Cena práce za kuchyň 2023

Jakou cenu za práci při výrobě kuchyně na míru vám naúčtoval truhlář? Je částka 90000,- Kč přijatelná? Uvědomuji si, že každá kuchyň je jiná, jde mi jen o orientační cenu pro představu. 🙂 Děkuji za ochotu sdílet svoje zkušenosti.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@veraplb Ještě by bylo dobré uvést velikost kuchyně, z jakého materiálu, jaká variabilita je zdali jsou použité box systémy, vyklopy, či jen klasická dvířka se závěsy. Od toho se ta cena odvíjí čili od složitosti a náročnosti na montáž. ☺
Odpovědět
@jarin1 Jde mi jenom o orientační cenu, jak jsem psala výše, protože nemám žádnou představu o aktuálních cenách za práci. To mi bude stačit. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@veraplb Dobře v tom případě orientačně je to hodně a nebo málo, takhle to přeci ale nemůžete brát to je jak když si půjdete koupit nové auto a bude na pohled stejné ale bude mít rozdílnou výbavu. Na tohle vám takhle těžko někdo odpoví. Dejte sem návrh a to co jsem psal a pak se dá odpovědět. 😉 Myslím to v dobrém.
Odpovědět
@veraplb Pokud to chcete opravdu orientačně, tak by to mohlo být cca mezi 50 a 400 tisíci. Takže jste u té spodní hranice. Možná se Vám to zdá jako hloupá odpověď, ale odvíjí se od kvality otázky.
Odpovědět
Profilova fotka
@veraplb Ještě vám mužů napsat pro porovnání že naši sousedí zaplatily 90 tisíc Kč za kuchyň na míru ale vyráběla to firma nábytek sprint čili výroba na lince v polsku. Velikostně o necelou třetinu menší než naše, rozměrově trochu podobné tvar stejný do U my rozměr 3.8 x 3.4x 1.9 m, jedno okno na straně 3.4 m,kterou si budu vyrábět sám jen jsem nechal nařezat a ohranit materiál z lamina. A veškeré spoje, opracování vrtání frézování a skládání, čili práci truhláře budu dělat sám. Použity materiál je dosti rozdílný co se týče výbavy plnovysuvu my legraboxy oni klasické nábytkářské pojezdy což je úplný základ bez komfortu. Horní skříňky oni výška 40 cm my až ke stropu 103 cm a větší pocet, čili velký rozdíl v ploše materiálu. Na pár skříněk mají vyklopy Blum ano ty už jsou kvalitou na vyšší úrovní. Nás vyšel materiál čili lamino tl. 18 a 16 mm dva druhy dekoru, pracovní deska. Veškeré kování na spoje, profily C a J pro bezuchytkove otvírání, větrací mřížky, materiál pro legraboxy ( pojezdy, bočnice), závěsy pro dvířka, atd. Na 90 tisíc cca. Plus má práce kterou bych platil truhláři, takže tady vidíte že dvě skoro stejné kuchyně na oko a ve výsledku jsou velice rozdílné. Truhlář bude vždy dražší než montážní firma ( fabrika). Ale kvalita bude lepší u truhláře. Protože ty korpusu spojuje pevněji než fabrika která používá demont systémy.
Odpovědět
@veraplb před 6 lety malá kuchyň do bytu na nájm. Cena kuchyně od firmy 70 tis (s dřezem a baterii) z toho 37 tis za práci. Takže práce byla dražší než materiál 😉 . Teď máme novou kuchyň asi měsíc a upřímně dostali jsme jen konečnou cenu i s instalací (bez pracovní desky, spotřebičů a jídelní části přes 200 tis). Nějak jsem neřešila kolik bylo za praci. Obejděte si konkurenci a nechte si to nacenit, když vám to nepřijde v pořádku, tady vám nikdy moc neporadí. Nedá se to úplně srovnávat, velikost, materiál, nějaké složitosti, či opravdu na míru (ne jen poskládat z daných velikosti), kamenná deska?, obklady?.... kvalitní kuchynar taky bude tak o 20% dražší než jeho méně kvalitní konkurence, atd....
