Čerpání hypo na převod družstevního bytu

Profilova fotka
Zdravím, budu prodávat družstevní byt (podíl v družstvu). Máte někdo zkušeností s podmínkami čerpání hypotéky u jednotlivých bank? Byt nelze převést do OV, kupující bude mít hypotéku s ručením jinou nemovitostí. Zajímá mě, zda všechny banky mi pošlou peníze až v okamžiku, kdy doručíme na družstvo prohlášení o převodu. Zdá se mi to poněkud rizikové. Podepíši smlouvu o převodu, pak doručíme na družstvo prohlášení o převodu, čímž se stane majitelem kupující a my pak budeme doufat, že dá pokyn k čerpání hypotéky. Upřednostnil bych variantu, kdy banka uvolní peníze do úschovy, až pak odevzdáme prohlášení o převodu na družstvo a advokát na základě doručeného prohlášení uvolní peníze nám. Řešili jste to někdo? Díky!
Odpovědět
@mariacek nechte poslat peníze do úschovy notáři.... Až tam budou převede podíl a notář vám pak peníze pošle..... Je to jedna z nejbezpečnějších variant pro obě strany.
Odpovědět
Profilova fotka
@bamak To určitě, ale např. Česká spořitelna nechce poslat peníze, dokud nebude na družstvo doručeno prohlášení. Tak by mě zajímalo, která banka to umožní udělat tak, jak navrhujete?
Odpovědět
Profilova fotka
Mám dojem, že banky vždycky uvolnily peníze do úschovy až v okamžiku, kdy se jim doručil návrh na vklad do katastru. U družstevního podílu to nejspíš bude tedy až v okamžiku doručení prohlášení o převodu. Je to riziko i z druhé strany, ne jen pro vás... banka uvolní peníze kupujícímu a vaše družstvo pak převod neprovede ;-)
Odpovědět
@mariacek já js kupovala DP s hypotékou od české spořitelny a problém to nebyl.... Ale už je to pár let. Ale vy prodáváte.... Ty informace máte přimo z banky, nebo od kupujícího?
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici No právě proto bych chtěl využít tu úschovu. Aby to byla jistota pro obě strany...
Odpovědět
Profilova fotka
@mariacek Pokud bude mít kupující klasickou hypotéku, tak nejprve vloží na katastr zástavní smlouvu a pak mu bude umožněno čerpání. Do úschovy by to pak mělo jít v pohodě, záleží, jakou Dohodu o převodu družstevního podílu předložíte do banky.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?