Kolik stojí v průměru obložení kouelny vč. práce?

Ahoj, staví nám novostavbu a z jejich standardu jsme si nevybrali žádné obklady, které se nám líbí, máme tip na jiného dodavatele (Keramika Soukup) a tam vybrané dlaždičky a přemýšlíme jak to udělat. Když budeme chtít něco nestandardního, budeme platit penále +1000 kč za metr čtvereční, že nám to obloží, plus cena dlaždiček,samozřejmě. Takže uvažiujeme, že to necháme v betonu, že si tam necháme dát jen vanu a wc a umyvadlo, a kachličky si necháme udělat jindy a jinou firmou. Že by nás to vyšlo levněji, než používat řemeslníky developera a platit jim takové peníze jen kvůli tomu, že do ruky nevezmou voji dlaždičku, ale naší :facepalm: Prosím vás, kolik průměrně stojí obložení koupelny a wc včetně nákupu dlaždiček? Kolik vás stálo obložení koupelny? Chápu, že rozsah může být jakýkoli, ale když to bude standardní bytová koupelna a wc, nějaké středně drahé dlaždičky, tj ani ne nejlevnější ani ne exkluzivní..no a řemeslník? Moc by nám to pomohlo v rozhodování, děkuju!
Odpovědět
Pomocné práce - vyrovnání stěny - horní koupelna hod 2,50 300 Kč 750 Kč Petrace podkladu m2 99,00 28 Kč 2 772 Kč Montáž dlažby vč. lepidla s spárovací hmoty m2 76,10 580 Kč 44 138 Kč Montáž obkladu vč. lepidla s spárovací hmoty m2 45,80 580 Kč 26 564 Kč Příplatek za vyrovnávací spony m2 66,80 45 Kč 3 006 Kč Obklad niky ks 3,00 550 Kč 1 650 Kč Montáž soklu mb 49,70 98 Kč 4 871 Kč D+M nezerové lišty mb 38,50 248 Kč 9 548 Kč D+M silikonů - obkld + sokl + dilatace mb 123,00 63 Kč 7 749 Kč D+M akrylu - obkld + sokl mb 56,10 53 Kč 2 973 Kč D+M hydroizolace m2 17,60 224 Kč 3 942 Kč D+M bandážní pásky do rohů mb 22,80 96 Kč 2 189 Kč Přesun hmot kpl 1,00 0 Kč - Kč Celkem práce bez DPH 110 152 Kč jsou to dvě koupelny , podle m2 a běžných metrů to lze dopočítat. Hydroizolace a bandáže ti asi udělá již ta firma, vyrovnávací spony jsou takové ty umělé sračky, které jsou na velké formáty a po zaschnutí lepidla se to vyláme. Nabídka je ale rok stará. je to bez obkladů a dlažby a mělo by tam být vše , s čím bys měl počítat, tj. třeba i nerez lišty, pokud je tam budeš někde mít.
Odpovědět
to jako vážně? tak v tom případě by ten příplatek 1000,- za metr čtvereční u dělníků nezněl ta hrozně.... a měli bychom to bez dohadů, jiných dělníků a firmy. Tak to asi budeme řešit tím, že prostě nakoupíme svoje dlaždičky a zaplatíme si nadstandard. Mě to přišlo straně přehnané, ale pokud j vydlaždičkování koupelny plus mínus sto tisíc, tak to pardon teda.
Odpovědět
Psal jsem, že si to musíte přepočítat na Vaše rozměry, tohle jsou dvě koupelny a ne malé bez obkladů a dlažbya bez DPH.
Odpovědět
@lto007 já jsem se ptala ale na průmernou bytovou koupelnu se středně drahými dlaždičkami.... v tom případě nechápu smysl vašeho postu, nezlobte se. Kdybych si to propočítat zvládla a s počítámím DPH měla zkušenosti, nebudu se ptát tady na hrubé nástřely a osobní zkušenosti lidí s průměrnými koupelnami, takže moc děkuji, ale není to odpověď na můj dotaz.
Odpovědět
@myfairlady Asi jsem to nepochopila, vám nabízí obložení za 1000/m2? :O Plus samozřejmě materiál?
Odpovědět
@myfairlady Hezký podvečer, jestli Ti to pomůže, tak WC cca 2,2 m2, koupelna cca 5,5 m2, oboje obložené do výšky oken. Cena jen za práci 28.000 Kč. 4 dny ve dvou lidech. Obklady s dlažbou RAKO nás vyšly na 35.000 Kč. Ostatní materiál jako rohové a koncové lišty, penetrace, lepidlo, spárovačka - +- 20.000 Kč.
Odpovědět
Této paní nepomůže už nic 😄
Odpovědět
Ked si to nenechate obkladat od firmy, ktora stava dom, tak predpokladam, ze vam odpocitaju cenu materialu a cenu prace.
Odpovědět
@termat5 dekuju moc! přišlo mi fakt zvláštní, aby průměrná koupelna stála 100 tis... ještě jednou děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
Ito007 vám to tu vypsal naprosto přehledně. Dokonce se obtěžoval s vypisovanim jednotlivých položek, tak nechápu ten jízlivý komentář o smyslu jeho zprávy. Fakt jste vděčnost sama, to se na mě nezlobte. Dvakrát tu píše, že se v jeho případě jednalo o dvě koupelny a že si to máte převést na své rozměry. Nechápu, co je na tom těžkého. Stačí kouknout na cenu za metr.
Odpovědět
Profilova fotka
@lenip přesně....hlavně ten výraz "průměrná koupelna" je takový velmi konkrétní
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?