Rovná vana 180 cm nebo delší?

Prosím o vaše zkušenosti, chci rovnou vanu, měříme 180cm+, jakou délku vany doporučujete? A značka, materiál a kde koupit?
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
já nikde delší vanu než 180cm neviděla. ne, že bych to extra zkoumala, ale když jsme vybírali vanu, tak přítel chtěl co nejdelší, že si chce vanu užít a ne v ní být pořád skrčený. ani tu 180 nedělají všichni, tak možná je to maximum? =-)
Odpovědět
@blahova_andrea Hmmmm. Já myslela, že ji jen nemůžeme sehnat. A jakou máte?
Odpovědět
Boží, dík! Ale oni to nemají nikde vystavené. Manžel mne nutí do toho vlézt (v kabátu, abych měla rezervu na ztloustnutí). Ale my jsem teda vlastne zatím byli jen v Siku a v Hornbachu. My hlavně nechceme nikam chodit, protože hrozí, že se kvůli vaně a oknům rozvedeme. Minulý týden jsem to podávala kvůli pergole. Tak kdybyste mi napsali, kde se do toho dá vlézt, to by bylo super!
Odpovědět
@ellesarka Jako vybrala bych si asi 5 modelů, líbí se mi ty hranaté. Někde se na to prostě musím podívat. A ještě: jaký je rozdíl mezi vanou za 8 000 a 18 000Kč?
Odpovědět
@frangipani_cz Zdravím, my taky bez vyzkoušení vanu nekupovali, na heuréce jsem si zatrhala, co od vany chceme, rozměry a tak, udělala jsem předvýběr (ze 150 van, co odpovídaly zhruba našim požadavkům), s přítelem pak striktní selekci na tři favority (z 22 van co přežily můj předvýběr - aby si nemohl stěžovat, že si nemá z čeho vybírat :D), a ty tři jsme si jeli vyzkoušet. Stačí zapátrat, kde v okolí je obchod, kde tu vanu nabízejí a zavolat, jestli ji mají vystavenou/na skladě :). Na to je právě také heuréka ideální - seznam obchodů :). To je normální, my se shodneme ve vetšině zásadních, důležitých i nedůležitých věcí - názor na život, přátele, trávení volného času, na budoucí hypotetické svatbě, na počtu dětí a kdy s nimi začnem :D ... na filmech, dovolených, knihách, na tom, že jsme se hledali, až jsme se našli :D ... ale co se týče bydlení, tak se hádáme pořád - shodujeme se na tom, že nejdřív byt, pak dům, to je vše v pořádku, ale jak jde o styl, detaily, vybavení, barva výmalby, výběr vany, sedačky, postele ... krvavě vydřené kompromisy :), to k tomu patří :D.
Odpovědět
Profilova fotka
@frangipani_cz teda nevím, ale mám pocit, že tuto http://www.jika.cz/katalog/produkty/v...
Odpovědět
@frangipani_cz my mame treba 180cm a uvnitr je hodne malinka. Ale nam to neva, pro me byla priorita aby byla dokonale symetricka vcetne sklonu "lehaci casti" a spunt uprostred /mam trauma z detstvi :-D /. Na druhou stranu pokud se tam nechcete potapet, tak vnitrni rozmer 150-160 musi stacit- ja jsem mensi a v te nasi se mi lezi nepohodlne, protoze se nemuzu zaprit a sjizdim pod hladinu :-D . Sirky bych se nebala, kdyz nechces tu ruzne tvarovanou/vykrajovanou tak se nemas kde zaseknout :-D.
Odpovědět
Profilova fotka
@frangipani_cz já bych hlavně neřešila jen venkovní rozměr vany. v nich jsou právě šílené rozdíly díky různým tvarováním. ona může i 170tka některá větší než některá jiná 180tka. my hledali podle vnitřního rozměru. nechtěli jsme žádné zúžování, tvarování, ale maximálně využitý vnitřní prostor
Odpovědět
@frangipani_cz může to být v tloušce nebo kvalitě akrylátu asi, ale osobně si myslím, že dost často to může být jen daň za design nebo značku :). My máme vanu pro dva teiko spinell 160x125 za 15000 (s podhlavníkama, nožičkama, se sifonem, samotná vana myslím 12000) a tam se platí podle mě i za tu originalitu, nemyslím si, že by byla kvalitnější ;-).
Odpovědět
Profilova fotka
@bamak my teda špunt neřešili, protože dnes už nejsou ty špunty ve stylu: moje prdka přišla o panenství :-D kde je jakési hladké kolečko nám bylo jedno :-N
Odpovědět
@blahova_andrea Zdravím, to je pravda, proto je důležitý si tu vanu pořádně vyzkoušet, třeba jak jsem psala, ta evolution je jen 180tka ale je prostě obří prostorná (je i hlubší). @bamak S tím špuntem super poznámka, my se koupeme skoro vždy ve dvou, takže špunt který není veprostřed (a ideálně i na kraji) je zlo :D.
Odpovědět
Článek se načítá
@blahova_andrea to je sice fakt, ale ja si zive pamatuju ty lite boje s brachou kdo je na rade, aby sedel na spuntu. Takze v ramci zachovani zdraveho rozumu po 30 letech a pri 2 detech s temperamentem po mamince jsem trvala na dokonale symetrii vcetne umisteni okna, dveri, rucniku ..... A chlap koupil asymetrickou baterii a vodari odmitli navrtat drzak na sprchu nad baterii :-S
Odpovědět
@ellesarka no u nás je to tak: "Jakou teda chceš vanu?" ...barvu podlah, kachle, okno... "Mně je to jedno. Rozhodni to ty." "Ok, takže tuto." "No tak to nééé..." My se shodujeme snad jen v tom, že to nemůže být Zeman. :-D
Odpovědět
@bamak no tak to je ale blbý, jak hlasujte? Okamžitě pořiďte třetí dítě!
Odpovědět
@ellesarka taky se koupu ve dvou/trech... Ale ja musim, protoze jsem mala a klouzu pod hladinu, takze podle nalady pouzivam deti nebo chlapa jako zarazku :-D
Odpovědět
@ellesarka koupele se s manželem? Muž po tom touží, jenže se ke mně nevejde. Na délku je stejný, ale na objem skoro 2x takový. A stydí se se mnou vlézt do té vany v obchodě, tak mne tam nažene v hubertusu a pak nasucho polemizuje... :-N
Odpovědět
@bamak :-D mohla by ses poutat k tomu špuntu.
Odpovědět
@frangipani_cz to tak, uz jsi videos trojuhelnikovou vanu :-(
Odpovědět
@frangipani_cz spis ty rarachy co mam doma bych musela poutat k tomu spuntu. :-D Dneska jsem se vracela pro klice od auta...trvalo mi to max 20 vterin. Holky me chteli udelat radost a bafnout na me. Zabehli za roh, starsi balancovala na 3cm sirokem obrubniku kolem domu a mladsi byla po kotniky zapadla v blate. Nevedela jsem, jestli se mam smat, nebo je zmlatit :-( . Dalsich 20 minut jsem ji odbahnovala....chlap taky mluvi o 3 diteti...no proc ne, jen mam podminku aby ho mel s nejakou fajn babou, abych si s ni mohla pokecat, ponadavat, zajit na drink... :-D :-D :-D
Odpovědět
@bamak jsou i "trojúhelníkové" :-D ;-) https://vany.heureka.cz/riho-atlanta-... https://vany.heureka.cz/roca-easy-135... https://vany.heureka.cz/polysan-alexa... ...
