu zateplovat az na jare, vsichni strasili, ze nic nebude a uz je to levnejsi 😁
Odpovědět
@libornovotny no právě! A nějak se mi nechce věřit, že by si za ani ne týden práce vzali takové peníze. Vždyť to je nalepeni a ukotvení polystyrenu, perlinka a finální fasáda. Navíc to mám jen v přízemí, kde ani není potřeba lešení. Holt, hledám dále. Děkuji!
Odpovědět
@kopca89 to je klasika..ale v té byla opravdu velká krize. Taky už pockam na jaro, aspoň dům poradně vyschne.
Odpovědět
@iamondras no ja tedy zaplatil zedníka a ten spolu s dalsima dvema pomocnikama chteli komplet za celou fasadu vcetne prace a leseni cca 220tisic za 208m2
Odpovědět
@iamondras jestli je to moc nikdo neřekne a porovnání je taky úplně k ničemu když nevíme co budete mít za finální vrstvu jestli kýbl za 800kc nebo značkovou ještě s příplatkem třeba za 4000kc to samé lepidlo. A další věci.
Odpovědět
@edison101 nejhorší je, že to ty firmy do svych nabídek ani nespesifikují..firmu s podrobným rozpočtem aby dnes pohledal..pak se diví, že jim na to lidi kašlou..
Odpovědět
@iamondras Zatím nejsme tak daleko jako vy, ale jen pro představu..poptávala jsem zdění z Ytongu vč. stropu..materiál jsme si sehnali..firma řekla odhad 500-600tis. jen zdění (patrový dům, sedlová střecha, 8,5x12m). Manžel do toho šel sám, k ruce dělníky (půjčujeme ze stav. firmy na jednotlivé práce), bylo potřeba použít pumpu, střídaly se mixy a za práci bylo cca 80tis. Zkusila jsem poptat střechu a nabídka mi přišla 980tis. - bez zateplení a bez nosníku (máme ocelový, byl asi za 100tis.+jeřáb - což oni do toho ani nepočítali). Myslím, že i tady to bude 1/2 téhle částky, podle toho co už máme koupené a v jaké fázi to je - a to máme sehnané kluky, jen ne uplně "na klíč". V položkovém rozpočtu třeba jen na tašce bylo nějakých 70% víc než jsme sehnali mi sami a k tomu ještě napočítají práci. Na dřevu, foliích..na všem podobné přirážky a to jsme poptávali 1-2/22, teď by si řekli ještě víc. Nemám problém za práci zaplatit, ale tohle už jsou uplně nesmyslné ceny, co si firmy řeknou.
Odpovědět
@jowana to nejsou nesmysly já vám řeknu jak to je nýbrž jsem ze stavebnictví a hodně příbuzných je také . Firmy mají zatím moc práce a nechce se jim přímo někoho odmítnout. Navíc nechtějí domlouvat práci na dlouho do předu když neví kolik bude stát materiál zítra natož za rok. Tak prostě cenu přestřeli a buď to odmitnete s čím počítají nebo nevíte a vezmete to. Neznám slušnou firmu nebo i živnostníky kteří by měli letos čas někdy příští rok na jaro.
Odpovědět
@edison101 Ano, s tím v kalkulaci počítají, že mohou být změny v cenách materiálu a to samozřejmě chápu..a taky chápu, že proč by se někdo s něčím drbal, když to rovnou napálí a chceš/nechceš..v okolí staví také víc známých a vidím, jak to dopadá..rozdělají 4domy, seberou peníze a dohnat je k dodělávkám je nadlidský úkol. O tom, jak je kolikrát práce nedobře udělaná je další věc - rychle některé věci zakrýt..něco ani nejde. Jo, najde se hodně lidí, kteří to prostě zaplatí/zaplatili..neříkám, že jsou tací všichni, narazili jsme i na dost fajn lidí, kteří fakt máknou a udělají i dobře a cena je střed - nic přepáleného, ale nejsou ani levní, s tím problém nemám. Ale platit nesmysl za práci a ještě za materiál +50-100%? To fakt ne..
Odpovědět
Profilova fotka
@iamondras My máme také 130 m2, budeme ale zateplovat 15 cm bílým polystyrenem a muž to počítal dle akčních cen na netu a vyšlo mu to na necelých 90 tis. (jen materiál). V týdnu budeme poptávat materiál ještě u dvou prodejců, tak pak můžu dát vědět, jak nám to nakonec vyjde.
Odpovědět
@iamondras Ani ne za týden? týden lepení kotvení a broušení pak lištování osazeni parapetu vylepení oken perlinka pak přetažení penetrace natažení čisté za těch 130m2 bych si řekl cca 120tis za práci.
Odpovědět
Článek se načítá
jen pro zajímavost na jaké ceny se dostanete jako stavební firma vata podélné vlákno 2300/m3, komplet chemie cca 250 , kotvení cca 100, lišty už jsou drobný
Odpovědět
@venouska super, klidně se ozvěte.
Odpovědět
@jirkajn děkuji, to zní rozumně.
Odpovědět
@thea2b fajn, ze srandy propočítám..
Odpovědět
@iamondras jo a práce je za komplet od nalepení po omítku komplet: fér cena 650 komplet, běžně tak 800-900, zloději co se aktuálně pakujou tak až 1500
Odpovědět
@iamondras 16 bílého, ale 2 patrový dům a více metru a cen. nabídka 300 tisíc. Taky letos a Moravskoslezsko, takže máte to hodně drahé.
Odpovědět
@libornovotny Nejsem si jist, ale buď je to kravina, nebo jste musel koupit pěkný krumpl. Já jsem kupoval polyš vloni před zimou. 200m2 - 200mm EPS šedý Styrotherm Plus 70 - 82 tisíc lepidlo na lepení i perlinku - Baumit Starcontact - 35 tisíc kotvy - Baumit S 1600ks - 28 tisíc Jen pro reálnou inspiraci!
Odpovědět
@petrincak tak to me mrzi, ze jste koupil tak draho ale ja s tim noc nenadelam🙂 A krumpl jsem opravdu nekoupil. Byl to klasicky bily EPS 200mm. 208m2 Kotvy Hilti - takove ty s tou cernou vrtuli Lepidlo ted netusim kolik stalo. Plus neco za perlinku, rohy, atd. Staci jen nebyt linej a umet sehnat material nebo mit kontakt na lidi co ho umi sehnat levneji pac maji velke odbery atd…
Odpovědět
@libornovotny 😄 😄 😄 😄 😄 😄
Odpovědět
@iamondras Fasádu jsem řešil v roce 2020. Pro referenční cenu polyše jsem bral cenu z nej-izolace.cz a koukal, za kolik mi nabídnou místní stavebniny. Rozdíl na 64m3 (228m2) byl asi 4kKč, tak nebylo co řešit. Kotvy Ecotwist mi nebyly schopní nabídnout za rozumnou cenu, tak jsem je vzal na centrum-zatepleni.cz a dokupoval na zofi.cz (byly dřív k dodání). Parapety jsem objednával na iparapety.cz Ostatní bylo přes místní stavebniny, kdy ceny byly srovnatelné s levnějšími nabídkami přes e-shopy a nechtěl jsem si to komplikovat. Fasádu jsme dělali ve třech, dva profíci a já dělal "hokra" a kotvil desky. Na lepidlo a finálku jsem se neangažoval. Na finálku si sehnali ještě další zedníky.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?