Fasáda nezatepleného domu?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Dobrý den, prosím o radu. Kdo máte dům stavěný z nezateplených cihel, jak jste realizovali fasádu? Máme rozcházející se informace ohledně složení fasády. Některé firmy nám tam chtějí dát pod jádro perlinku a lepidlo, údajně aby fasáda nepraskala (ale co si budeme povídat, možná spíš jde o tu položku v rozpočtu 🙂, dřív nikdo žádnou perlinku a lepidlo neznal a fasády nepraskaly...nebo ano?). Jiní zase tvrdí, že perlinka s lepidlem v podstatě popírá náš původní záměr, že jsme nechtěli obložit dům plastem (polystyrenem), protože lepidlo nám dům neprodyšně uzavře stejně jako polystyren. Děkuji předem za jakékoli zkušenosti. P.S.: nechci se pouštět do diskusí, zda dům bez polystyrenu dýchá nebo nedýchá, protože nemá plíce 🙂, polystyren na domě prostě nechceme 😉
Odpovědět
1
2
@ptjj: Osobně bych to nahodil normální jádrovou omítkou a naštukoval, jak se to dělalo i dřív. Ale pokud skutečně neřešíte peníze, můžete udělat vše podle doporučení výrobce, tedy použít lehčenou omítku a podobně. https://www.heluz.cz/files/Cemix---Do...
Odpovědět
@ptjj Problém je, že dříve se stavělo na maltu a daleko pomaleji. Dneska se cihly dokonce jen lepí PUR pěnou. Pak samozřejmě stoupá riziko prasklin a proto se doporučuje silná vrstva lehčené omítky. Takže pokud Vám nejde o peníze, nechte udělat doporučenou omítku. Jen tak mimochodem. Někteří výrobci včetně Heluz tak trochu podvádí. Normální je udávat tepelnou vodivost samotného zdiva. Heluz ale uvádí, že Heluz 50 bez výplně má U od 0,14 W/m2K. Jednak jste přehlédla to slovíčko od. Ve skutečnosti je U=0.16 W/m2K a těch slibovaných 0.14 se dosáhne jen s velmi silnou vrstvou kvalitní tepelně izolační omítky. Osobně mě vytáčí kecy o nedýchání zdiva a plísním díky zateplení pomocí EPS. Podobné povídání zde uváděl i pan Vladimír a nakonec se ukázalo, že se jedná o nepovedené rekonstrukce a problematické větrání.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 ok, díky za upřesnění, máte pravdu, že jsem si té poznámky pod čarou nevšimla.........jak jsem psala, "nedýchání" a plísně pro nás argumentem nejsou, prostě nám ten polystyren není sympatický i z jiných důvodů 🙂
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?