Odpovědět
@frangipani_cz tak to doporučuju hledat vanu pro dva, je jich na výběr docela dost :), jde o to, aby byla širší, pokud je manžel silnější, jinak si to neužijete. My se nakonec shodli, že chceme, aby jsme mohli ve vaně lebedit buď naproti sobě nebo i vedle sebe, a podle toho jsme si vybrali ;-). Do vany jsme normálně vlezli v prodejně oba a obě "pozice" si vyzkoušeli :-D - máme https://vany.heureka.cz/teiko-spinell..., zkoušeli jsme i větší teiko spinell - 180x130, ale ta nám byla právě zbytečně dlouhá, jeden, druhý, nebo oba jsme klouzali (já mám 176 cm, přítel 182 cm), takže nám vyhovovala ta menší. Jestli se manžel stydí, jděte do prodejny v době, kdy tam nebude moc lidí, po ránu, dopoledne, přes oběd, nevím :D ..
Odpovědět
@ellesarka hlavne to nerikej mojemu, nebo mi padne hlavni argument proti 3 diteti :-D
Odpovědět
@ellesarka @frangipani_cz jasne bezte tam pres obed, to tam nebude ani prodavacka :-D , jen to musite stihnout do 2 minut, protoze pak tam zase bude plno policajtu :-p
Odpovědět
@bamak @frangipani_cz jasně tak třeba v siku polední pauzu nemívaj, ale lidí by tam mohlo okounět míň jsem myslela :-D. Jinak nevím, na tom, že si dva oblečení lidi spolu vyzkouší ve vší slušnosti a počestnosti vanu není nic, za co by se musel manžel stydět :-D ne ?
Odpovědět
Profilova fotka
@ellesarka my koupili taky 180 a vejdeme se tam klidně i všichni čtyři. slíbili jsme dětem kolaudaci vany :-D my ale tedy nezkoušeli. nemáme na to čas, skoro vše vybíráme večer v posteli a objednáváme. vybírali jsme tedy jen podle fotek a popisů, no.
Odpovědět
Profilova fotka
@bamak aha, no vidíš a já na ty naše boje úplně zapomněla. léta jsme měli sprchu bez špuntu nebo vaničku, takže ani skrz děti mi to nedošlo. teď v provizoriu je stará vana s klasickým špuntem z našeho dětství a ač tam narvu tři děti, tak dohady nejsou. v podstatě ta nejmladší byla automaticky dána na stranu špuntu těmi staršími a nestěžuje si, tak to nikdo neřeší :-N vzhledem k moderním špuntům už to pak není problém ani s více dětmi. ono když tam dám tři, tak zas bude na špuntu ten prostřední :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@frangipani_cz jé, tak to je jako u nás. vyber, sežeň, rozhodni se...takže tuto, takto, zítra...neeee, v žádném případě :-D
Odpovědět
Jako jasně, že ve vší počestnosti, nejsme Woody Allen a Mia Farrow :-D Já myslím, že se obává toho okamžiku, že se tam zasekne(me) a budeme si muset přivolat nějakou pomoc, aby nás dostala ven a lidi si nás budou fotit na mobily... Nemám malou koupelnu, naopak! Ale já přesně vím, kolikrát se se mnou bude koupat, to ten předešlý měl taky velké plány, jednou jsme tam měli mejdan s šampaňským a chlebíčkama a pak už nikdy a já jsem pak čekala hodinu, než se mi napustila voda. Ale zase nechci moc okatě odporovat, aby si nemyslel, že ho v té vaně nechci. A on má svoji koupelnu se sprchou dole, takže k žádné faktické újmě nedodejde...ale ten tón, ten tón! :-) Jo,a manželův velký požadavek ještě je, aby měl ramena pod vodou. Mně je to egál, já si tam čtu, takže mám stejně ruce z vody ven. On má čtečku, tak se musí ve vaně jen koupat, nuda. Koupelnu mám dost velkou, tím vůbec limitovaná nejsem, navíc tam nic moc nebude, umyvadlo na desce, pod tím koš, záchod, nika do stropu a možná žebřík. Asi jo, žebřík. Já bych teda kromě výběru vany potřebovala taky rozhodnutí, jestli dát vanu nohama k oknu nebo pod okno. Velká díra, pánubohu do oken. Jenže jsme se nějak blbě domluvili s architektem a je to jinde, než jsem si myslela, že bude.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?