topné těleso v koupelně

9. čvn 202150

Zdravím,prosím můžete mi doporučit elektr.topné těleso,mají jich na trhu dost.Líbilo by se mi jako na obr. ale výkon 700 W je moc.Jaké máte vy?děkuji

 • My máme Anima Oliver zo Sika, má skoro totožný dizajn ako máte na obrázku

 • Proč moc? My máme 600w. Rozehřeje se to dost, ale máme to na časovač z teska za 150kc. Pouštím to večer na 30min na usušení ročníků. Chcete tím sušit nebo topit?

 • @jose10r  sušit,prý velká spotřeba energie

 • Sponzor fóra
 • @verolka  nemusíte tenhle radiátor tlačit na plný výkon. Snad má nějakou regulaci, tak si nastavte požadovaný výkon nebo teplotu pomocí termostatu, a je to.
  U elektrických ohřívačů platí pravidlo, že je vždy lépe používat výkonnější stroj na část jeho výkonu, než slabý stroj pořád na plný výkon. Je to přímo vázané na výslednou účinnost a životnost zařízení.

 • @verolka  pokud nemáte tepelné čerpadlo, ale standartní topení atd, tak platíte za kwh asi 5kc, pokud máte čerpadlo a levnou elektřinu, tak třeba 2kc (tipuju, někdo mě snad opraví).
  Když zapnete topení na 30min denně, tak to je: 0,5h*0,7kwh*5kc*30dni=52kc/měsíčně nebo 0,5*0,7*2*30=21kc/mesicne
  Když budete mít topení s nižším výkonem, tak budete sušit déle. Nebo zjistíte, že stačí se 700w těch 15minut a jste na polovině. Nebo koupíte topení, které není tak hezké designove, ušetříte 3000kc. 3000:50kc měsíčně je 60 a máte spotřebu na 5 let zaplacenou. To už je na vašich prioritách.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat