Izolace kouřovodu, jak vyřešit?

Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o radu, jak vyřešit izolaci kouřovodu. Bohužel v tom shonu, jsem při stavbě komína opomenul vložit okolo kouřovodu izolaci a aby to nebylo málo, tak jsem ji tam zapoměl dát i před omítáním, protože jsem otvor zadělal,aby omítka nelítala dovnitř. Otázka, co teď s tím? Omítka se mi už nechce obouchávat a pak zase nahazovat. Dát izolaci a přes to vymyslet např nějaký nerezový kryt? Poraďte prosím.
Odpovědět
Zdravím Jestli tomu dobře rozumím jde spíše než o izolaci kouřovodu o izolaci komínové vložky? Čili nedal jste kolem vložky izolant? Takže mezi vložkou a vnějším pláštěm komína je vzduchová mezera? Tak pokud to tak je a vzduchová mezera je nahoře v "hlavě" komína uzavřena tak, aby do ní nemohl shora anebo odjinud proudit z venkovního prostředí samovolně studený vzduch pak vzduch kolem vložky bude pracovat podobně jako izolant neboť vzduch je také izolace, takže fungovat by to mělo. Otázkou ještě je, nakolik ta izolace pomáhá "mechanicky" z boku stabilizovat přidržovat vloženou vložku, nejsou-li nároky na toto nevidím v tom problém v místě výstupu (sopouchu) tento samozřejmě do místnosti (okolo něj) izolantem (nehoř. vatou) zadělejte zatěsněte. Samozřejmě vedle izolační vzduchové mezery která vám tam vznikla je možné tepelně zaizolovat i plášť komína zvenku, nehořlavým izolantem např. na bázi miner. vaty apod., naopak izolace z vnějšku má i jisté výhody , tedy jestli jsem dotaz pochopil dobře. V případě že by vznikla potřeba vložku uvnitř komína držet i "mechanicky" bylo by nutné zvolit řešení ve smyslu obsypání nebo oblití vložky vhodným nehořlavým stabilním materiálem co by bylo nejvhodnější by bylo dobré konzultovat s kominíkem, každopádně řešitelný problém to je a řešení je více tak aby to pracovalo k plné spokojenosti.
Odpovědět
@petrmm Pokud máte na mysli pouze zapravení izolantu kolem v místě sopouchu tedy ten "čtverec" tak jistě můžete udělat plechový kryt, nebo umožňuje-li izolace kolem "roury" "vtlačení směrem dovnitř" tak že získáte např. 4-5cm místa, šlo by odlít na míru i z betonu desku s kruhovým otvorem uprostřed kterou po vytvrdnutí do otvoru vložíte vlepíte pomocí lepidla (flexi) a mezeru mezi kruhovým otvorem a deskou pak dotěsníte např. sklokeram. izol. šňůrou, desku pak natáhnete fajnovou omítkou, šla by zajistit i ocel. pásky shora a ze spod a pak zaomítat...........
Odpovědět
@petrmm Zdravím, děkuji za postřehy. Opravdu se mi jedná jen o izolaci sopouchu a nějaké vhodné překrytí, či zapravení toho obdélníkového otvoru. Komínové vložky jako takové se u tohoto typu komínu dle výrobce neizolují. Jedná se o komín Heluz Izostat Duo. Sopouch je trochu utopený v těle komínu, navíc tam bude ještě redukce 150/200mm (kotel 150, 200mm pr. sopouchu). S tou deskou z betonu to je celkem fajn nápad, jen by se tam s tou izolací nevešla a nedokážu si úplně představit dělat přesný odlitek, který by nepraskl :-D . V levo a napravo mezi sopouchem a tělem komína je jen 18mm. Budu muset tedy nejspíš vymyslet nějaký nerezový kryt. Ještě jednou děkuji za postřehy, kdyby náhodou Vás napadlo ještě něco jiného, prosím o napsání.
Odpovědět
Jen poznámka k tomu betonovému odlitku , dělal jsem si přesné odlitky přímo na míru není s tím žádný problém, různé tvary, dle potřeby lze i vnitřkem armovat apod. v podstatě nepoznáte od koupeného prefabrikátu a při tom to není nic těžkého. Odlitky jsou trvale vystaveny vnějšímu počasí již několik let bez problému, pouze jeden mi praskl, ovšem tam jsem dělal v podstatě "experimentální směs" ........ Budete-li dělat kryt plechový, pak bych možná volil s povrchovou úpravou např. bílá apod.,(nebo pak stříknout jsou i spreje různých barev jež jsou žáruvzdorné tep. odol. až 800 st.) splynulo by to pak s okolní zdí a na první pohled by to nebylo patrné, nebo jestli budete komín pak obkládat a obložíte i přes plech takže nebude pak nic vidět (akorát na plech se užije jiné lepidlo ) ale v případě kotle estetika asi nehraje žádnou roli, leda že by tam byla napojena nějaká kamna jež jsou pak nedílnou součástí obytného interiéru nebo interiérový kotel.........
Odpovědět
Já bych to tak asi nedramatizoval. Přetáhl bych to lepidlem a perlinkou aby to nepraskalo, přeštukoval a nikdo nic nepozná...
Odpovědět
@petrmm Díky za postřehy. Ono, i kdyby byl nerezový plech třeba broušený nebo lesklý, asi bych ho ani nestříkal. Za tou rourou toho plechu tolik vidět nebude, ale díky za postřehy.
Odpovědět
@demolitionman To bych udělal v případě, že by komín nebyl omítnutý a oštukovaný. Moc se mi na ten fajne štuk nechce patlat další vrstvu čehokoliv, už kvůli nějakým viditelným přechodům (boulím), ale ještě to zvážím. Díky.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?