Komín ze systému CJ Blok vlhne - jak řešit?

Ahoj stavevebníci. Obracím se na vás s dotazem zda se už někdo nesetkal s podobným problémem a případným řešením. Loni jsme dokončili stavbu a já svépomocí postavil komín ze systému CJ Blok. Výška cca 7,5 m , výška nadstřešní části je cca 2,2 m a je z betonových bloků imitujících cihly. Na komín je připojena krbová vložka. A teď k problému, Asi po týdnu od nastěhování se nám v přízemí v místě komínu na omítce (sádrové) objevily vlhké mapy. Hledal jsem možný problém ale nic jsem nenašel. Dle výrobce komínu jsem asi při stavbě ucpal průduchy v rozích tvárnic a tím nedochází k vyschnutí izolace kolem šamotek a kondenzovaná vlhkost nemá jak odvětrat. V půdním prostoru komín taky vlhký. Toto se mi moc nezdá ale nemám moc jak zkontrolovat jestli to tak není. Jiní tvrdí že zatéká kolem oplechování ale to se taky nepotvrdilo. Myslel jsem že problém bude v kondenzaci vlhkosti v šachtách kdy přisávací mřížkou komín nasaje teplý vzduch z domu a v půdní části vlhkost kondenzuje a tlačí se spárami ven. Ucpal jsem tedy spodní přisávání a zdálo se že to pomohlo. Před pár dny ale dost pršelo a problém se objevil znovu. V přízemí mokrý flek a jeden taky v půdním prostoru. Už si nevím moc rady. Napadá vás něco? Díky za každou reakci
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?