Přihlášení elektriky po koupi domu

Dobrý den, kupuji straší dům a chtěl bych se zeptat jak je to ohledně přihlášení elektriky? Stávající majitel elektriku odhlásí a já přihlásím nebo je lepší hned udělat přepis z něho na mě? Děkuji
Odpovědět
@kmosek rozhodne je lepsi udelat prepis-je na to i rovnou formular.
Odpovědět
Je to na webu distributora, byvaly odberatel se odhlasi, vas napise jako noveho odberatele. Neni treba nikam chodit. Staci znat stav a cislo elektromeru a bylo to. Alespon takto jsem to udelal u Cezu kdyz jsem prodal byt. Otazka 10minut na jejich webu.
Odpovědět
@kmosek přehlášení jsem dělala před 2 týdny po prodeji bytu. Měla jsem menšího dodavatele, jen jsem ho kontaktovala a poslal mi obratem formulář, ale řekl, že stačí i jen formulář o předání bytu, kde bude stav elektroměru (plus číslo elektroměru) a hlavně podpisy obou stran. Přepis byl ihned do druhého dne, i jsem hned obdržela finální vyúčtování. Pokud by ale nový majitel chtěl přejít jinam, byla jsem upozorněna, že to bude trvat cca 2 měsíce. Přepsali jsme to se stávajícím dodavatelem, noví majitelé si k jinému dodavateli můžou přejít po pár měsících (tak to bylo nejrychlejší).
Odpovědět
Dobrý den, je dána zákonem nějaká doba do kdy je přepis energii po koupi nemovitosti nutný ? V srpnu jsem koupil dům, ale je to v rodině, koupě od matky. Jde mi o to zda musime přepsat energie v této šíleně době. Nebo můžeme počkat až do doby, kdy matce končí smlouva (podzim 22) ? Osobně bych raději počkal a neřešil to v tomto šílenství. Hrozí za to nějaký postih, když jsou energie napsané na osobu, která není vlastníkem ? Díky za rozumné odpovědi
Odpovědět
@marek_15 Nemyslím si, že je na to nějaký zákon. Když jsem bydlela v nájmu tak si majitel nepřál mít na sebe elektřinu a plyn, takže jsme to přepisovali na nás (při opuštění nájmu po dvou letech se to zase přepsalo dál). Stejně tak, když jsme se stěhovali do vlastního bytu (dům se 3 bytovými jednotkami), tak 5 let byla voda ještě na stavebníka, než jsme to přepsali a teď je jen na jednoho a rozpočítává se.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?