Jaké vybrat do koupelny rohové lišty, poradíte?

Profilova fotka
Vybrali jsme do nasi koupelny obklady Lazio (http://www.rako.cz/produkty/lazio.htm..., viz me fotoalbum). Barva sparovacky je dana na zaklade jiz hotovych sparu falesne mozaiky, tzn. stribrnoseda. Nejvice by se mi libilo reseni rohu tzv. kamenickym rohem, tedy bez list, nas developer to vsak ma nacenene neumerne vysoko, rohu mame hodne, tak od toho upoustime. V Siku nam navrhli listy nerezove, ty se mi vsak do nasi koupelny moc nelibi. Uvazujeme nad eloxovanym hlinikem, nebo rohy plastovymi. Bile by se hodily k sanite, dverim, okennimu ramu, splachovaci, otopnemu zebriku atd., bojim se vsak, aby to jako lista nebylo moc dominantni a nepusobilo lacine. Ten hlinik by asi lacine nepusobil, nejsem si vsak jista, zda by se k necemu opravdu hodil a zda nebude prilis vyrazny. Mate nejake typy ci komentare? Nahrala jsem dve vizualizace a jednu fotku realnych obkladu z internetu(zde vsak dali bile spary a tedy bile listy).
Odpovědět
@hanabar ... tak jak jste to nakonec vyřešili? prosím do IP ;-) díky ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Dobry den, velmi sa nam paci vasa vizualizacia, mozem sa opytat, ako mate riesenu vanu? Mozaikou alebo klasickymi hnedymi? Este by som sa chcela opytat, aka je vyska tej poslednej spodnej kachlicky, dakujem pekne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
hanabar, biele určite nie.... Po čase su neskutočne škarede.... My mame eloxovaný hliník, veľmi sa mi páčia stále. Aj ked ma v niektorých študiách tiež nahovarali na nerez...., som veľmi rada, že som sa nedala presvedčiť...
Odpovědět
My máme nerezové lišty. Původně jsme chtěli taky kamenický roh, ale nerez vyšel na polovinu. Plastové určitě nedávejte, ty zhyzdí každý obklad. Nevím, jak vypadá eloxovaný hliník, předpokládám, že jako takový matnější nerez. Určitě je to ale i o tvaru. My dávali "L", tzn. žádné zaoblení, jen tenká linka podél rohu a vypadá to parádně.
Odpovědět
Uvažuji taky o těch eloxovaných L. Dávali jste stejnou sílu lišty jako je tloušťka obkládačky, tzn 7 mm, nebo je lepší dát lištu jenom 6 mm - s ohledem na zaoblené okraje obkladaček ?
Odpovědět
My máme obě verze, v koupelně vedle ložnice máme kamenický roh - bez lišt, a v dětské koupelně - tedy koupelna v patře pro děti a návštěvy - tam máme plastové rohy v barvě obkladu - smetanové (myslím, že to koupelnu nehyzdí). Bylo to asi hlavně z bezpečnostních důvodů u dětí s plastovým rohem. A cena zabrušovaných obkladů - bez plastových rohů - byla téměř stejná, ale troufám si tvrdit, že jsme měli obrovské štěstí na obkladače - šikovnost i cena - a přemýšlel u práce :-) což jsem bohužel zjistila, že není samozřejmost :-) Hliníkové máme dilatační - přechodové lišty na podlaze mezi jednotlivými místnostmi,kde je dlažba a vypadají také dobře.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
aloxové lišty???a jak to vypadá?nám je tady dali a je to hrůza-šedý pruh na béžových obkladačkách :-(
Odpovědět
mame plastove a vyzeraju pekne
Odpovědět
@polida mohu vás požádat o foto? právě lišty řešíme máme koupené hliníkové a nejsem si jimi vůbec jistá?
Odpovědět
Profilova fotka
máme nerez
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím bez lišt ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Také budeme mít v koupelně lazio, jen místo jejich mozaiky ručně vsadím pruh přírodních oblázků. A lišty řešíme aktuálně taky. Inspirovali jste mě eloxovaným hliníkem. Díky ;-) .
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
já bych dala klidně eloxovaný hliník, ale přítel trvá na kamenickém rohu. to si pořádně mákne :-N
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
@noemi77 mohla bych poprosit o foto, jak vypadá ta nerezová L lišta v reálu? Je to ta, kde je jedna strana silná jako dlaždice a druhá jen tenká linka?
Odpovědět
@ptjj Tak jsem to vyblejskla...
Odpovědět
Profilova fotka
@noemi77 skvělý, takže jestli dobře chápu, máte z přední strany vidět taky jen tu tenší část a ta ploška je shora....tohle zrovna řeším, obkladač na mě koukal jako na ufona, když jsem řekla, že to chci takhle..... vypadá to dobře i u toho dřevodekoru, nad čímž právě přemýšlím už od včera..... díky, moc mi to pomohlo
Odpovědět
My máme v bytě lišty už skoro 10 let a vypadá to dobře. Zrovna včera jsem je objednala i do domu (elox chrom). Byly pěkně drahé, ale mně se ty nerez nelíbí a baterie budou taky v chromu). Kamenický roh by byl krásný, ale já se bojím, že to někdo urazí. Z pohledové strany bude ta tenká linka, ta silnější 11 mm bude ze strany, která není tak na očích. Pro představu přikládám foto.
Odpovědět
Profilova fotka
@jenye díky za foto.... já tedy v tom chromu a nerezu nevidím moc velký rozdíl, ale možná naživo, nicméně nerez mi nevadí
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?