Elektrický žebřík vs. elektrický sušák ručníků

Ahojte, jdu si pro radu :) Řešíme takové menší dilema - máme v RD dvě malé koupelny (4 m2 a 5 m2). V koupelnách bude el. podlahové topení a teď řešíme, jak se vypořádat s otázkou koupelnových žebříků. Má smysl pro takové malé koupelny "investovat" do topných žebříků? Mám totiž obavu, že výkon klasického žebříku vůbec nevyužijeme. Plánujeme totiž, že se koupelny budou primárně vytápět podlahovkou, takže žebřík bude sloužit spíš jenom jako místo na odkládání ručníků. Nebude lepší tedy pořídit jenom el. sušák ručníků s nižším výkonem? Jakou máte vy zkušenost? Díky H.
Odpovědět
@hanlib za mne ne. Mame v koupelne el.podlahove a k tomu zebrik. Mame male deti, takze ted pred koupanim "topime" rovnou podlahou. Za mne bych uz zebrik zrusila. Rucniky se tam poradne nevejdou a jen to zabira misto a stava se susakem pro ostatni veci (neco jako rotoped v loznici :-D ). Bydlime 8 let a zapla jsem ho tak 3x...takze za mne bych uz zrusila.
Odpovědět
Podlahove topeni rucnik neususi, mame maly rucnik u umyvadla na poutku utre se vic lidi a za chvili vam zatuchne. Rozlozeni na vetsi zebrik ikdyz neni zaply je mnohem lepsi. Vlastni zkusenost
Odpovědět
Zkuste vymyslet kam budete davat susit napriklad po koupani rucniky, jemne pradlo vyprane v ruce, detske brindaky nebo rukavice... My zebrik zapiname pri kazdem koupani pro rychle zatopeni v mistnosti. Mame jej s casovacem na 30 minut, kdy to staci nahrat/vysusit rucniky. Plus na nem obcas susim nektere detske veci. Podobne mame el. zebrik s casovacem i v zadveri, kam davam mokre bundy, destniky, v zime rukavice nebo treba detske boty.
Odpovědět
@milan1965 ano, vím že podlahové topení ručník neusuší :) proto řeším jestli žebřík nebo el. sušák :)
Odpovědět
@linee právě z toho mám obavu... máme teď el. žebřík na bytě a visí na něm všechno kromě ručníků a za 10 let co tam bydlíme jsme ho ani jednou nezapnuli... ale je to dáno spíš tím, že je na blbém místě :( teď jsou v plánu žebříky/sušáky vedle sprchy, takže tam už ho asi zapínat budeme :) spíš jsem chtěla vědět, jestli při podlahovce někdo ještě využívá i el. žebřík pro vytápění... jinak bych tam šoupla jenom ten el. sušák čistě na sušení ručníků :)
Odpovědět
@edcbubu jako určitě chceme něco, kde se budou dát ručníky rozložit, aby uschly... ale jde nám spíš o to, jestli z hlediska výkonu zvolit žebřík, který v podstatě funguje i jako topení nebo se spokojit jenom s el. sušákem, který má podstatně nižší výkon :)
Odpovědět
@hanlib zebrik vleze se tam vice rucmiku
Odpovědět
@hanlib ne, vedle topeni zebrik nezapinam. A za mne...rozlozit klasicky susak, podlahovka krasne ususi i rucniky.
Odpovědět
@linee díky za zkušenost :) akorát ty koupelny jsou tak malinké, že se tam s rozkládacím sušákem určitě nevejdu :)
Odpovědět
Žebřík máme, ale nezapínáme ho. Slouží u nás hlavně jako držák na přehození ručníků. Je vyšší takže na něj bez problémů pověsíme 5-6 ručníků. Bereme ho jako nástěnný organizér na všechny ručníky. Nějak si neumím představit, kde bych ty ručníky měly být jinde.
Odpovědět
@hanlib zebrik, je na zdi a neprekazi. Jakykoliv jiny susak kdekoliv prekazi. Mame i rotoped, rotoped ano, slouziva jako nemy slucha :-N zebriky nikoliv. I na vypnutem zebriku Ti rucnik ci drobnosti pri detech hezky proschnou a o nic nezakopavas ci Ti neprekazi. Tot za me. A ze jsem se susaky v byte natrapila 😁
Odpovědět
my máme PMH Venus VE3SS elektrický sušák 67,5x94 cm, leštěná nerez na 4 ručníky Nemohu si ho vynchválit.
Odpovědět
Článek se načítá
@jokltomas :) přesně tak to mají rodiče... žebřík si koupili, nikdy ho nezapli a jenom na něj rozkládají po koupání ručníky... jako žebříku se nechceme vzdát, on ten el. sušák vypadá taky jako žebřík :) jenom ty mřížky mají větší rozestupy a nejsou tak na husto jak u žebříku :) spíš jenom fakt řešíme, že žebříkem nikdy koupelnu vytápět nebudeme, takže by stačil asi jen ten el. sušák :)
Odpovědět
@gepe :) chápu, jako představa, že budu rozkládat po koupání ručníky na sušák mě děsí :) ale ten el. sušák vypadá jako žebřík, taky je na zdi :)
Odpovědět
@rebut ten vypadá super :) máte ho klasicky do zásuvky?
Odpovědět
@hanlib achaaa, ja byla zlbla susaky v komentarich :-N ten susak je mensi a super, ze ma i ty vyklopne tyce do prostoru. Otazkou je, zda pri vyklopeni a suseni nebude nakonec zase jen prekazet.. my mame take 2 koupelny, v ubou zebriky v nerezu a ok, ve velke schovany za dvermi a v mensi na zdi vedle dveri naproti sprchaci, ze se pod okno vesla pekne i sedaci lavice.. Takze vlastne zalezi na Tobe/vas, co by se vic libilo :) me se ty susaky libi moc, ale asi by me stvalo, ze zase neco co ve vysledku muze a asi i bude prekazet v prostoru. Mladsi malej ma tendenci lezt na zebriky a delat jine dalsi kraviny, urcite by se chtel veset i na vyklopeny susak, ne-li se na nem "houpat".
Odpovědět
@gepe :-D vidíš, děti... my zatím žádné nemáme, ale úplně je teď vidím, jak na tom visí :-D asi ve finále fakt rozhodne poměr vzhled/cena :) líbí se mi i třeba tento: http://www.pmh-co.eu/produkty/susak-e... :) no, budeme muset ještě někam vlítnout do koupelnového studia a očíhnout ho :) zatím máme v obou koupelnách navržené žebříky 60 * 175 cm v bílé barvě :) radši bych ale ten nerezový vzhled :) a možná ve finále by stačila i menší výška :)
Odpovědět
@hanlib Ano máme skrytě napojen na kabel. nikde žádná zásuvka a nikde se nemotá šnůra. To že se otevírá do prostoru u nás nevadí. S tímto sušákem se počítalo už od projektu. Velmi dobře na sušáku suší ručníky. Nakonec jsem ho doporučil i bratrovi a ten si ho nemůže vynachválit.
Odpovědět
@hanlib no prave, deti :-N ten nastenny susak vypada taky pekne, jen na me pusobi krehce, coz v realu byt nemusi :) prozkoumejte trh a uvidis sama, co vam sedne do celeho konceptu koupelen ;) a nerez vypada pekne oproti bilym, nejednou i ladi s bateriemi apod. Tedy pokud nepujdete do keramickych :-N
Odpovědět
@rebut díky moc :) asi se přikloníme k tomu el. sušáku :)
Odpovědět
@gepe určitě to půjdu ještě očíhnout :) já jsem nejdřív při návrhu koupelny tu barvu žebříku nijak neřešila, dala jsem bílou, protože i nábytek je bílý :) ale pak se mi to rozleželo v hlavě, že ten chrom/nerez bude vypadat "luxusněji" a jak říkáš, bude to vždycky ladit minimálně s bateriemi :)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?