Provizorní WC

Dobrý den, před započetím novostavby musím zajistit provizorní toaletu na staveništi. Starý dům bude zbouraný a zbyde pouze kousek garáže bez připojení ke kanalizaci. Vidím tedy asi dvě možnosti: zhotovit kadibudku s nějakou nádobou vespod a to pak pravidelně zavážet do pole. Druhá možnost je udělat dřevěnou kóji v garáži a dát tam chemické WC ( něco jako u karavanu ). U první možnosti se bojím smradu v letních měsících a popravdě řečeno se mi moc nechce s tou nádobou manipulovat a u druhé možnosti nevím co ten záchod stojí a jak ho udržovat, např. kam se ta chemie může vylít, jak často se chemie musí měnit. Díky za vaše názory a omlouvám se že otravuju s tímto fekálním tématem.
Odpovědět
Co pronajmout Toi Toi?
Odpovědět
Po 6 letech jsem nic nevybiral. Trochu zápach uvnitř, ale stačí otevřít dveře a můžete se kochat zahradou. 🙂 Tojtojka je ošklivá, ale funkci splní.
Odpovědět
@martin_s Pěkná, a "to" jde přímo do země? A nebo to vyvážíte? A zasypáváte to proti smardu chlórem nebo něčím podobným?
Odpovědět
@puhelin To mě taky napadlo, ale 1-2 roční pronájem to půjde do desítek tisíc. Alespoň si to myslím.
Odpovědět
@stavebnik1974 Zase to budete mit bez prace. Prece jen do pole to vyvazet nesmite, takze poplatek by nejaky byl i za kadiboudu. Jeste existuje zpusob, kdy to po kazdem pouziti uzivatel zasype pilinama, ale k tomu musite mit zodpovedne pracanty na stavbe, ne ignoranty.
Odpovědět
U nás si stav.firma sama zajistila Toitoiku...
Odpovědět
Profilova fotka
Zkuste si najít na youtube video "hustej vercajk kadibudka", ta cena mi nepřišla tak hrozná.
Odpovědět
Profilova fotka
@stavebnik1974 normální dřevěnou kadibudku, nad jámou. Té jámě se říká také vyhnívací jímka. Když tu jámu uděláš alespoň 60 - 70 cm hlubokou, tak to, co tam přijde, vyhnije samo, nevyváží se, maximálně tak 1x za několik let, ale nepředpokládám, že by se ta kadibudka tak dlouho používala. Když ji už nebudete dál požívat, normálně se zasype jáma i s tím, co je v ní. Chceš-li být jó ekologem, můžeš ji nejdřív zasypat pilinami. Kadibudka nevoní, to je pravda, ale protože to není plně uzavřený prostor (ta jáma se dělá tak, že je o pár - 10 - 20 cm větší, než je plocha kadibudky), tak také větrá. To, co přijde do té jámy, zanedlouho vysmrádne. Jako zařízení staveniště je plně dostačující.
Odpovědět
@esmeralda2 Ten názor se mi líbí, doufám, že sousedům za plotem se bude také líbit. 😬
Odpovědět
@martin_s Dobrý den, kolik máte půdorysné rozměry té boudy? Děkuju Vik
Odpovědět
@stavebnik1974 Cca 700x1200 mm. Je to z prkýnek z palet, které jsem prohnal protahovačkou, k tomu pár latí a nemálo voňavé práce se dřevem. Abych lépe využil prostor, tak jsem k tomu ještě udělal podstavec do stráně, tudíž je zadní strana cca 700 mm nad terénem. Vyhloubil menší díru a hotovo.
Odpovědět
Profilova fotka
@stavebnik1974 sousedé za plotem budou mít to samé
Odpovědět
Článek se načítá
@martin_s Dobře díky. A ještě se zeptám, zda jste pod to dělal nějaký fundament z betonu, nebo z kamenů. Zkrátka mám na mysli, na čem je to ukotvené? Dekuji.
Odpovědět
@stavebnik1974 Tak určitě je to třeba něčím podložit, aby dřevo nestálo ve vhku (např. betonovými kostkami, dlažbou). Jelikož mi to stojí ve stráni, tak jsem udělal ze silnějších trámků takové 2 elka a na ně jsem kadibudku posadil. Vzadu jsem tam bouchnul 1 lat (viz foto), kterou jsem spojil podstavec s kadiboudou, ale ani by to nebylo nutné.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?