Odpovědět
@artep1987 jinak ještě dodám, že nová kuchyň je tzv na míru i když nakonec je to jen poskládané z jejich nabídky, protože kdybych to chtěla úplně na míru, tak by to bylo ještě o 25% dražší (to vyžaduje více práce). Takže záleží taky na slově na míru 😉. A tím nemyslím velikost pracovní desky, ale vyloženě korpusu a dvířek. Pracovní desku jsme brali od kamenika a tam je tedy taky jen konečná cena s instalací (a čeká se až 6 týdnů)
Odpovědět
@veraplb má poslední zkušenost - truhláři jsou dražší než Hanák se Sykorou. Času s výběrem jsem trávila hodně, objela Demos, Jafholz..abych viděla materiály, komunikovala s několika truhláři. Záleží na okrese, my středočeský, oproti truhlářům směr morava byl rozdíl za to samé i 100tis. Tedy za cca 6-7m linky, kdy jsem poptávala lak/lamino/dýhu, abych měla představu se cena pohybovala 200-350tis. z toho některé poptávky už cca 4-6/22 a i tam byly ceny kolem 330tis. bez spotřebičů a vybavení samozřejmě..Blum legrabox totožně u všech. Pocitově? Hanák vychází cenou slušně a musím říct, že jejich lak je pecka..bohužel už mimo naše fin. možnosti, tudíž bude lamino..ale i tak hrany krásně opracované. Jen budu doufat, že ještě montážníky budou mít schopné. Šok byl nyní trochu se Sykorou - změna ceny lloni jaro/léto nyní je rozdíl 120tis.
Odpovědět
@veraplb jak bylo řečeno cena za práci je někde od 20 tisíc po X set tisíc. Hloupá otázka hloupá odpověď.
Odpovědět
ja mam v planu kuchyni se spotrebici, i s ostruvkem normalne z obchodu, prac.plocha pres 3m a bude kolem 220 000
Odpovědět
Děkuji všem za rozumné odpovědi, posílám ještě celou cenovou nabídku na posouzení těm, kteří se vyznají. Odpovídejte dál na moji otázku, přidejte prosím i délku kuchyňské linky, jak to někteří z vás udělali. Všem moc děkuji. 🙂
Odpovědět
Jinak moje kuchyň bude lineární s ostrovem, širokým 120 cm. Délka ostrova 2,35 metru, délka protilehlé souběžné linky 3,23 m, z toho nad délkou 2,49 m budou horní skříňky po strop, vedle nich bude vestavěná chladnička ve vysoké skříňce také až po strop /2,55 m/. Pracovní desky budou kompaktní. 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
@veraplb mě přijde nabídka slušná, máte tam tenkou kompaktní desku, trochu horší šuplíky..v podstatě mám asi podobně vymyšleno, do stropu..jen třeba u těch C a J profilů bývá pro mě nevhodně rozložený šuplík (mohou být 2 úzké a jeden hlubší nebo rovnou 2 hluboké, ale to podle mě zbytečně zabírá místo a při tom tam alespoň já nedám co potřebuju). Takže nakonec budeme mít skrytou na dvířku. U tenké desky zas bývá problém šuplík pod indukcí - pokud bude klasický na příbory, tak tam už skoro nic nedáte, protože indukce má výšku cca 5cm a prostě jí ten prostor pro zabudování chybí, musí se zespod zakrýt, aby se něčím nepropíchlo. Jaké budete zvažovat spotřebiče? Zrovna vybírám a tápu..
