RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, stavíte někdo s RD Rýmařov? Případně jaké máte zkušenosti atd. atd. :)
Odpovědět
Profilova fotka
haasinko tak to jsem si vůbec nevšimla! máte to i s tím podpěrným sloupem? a jak jste řešili schody? po nás to chce stavební dozor vyřešit už v rámci zákoladové desky, ale musím zjistit, jak se na to bude tvářit RDR. dneska mám doplnovací schůzku ohledně kuchyně z Lamontu, tak snad vše doladíme, už to docela hoří, 3-8. máme termín montáže :-D ještě dotaz - v technických podm. je uvedeno,že 1.den montáže má být zastavena cesta. jsme ve slepé uličce úplně až na konci a všude se ještě staví, tak nevím jestli nám to obec umožní :-| nemáte s tím zkušenost?
Odpovědět
Profilova fotka
Haasinko tak ted jsem mrkla ještě jednou na tvé fotky a sloup je tam :-D a asi schody moc řešit nemusíte, co? my budem více ve svahu....
Odpovědět
Co se naší Novy 101 týče, chtěli jsme pokoj nad garáží a od počátku jsme byli smířeni se všemi těmi "mastnými" příplatky, které si RDR za takovéto změny přiráží a o nichž jsme z příkladů kalkulací dostupných na webu věděli. Taktéž od samého počástku jsme se ale byli dohodnuti s jedním z ředitelů, že ony příplatky si budou přirážet ke standardní ceně Novy101, a ne že si nakonec - když už asi nabyli dojmu, že jsme hejlové, kteří to unesou - navzdory všem závěrům předchozích jednání přirazili NAVÍC ke všem těm příplatkům další čvrtmilionou "prémii" (a ještě se přitom tvářili, že bůhvíjakou milost nám tou "zásadní" změnou schodiště neudělali). Jedna věc je, že se něco takového ve slušné společnosti nedělá. A druhá věc je, že se tak se svou nabídkou dostali vysoko nad cenu obdobně modifikované Harmony 4 od Haase, která je navíc technologicky podstatně lepší (= "sedvičové" 25mm vnitřní stěny namísto 15mm Fermacellu + betonové podlahy v patře, což je zvlášť důležité u toho pokoje nad garáží). Píšu to tady zcela záměrně proto, aby ti, co na základě této diskuse propadnou podobnému prvotnímu nadšení, jako svého času já, měli taky informace i o možných negativech, s nimiž se mohou setkat, a mohli se tak na ně připravit. A nečinil bych tak, pokud bych nevěděl, že se s obdobným jednáním ze strany obchodního managementu RDR a jejich obchodních zástupců setkali i jiní - avšak na rozdíl od nás nezřídka bohužel až ve fázi, kdy už neměli na vybranou... P.S. Pokud se někomu nelíbí, že tady o občas píšu i o negativních zkušenostech S RD Rýmařov, může založit nové téma "Fanklub RD Rýmařov" nebo požádat o rozšíření názvu tohoto tématu:-D
Odpovědět
tak obložení sokl nás má vyjít 10tis. máme novu 78 s garáží ;-) Jinak jednání s RDR u nás bezproblémové. Partu jsme měli skvělou. O to víc to ted dokážu ocenit, protože děláme venkovní úpravy a ty dělníci jsou strašní...někdy přijdou jindy na chvilku, pak zase ne. jde to pomalinku ]-( zato rýmařováci makali vždcky o 106.. a ještě to byli slušní a pohodoví kluci ;-)
Odpovědět
gabko: schody musíme mít 3 :-( a nejhorší je vyxřešit nájezd do garáže...nemáme na zámkovou dlažbu, takže jsme chtěli mít jen štěrkovou cestu...jenže nevíme, jak splnit podmínku RD, že musí být dům 30cm nad úrovní terénu...a zároveň udělat nějakýnájezd :D snad mi někdo poradí, jak se to technologicky řeší???
Odpovědět
obložení domu nás stálo cca 11 tis. máme SOLO 105, cca 10,5*11m. teď nám dělají konečnou úpravou nějakou "omítkou" cca 12.tis. pro gabku: taky jsme stavěli ve slepé ulici, jen pro změnu na začátku. RDR sámo konstatovalo, že slepou ulici a navíc jedinnou přístupovou cestu do vesnice uzavřít nejde. Zjišťovala jsem dokonce na odboru dopravy, zda jsou nějaká omezení a žádná. Jen se cesta nesmí znečistit atd. Jeřáb stál na pozemku a kamiony stály nakraji . V jednom směru cesta byla průjezdná, tak v pohodě. Nikdo si nestěžoval, spíše to byla pro všechny atrakce. Večer se vrátí z práce a tam kde ráno nic nebylo, tak stojí barák.
Odpovědět
polystyren kolem domu nám bude dělat firma, která dělala desku. Máme na tom pozastávku cca 10 000 - je to tedy bez omítky S Rýmařovem prozatím máme docela dobrý zkušenosti ... sice občas byly nějaký zmatky, ale řekl bych že s ohledem na to kolik věcí je třeba řešit to zatím bylo v poho. No uvidíme jak při stavbě (za měsíc) a při reklamacíh :-) Celkem dost jsme si nechali překopat Kubis včetně střechy .. na ceně se to samo docela projevilo ale každej příplatek je v ceně napsanej, takže u nás se žádná premie nekonala. I když je fakt že třeba u nacenění střechy jsem se musel ozvat ;-) Stejně tak s příplatkama u konečný specifikace .... většinou to bylo tak, že cena kterou nám u jednotlivých změn říkal byla ve výsledné kalkulaci nižší. Je fakt, že něco prostě nejde ... něco jde a je to nesmyslně drahé atd. ale to je asi obecně nevýhoda typovejch domků ... Mimochodem, z Vás co už mají postaveno ... jak je to s kontejnerem na odpad ? na jak dlouho ho Rýmařov potřebuje a kolik Vás stál ?
Odpovědět
sorky: my jely bilym autem :-D a nepribrzdovaly jsme se :-( ja jsem si domecku vsimla az kdyz jsme ho prejizdely :-(
Odpovědět
zapletalek: tznm. obložení domu 11tis. + konečná úprava omítkou 12tis. = 23tis. celkem? :-o Díky
Odpovědět
tim oblozenim a omitkou myslite jako komplet zatepleni a fasadu? to je nejak malo ne?
Odpovědět
nevite kolik metru ctverecnich ma puda? premyslim jeslti ji neprepazit sadrosem a pula ze by byla puda na bordel a pulka jako herna... myslite ze se na pudu daji udelat schody jako nad schodama? nevim jestli mi rozumite :-)
Odpovědět
Zapletalek: nerozumím tomu, co myslíte tím obložením domu. Přece dům je obložen termofasádou, resp. polystyrenem o nějaké tloušťce a na tom je omítka a to vše je ve standartu, takže nevím, o jaké obložení se jedná. Milote: asi opravdu stavíš se ženou, že¨? Jinak to nevidím. :-)
Odpovědět
Článek se načítá
boratko: ne smuzem, ale muz nema cas to resit, vzhledem k tomu, ze vydelava na ten domek :-D
Odpovědět
tady je prosim odkaz na nasi svatbu kdyz neverite ze jsem na chlapce :-D http://www.beremese.cz/album/album.ph...
Odpovědět
Profilova fotka
Mitote, řeč jde o zatepleni a fasadě zakladove desky, ne celeho domu - dům zajištuje RDR, ale po dokončení si musí stavebník zajistit zateplení desky ;-) a půda není zateplená, navíc je pochůzí jen 60cm lávka, tak to bys tam musela udělat úpravy, abys z toho měla pokojík. a fotky na beremku fajné, taky jsem měla bílo-zelené ladění, ale jen výzdoby, zelenou košili mi tchýně zatrhla :-D :-p dneska jsem měla schůzku s p.Obručníkem, abych doladila detaily kuchyně a opět super přístup, hned jsem věděla i cenu kolik to a ono navýší či sníží částku, fakt profík ;-) a taky přišly návrhy koupelen, z těch moc nadšená nejsem, jedna na pohledech nejde vidět celá stěna, jsou jinak okna a dole je koupelna hodně tmavá :-| máte obložení kachlema jen po výšku dveří tak jak je ve standardu nebo až do stropu???
Odpovědět
Boratko, tím obložením domu myslíme základovou desku,protože dům by měl být cca 40 cm nad terénem a tak je potřeba nějak upravit tento sokl. tweekee: ano, cena dohromady je cca 23. tis. Obložení nám dělali asi do měsíce po předání. Fasádu dělají až teď
Odpovědět
gabka: aha ja prave moc nepobrala o cem je rec ohledn ezatepleni....porad vim velky prd o vsem :-D jinak puda jsem teda myslela ze je vetsi :-/ a mate tam jako schudky nejaky stahovaci dolu nebo jak? my zelenou kosili nemame jen vesticku a regatku a tatinkvoe taky vyfasovaly zelene kravaty :-D hod novou kuchyn i koupelnu do fotek :-)
Odpovědět
Pro gabku: my máme obložení pouze do výše dveří. Při konečné specifikaci nám bylo řečeno, že je to dostatečné. V koupelně, kde je jenom vana to stačí, ale v kopelně, kde je sprchový kout, by bylo lepší, kdyby byla obložená až po strop. :-|
Odpovědět
zapletalek: proc to vadi u sprchace? to dostrikne tak vysoko voda? a neda se dodelat dva tri pruhy jen u sprchy? my teda planujem misto sprchy spise takovy ten box
Odpovědět
Profilova fotka
Mitote půda je velká, jen si tam musíš dopravit prkna, abys mohla tancovat po celé ploše. stahovací schůdky jsou už doufám ve standardu. ale nad garáží je pochůzí půda celá, ovšem bez schodů :-| kuchyn bude až příští týden a koupelnu se pokusím :-)
Odpovědět
gabka: a neda se na pude udelat notmalni podlaha? nejaky obycejna?
Odpovědět
Profilova fotka
Mitote určitě se všechno dá :-D ale na kolike to pak přijde, žejo :-D
Odpovědět
gabka: no ja tu nekde v albe videla ze nekdo udelal nejakou drevenou podlahu ci co....nevim uz
Odpovědět
gabka: ta spodni koupelna je silene tmava....vrchni koupelna je super, jen nejde to udelat nejak tak, abys z vany nevidela na zachod?
Odpovědět
a mozna bych tu vanu i otocila, abys videla z vany kdyz v ni lezis na dvere a kohoutek aby byl na srtane jak je umyvadlo
Odpovědět
Profilova fotka
to asi nepujde, puvodne ma byt zachode vedle vany. a otočit vanu taky ne, bylo by to těsně u umyvadla a to zas by nebylo místo na ručníky. mi to neva, že neuvidím na dveře, :-)
Odpovědět
gabka: tak jo byl to jen navrh, me osobne by asi hrozne vadilo ze nevidim na dvere, nesnasim to...a jo takhle je zachod stokrat lepsi nez vedle vany to me prijde uplne nejhorsi
Odpovědět
Profilova fotka
kdybych chtela videt na dvere, tak se otocim, vana je hluboka dost :-)
Odpovědět
to jo ale hlavou tam narazis do toho kohoutku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to je možné :-) s bráchou jak jsme se koupali oba,tak jsme se hádali právě kdo bude u kohoutku a nikdo nechtěl :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?