Cena Kuchyně IKEA X truhlářství

Dobrý den, zajímalo by mě,zda máte někdo porovnání ceny kuchyně z IKEA a od truhláře. Kuchyně z IKEA se mi líbí a vím že spousta lidí to nechce. Zkoušel si někdo dělat porovnání kolik by ho vyšla v IKEA a kolik od truhláře - případně i jak velkou kuchyňskou linku máte 🙂
Odpovědět
1
2
@menak Nikdy by mě nenapadlo kupovat sektorovou kuchyň ... to není nábytek do obýváku, kde na nějakým cm nezáleží ... ani neznám nikoho, kdo by neměl kuchyň od truhláře ... stavíte dům za miliony a řešíte par tisíc za kuchyň? .. to bych ty peníze na kuchyň "ušetřil" na stavbě jinde a kuchyň si nechal udělat na míru ... stejně vám tam kuchyň z IKEI nebude pasovat a bude truhláře potřebovat ...
Odpovědět
Ja jsem si udelala dispozici bytu tak, aby mi tam rozmerove sedel veskery Ikea nabytek. Ono totiz krom toho, ze truhlar vyresi nestandardni rozmer, v nicem jinem vyhoda neni. Lamino na korpusy pouzivaji stejne, dvere pololesk lakovany nabizi truhlar i Ikea, pojezdy Blum. Vestavenou mam i knihovnu. Cena vam uz nic nerekne, protoze material je drazsi. Nicmene pred 5 lety nas 6 m dlouha linka s 18 zasuvkami, dubovou deskou, dvirka v bilem pololesku vysla bez spotrebicu na asi 40 tisic Kc. Ze stejne serie mame 1,8 m dlouhou sestavu v koupelne, na zpusob americkych master bathrooms (6 zasuvek, deska orech) a to vyslo na 11 tisic bez umyvadla a baterie. Aby mi sla kuchyn k nabytku v obyvaku, mam stejnou serii i u skrinky pod televizi. Opet vestavene, protoze jsem presne s takovymi rozmery pocitala. Pro me je zbytecne utracet za nabytek od truhlare, pokud to stejne umim sestavit z typizovanych kusu. Za stejnou kvalitu.
Odpovědět
@xkarlos až na to že 99% truhlářů nakupuje stejně skříňky jako jsou v IKEy a skoro všichni je berou z Polska. Na víc je velká volba rozměrů že to dopasuje člověk všude . Když tak maximálně pracovní desku tam to chce mít lepší pilu. A nebo jít do masivu ale z dřevotřísky jediné takové studia levnější je přímo Polsku.
Odpovědět
@xkarlos tak na tohle jsem se neptala 🙄 to je zase užitečný komentář
Odpovědět
@puhelin díky za odpověď. Ano ceny jsou úplně jiné, to je jasné. Jen mě zajímalo, jestli si někdo dělal takto srovnání
Odpovědět
@edison101 tak ja jsem psal o truláři a ne monterovi skřıněk z Polska ...
Odpovědět
@menak Ano udělal, kuchyň Ikea bez montáže 100k, truhlář 150k včetně montáže. Dům jsem stavěl tak, aby šla Ikea pasovat, kdyby bylo třeba šetřit. Nakonec truhlář vzhledem dekoru a kompatibilitě s dalším nábytkem, to bych v Ikei nenakombinoval. Ale třeba šatny budou z Pax, tam se truhlář nechytá a bílá je ok🙂
Odpovědět
@mpavka skvělé, děkuji, přesně takovou odpověď jsem chtěla 🙂
Odpovědět
@menak nevím zda je to úplně férové srovnání. To je jako srovnávat oblečení z Lidlu a od české švadleny. Není to zcela fér. Truhlář i kuchyňské studio bude stále dělat (víceméně) z materiálu obdobné kvality. I třeba proto, že s tím musí pracovat. Ikea je pro mě obrovské zklamání, jak neustále hledá cesty k optimalizaci. Jejich nápady a provedení je super, ale materiál většinou tragédie. Taky jsem měl doma výklenky akorát na Pax. Dal jsem je tam, ale práce a výsledek nic moc. Protože např. ty papírový police potažený tapetou mě výsledek trochu degradují. Takže určitě všem přeju, aby v kuchyních Ikea jela furt svojí stabilní kvalitu, ale doma na to máme už názor trochu jiný.
Odpovědět
Profilova fotka
Řešili jsme předloni a Ikea byla ve hře. Chodíme do Ikei často a kuchyně se nám tam líbí. Cenově to vycházelo levněji než truhlář, avšak bylo to bez montáže. Pokud bychom tam započítali cenu montáže přímo od nich, nebyl tam již takový rozdíl Nakonec jsme vzali truhláře, na kterého jsme měli dobré reference a cena byla komplet se vším.
Odpovědět
@mena no nevím při dnešní ceně materiálu právě naopak vychází ikea podle mě o dost lépe. Mám porovnání - my kuchyn ikea, cena se spotřebiči cca 150 tis. Ale vlastní deska, vlastní granitový dřez. Kamarád, vyučený truhlář, si dělal kuchyn sám, jen si nakoupil materiál a stejně ho to vyšlo na 250 tis. Rozměrově to má podobné. Pomáhal mi vyrobit i vestavnou skřín 2 m a jen za tu jsem dal 30 tis za materiál. Lamino je prostě ted drahé.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin s tím tedy rozhodně nesouhlasím, kvalita Ikea se s truhlářem nemůže absolutně rovnat, kdo to tvrdí, nemá doma nic od poctivého truhláře. Materiál je úplně někde jinde, možná o nějaké nejvyšší řadě Ikea by se dalo diskutovat, ale zpracování oproti truhláři je hrůza @edison101 a na tom jste byl kde? To možná mluvíte o těch rádoby truhlářích, kteří si skříňky nechávají vyrobit kdovíkde a pak je pouze montují, ti většinou o truhlařině moc neví a jen těm kvalitním kazí pověst. @petr13 souhlasím, Ikea vychází cenově méně, ale je třeba brát také v potaz kvalitu. A ano, materiál šel hodně nahoru (ale to i Ikea), ale každý truhlář má smluveny jiné ceny u dodavatele materiálu, takže někdo má slevu 20%, někdo i 40%, tak pak je to i na výsledné ceně dost znát. Pokud dal kamarád za podobnou kuchyni 250 tis. jen na materiálu, tak tam musí mít minimálně kompaktní desku, jinak nevím jak by to dokázal @menak souhrnem k dotazu: manžel je truhlář, vyučený, praxe přes 25 let, cenové nabídky mu pomáhám tvořit, takže mám už za ty roky dost přehled. Ikea vyjde levněji, kvalitu už jsem zmiňovala. Slyšela už jsem i pár lidí, co tvrdili, že jim vyšla levněji od truhláře, to ale zřejmě narazili na nějakého matlu nebo asi ani nechci vědět, z čeho jim to vyrobil.... Určitě jsem za to, zvolit raději prověřeného truhláře a trochu si připlatit, nebudete litovat. Pokud bych šetřila, ze všech dostupných možností bych volila Ikea, pořád je to lepší volba než nějaký Möbelix, Siko apod. Jinak kuchyňská studia (pokud se bavíme o těch kvalitních) jsou předražená, ale mají lepší služby, které Vám obyč truhlář nenabídne, cena je ale úplně někde jinde. Nevím, odkud jste, ale pokud se rozhodnete pro Ikea, objednejte si ji v Polsku. Cena vyjde i o třetinu méně za úplně stejnou u nás (do Ikea v ČR se to stejně vozí z PL). Pokud se někomu zdá cena od truhláře vysoká, muž vždy říká, ať si to jde tedy udělat do Ikea, to myslím mluví za vše.
Odpovědět
Článek se načítá
@venouska Cemu rikate nejvyssi rada Ikea? Protoze si to doma lide skladaji sami, nejsou a nikdy nebudou skrinky tak pevne. Ten zpusob spojeni korpusu je horsi. Avsak material korpusu kuchyni je stejny, za tim si stojim. Pracovala jsem pro vetsi truhlarstvi, ktere dodavalo nabytek na miru do zdravotnictvi, skolstvi, atd. Korpusy jsme meli z totozneho materialu. Za tech 6 let se to predpokladam nezmenilo. Pak samozrejme nabizi pro ruzne mistnosti a ruzne vyuziti klidne i horsi kvalitu, tensi desky, obycejne hrany, apod., to nepochybuju. Psala jsem o kuchyni. V dobe, kdy jsme nabytek kupovali, byl v prodeji jen system Metod. Ted maji i nejakou levnejsi radu, ale tu jsem na zivo nevidela. Metod mam i v koupelne a vlhko mu nevadi, coz me mile prekvapilo. Ale chapu, ze branite truhlarskou praci, protoze vam Ikea bere zakazniky.
Odpovědět
Mám srovnání asi dva měsíce staré, jsme ve fázi stavby a vybírání. Ikea Metod kuchyně lehce do U (před zdražením) 102 tisíc - bez montáže a bez spotřebičů. Nabídka od truhláře (kamarád) ve stejném rozměru a dispozici jako kuchyně z Ikea, cena 105 tisíc - s montáží , bez spotřebičů. Nabídka od jiného truhláře s montáží 125 tisíc Kč. Jen podotýkám, že Ikea si bere za montáž kolem 20-25ti tisíc u větších kuchyní.
Odpovědět
Stavěl jsem několik linek do našich nájemních bytů. Ty sektorové kuchyně se dají celkem snadno upravit, aby pasovaly do jakéhokoliv rozměru. Takže z hlediska praktičnosti není žádný rozdíl oproti kuchyni od truhláře a dá se též využít každý centimetr. Tu kuchyň je potřeba si trochu vyztužit a vylepšit, ošetřit proti vodě. Svépomocí se dá dostat bez spotřebičů na 20-50 tisíc podle velikosti a provedení. Cena od truhláře za tu samou kuchyň z dřevotřísky je desetinásobná, tj. 200-500 tis. Na složení sektorové kuchyně stačím sám, nebo pokud by se mi to nechtělo dělat, dá se na to najmout nekvalifikovaná pracovní síla. Já osobně bych si bral truhláře jenom v případě, že bych chtěl kuchyni z pravého dřeva, ale to je cenově zase trochu jinde.
Odpovědět
@tomi_28 Montaz neni vubec tezka, zvladli jsme to ve dvou za sobotu. Ja skladala korpusy, manzel zasuvky (na ne je potreba vetsi sila). Neni ceho se bat.
Odpovědět
@puhelin neříkám, že je těžká. Jen sem doplnil kolik si za to Ikea bere. Jen je problém s kuchyňskou deskou, když si člověk montuje Ikea kuchyň sám, stejně člověk potřebuje truhláře, když nemá kuchyň pouze jednu dlouho stranu.
Odpovědět
@tomi_28 Deska problem je, ale za to by si truhlar vzal kolik? Okolo 2.000,-? To je snesitelne. My to meli bez truhlare, planovala jsem tak kuchyn uz v projektu, aby se nic nerezalo.
Odpovědět
@venouska máte zkušenost s IKEA kuchyní nebo s jiným nábytkem? Oni totiž korpus kuchyně vyrábí ze stejných materiálů jako truhláři, naopak oproti některým truhlářům mají všude ABS hrany a používají i na police stejnou tl.lamina. Dvířka odpovídají ceně - srovnávat například fólii s lakem u truhláře je nesmysl, ale shodné materiály jsou shodné i kvalitou. Co se jim nepovedlo, jsou skříně PAX a některý levný nábytek jako jsou nejlevnější postele. Ale zrovna materiál kuchyně, panty, kování, výklopy, spotřebiče mají stejně kvalitní jako truhlář. Pokud je někdo jen trochu zručný, není problém kuchyň za víkend sestavit a povesit. Pokud je někdo nemehlo nebo se mu nechce či nemá čas, tak jde za truhlářem a má to bez práce.
Odpovědět
Děkuji všem za odpovědi. Včera jsem zkusila IKEA plánovač a tam to vyšlo na cca 150tis , snad si ani netroufám odhadnout, kolik by to bylo u truhláře. No každopádně máme na to ještě spoustu času, tak uvidíme
Odpovědět
@puhelin, @menak Dobrý den, nehledě na to, že IKEA poskytuje opravdu dobrou - dlouhou záruku. Měla jsem kuchyň od truhláře, netroufla jsem si dožadovat se opravy dvířek, která se začala odchlipovat... Blízcí příbuzní v případě vadných dvířek - netuším, jak dlouho, ale určitě to bylo už po běžné záruce... nafotili, odeslali do Ikea a bez problémů bylo vyřešeno. Koukněte se na délku záruky u kuchyní / spotřebičů...
Odpovědět
@venouska přišel jsem na to tak že občas k truhlařum chodím opravovat stroje. A bavím se sníma. A sami říkali že se jim nevyplatí standartní skříňky dělat. Než by to z dřevotřísky nařezali a olepili to radši koupi hotové. Něco jiného jsou atypi to dělaji. A už se vůbec nebavím o masivu. Jinak pevnost jde hodně zvětšit slepením. A u desky je to o tom jak je člověk šikovný a jakýspoj mu nevadí.
Odpovědět
Za mne vychazela z ikea planovace drazsi plus nemas moznost “specialitek”, ikea planovac jsme pouzivali jen pro vizualizaci, zamysleni nad rozmistenim atd. Ale cenu tak videli, dale kdyz neco poskrabrs pri montazi, je to tvuj problem a musis si koupit novy dil. Atd atd. Samozrejme clovek nemuze porovnavat ikea a Hanaka.. mne vysla kuchyn lakovana kuchyn, lamino prac. deska a korpus v dekoru dreva (zn. kaindl, takzr zadny polsky shit) na cca 90t (bez drezu, spotrebicu) doprava a montaz cca 30t vc dph. Cena pr mesicu stara
Odpovědět
@lucyusa jen doplním k poškození při montáži text ze stránek ikea: Co když něco poškodím při sestavování nábytku. Jak funguje „Jejda, něco se nepovedlo“? Když během vlastní dopravy nebo montáže něco poškodíte, do 14 dnů od nákupu vám to vyměníme. Poškozený celý výrobek je plně kompenzován refundační kartou. Pokud poškodíte část výrobku, najdeme vám náhradní díl. Podmínkou je použití karty IKEA Family při nákupu.
Odpovědět
@edcbubu tak to jsem vůbec netušila 🙂 diky
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Máte někdo srovnání kování IKEA kuchyní s kováním Blum? Děkuji za každý postřeh. 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
@puhelin dobrý den, moc me zaujalo ze mate kuch skříňky IKEA použity i v koupelně to je super a přesně to co hledám. Jen tapu v tom jakou jste použila hloubku skříněk, 60 Cm? Nepůsobí to pak fakt jak kuchyňská linka? A umyvadla mate zapuštěná nebo na desce? Dekuju moc předem za radu…
Odpovědět
@bohdanak Dobrý den, skříňky máme ty nástěnné. Umyvadlo máme zapuštěné do pracovní desky, s ním byl problém, protože před 5 lety se prodával v té velikosti jen jeden model.
Odpovědět
@veraplb Mám a oboje v pohodě. Doma Blum, chalupa Ikea, fakt bych nepoznala rozdíl. Nevyráběl to dokonce pro Ikea Blum..?
Odpovědět
@bayt Minulý týden jsem kupovala panty ke korpusům Metod a je na nich psané "blum". @veraplb
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?