Odpovědět
@veraplb Těžko se dá srovnávat pouze práce, protože oni si to rozpočítávají i do materiálu a dalších položek. Na začátku vám každý nabídne krásnou cenu, ale bohužel pak se to nasčítá na všech možných detailech, které v té základní ceně nejsou zahrnuté. Píšete 323 cm, ale pravděpodobně budete mít 1 sloup o šířce 60cm a vedle toho skříňky o šířce 4x60cm. Pak je otázka, jestli zbytek budou krycí panely, nebo jestli tam bude nějaká skříňka nestandardních rozměrů skutečně na míru. Pak záleží také na tom, jestli budete mít jednu řadu horních skříněk, nebo dvě řady. Jak je řešené navázání na strop - bude tam nějaká krycí lišta, nebo sádrokarton, nebo tam nechá pár cm díru. Každá skříňka něco stojí. Drahé jsou hlavně rohové skříňky, sloupy (na lednici apod.) a pak nestandardní rozměry. Dvě řady horních skříněk též vyjdou o dost dráž, než jedna řada horních skříněk. Velmi drahé je vybavení jako osvětlení, šuplíky, vestavěné zásuvky, vypínače atd. Pak nadstandardní designové prvky, např. navazující letokruhy, navazující dekor skříněk s pracovní deskou atd. Jednoduše všechno, nad čím se musí truhlář na pět minut zamyslet zdražuje práci klidně na 5 násobek oproti standardní "sériové" skříňce.
Odpovědět
Profilova fotka
@veraplb Cena materiálu je ok si myslím při použití této řady posuvů navíc tam máte drahou kompaktní desku. Možná trochu vyšší cena za ten servo drive uno totiž to samé od blum nabízí ikea v převlečené své značce Utrusta za 2700 kč ale s dph! takže tady ta cena je vyšší když vezmu cenu na exkalibru tak tam je to za 3200kč s dph a prodáváno pod značkou a kodem blum. Ale každý truhlář si to objednává tam kde bere stále a má své ceny. Když to vezmu celkově za kompletní dodávku kuchyně tak je to myslím přijatelná cena na dnešní dobu. Ty Gola profily C a J jsem také objednával za 7,5 m plus perforace pro odvětrání , nějaký řez na míru , v černé barvě, příchytky na uchycení 15ks, 2ks spojek, tak s dopravou cca 5300kč. Pokud chcete tak si poptejte jiného truhláře, sice s tím stráví čas ale třeba překvapí v lepší či horší cenu. Ale když to srovnám s naší kuchyní která je o něco větší než ta vaše tak můžu být v klidu za tu naší cenu materiálu, že jsme na tom dosti dobře tím že máme dražší legraboxy. Práci nepočítám tu si budu dělat sám, sice už je práce v řezání a ohranění desek z lamina ale za darmo to nikdo neudělá, ale když to jde a člověk to umí tak jsme dostali slevu 6000kč. takže maximální spokojenost.
Odpovědět
Profilova fotka
@veraplb tak neco mezi 35 220 az 1 602 222 Kc, z toho dotazu to lepe strefit nelze 🙂 kdyz neni uveden aspon zakladni rozmer a material ja jsem v roce 2017 platil 115t - spodni skrinky do L celkem 645 cm, horni skrinky 300 cm, skrinky lamino (pohledovy body dyha), dvirka masiv dub, pracovni deska masiv dub, bylo to vcetne montaze a nateru na vinovo cena bez spotrebicu
Odpovědět
@jowana Ahoj, můžeš mi, prosím, blíže popsat, jaké úchytky budeš mít? Pod indukcí budeme mít troubu, tam šuplíky řešit nemusím. Spotřebiče ještě vybrané nemám, chci troubu s mikrovlnkou v jednom, vestavěnou lednici širokou 70 cm, indukci zapuštěnou do desky. Umyvadlo chci s montáží pod desku, z tmavého nerezu. Ani myčku ještě nemám vybranou... 🤔
Odpovědět
@veraplb tak ještě pro srovnání ceny. Kuchyně je lamino mat (premium dekory), všechny šuplíky výsuvné, spodní na úchytky, prostřední řada bez úchytu, horni tip-on, veškeré spotřebiče siemens (kromě myčky, ta je bosh a už teď celkem lituji, na bytě jsem měla 10 let starou siemens a mám pocit, že myla lépe). Máme troubu i s mikrovlnym ohřevem v jednom a monoklimatickou lednici. Délka kuchyně 3,8m (až do stropu 2,6m) + ostrůvek 1,8 m viz foto. Cena jen kuchyně bez desky a spotřebičů kolem 200 tis.
Odpovědět
@artep1987 moc pěkná..deska je vešolaminát Kér? Jak jsi spokojená se Siemens? Rozhoduji mezi ním a Bosch. @veraplb Hanák je má trochu pootevřené, chytají se dobře, s přechodem na dvířko je minimální překrytí hrany, vypadají cca takto https://www.alfastyl.cz/content/lista... Pak to vypadá takto https://www.google.com/url?sa=i&url=h... Já to chtěla kvůli rozložení šuplíků, pod deskou mít cca 15cm a pak 2x30cm, jako je v odkazu..pod desku příbory a do těch hlubších se mi vedou hrnce, talíře, ale třeba byla jsem zvyklá tam dávat i musli, granko pro děti atd. Nemám potravinovou skříň, opodál bude špajzka, ale tohle abych měla po ruce, tak chci do šuplíku.
Odpovědět
@veraplb Za mě je cena naprosto rozumná když vím co je s tím práce. 🙂
Odpovědět
@jowana deska je umělý kámen dekton (chtěla jsem původně technistone, ale po přečtení, čím vším se může poškodit jsem vybrala jiný druh). Siemens jsem hodně spokojena, měla jsem 10 let na bytě a nemůžu říct nic proti (tedy až na pračku, co se pokazila po 2,5 letech 😄 - takže pračka a susicka aeg. Jinak jsem chtěla i vestavnou digestoř a taky mají v nabídce, takže ok. Jen objednavaci lhůta delší a ceny jsou hodně zamyšlení, nemá úplně cenu jít do jejich nižších řad, to už má lepší nabídku konkurence). Jinak jak jsem psala výše, bosh mám myčku (byla o 10 tis levnější, stejné funkce - ale mám pocit, že stará 10 let siemens na bytě myla lépe - ale kdo ví, zda by nová řada nebyla stejná 😉 ) . Bosh je prý stejna skupina se siemens s podobnými funkcemi (liší se hlavně designem). My se nakonec rozhodli podle nabídky kávovaru, aby to vypadalo stejně a bosh byl v té době dražší (nechápu) a teď po půl roce od objednání stejný kavovar, co máme doma je v nabídce o 10 tis dráž-naprosto nechápu.
Odpovědět
@tomas_piro Ty s tím děláš, jsi truhlář?
Odpovědět
@tomas_piro Marně přemýšlím, jak můžete posoudit cenu a vědět, co je s tím práce, když nevíte, co se tam bude dělat, jak bude ta práce náročná a jak dlouho to bude trvat...
Odpovědět
Vždyť sem @veraplb vložila rozepsanou cenovou nabídku v položkách
Odpovědět
@jowana S těmi C a J profily můžeš mít také takto rozdělená dvířka, jak píšeš, budu to mít také tak.
Odpovědět
@tomas_piro Vypadá to, že tady zase máme brouka Pytlíka (viz i další vlákna). Ke všemu má připomínku, ale věcně neporadí nic.
Odpovědět
@artep1987 Děkuji za obrázek, máš hezkou kuchyň. Nevíš, prosím, jestli materiál na dvířkách máš v podobné cenové relaci, jako já, abych měla představu? Děkuji. 🙂
Odpovědět
@artep1987 Ještě se zeptám, na kolik tě vyšly pracovní desky z umělého kamene? Jak široký máš ostrůvek, prosím? 🙂
Odpovědět
@artep1987 Moc hezká kuchyň. Můžu se zeptat na přesnou barvu dekoru dvířek a šířku úchytek...?
Odpovědět
@veraplb pracovní deska a zástěna vyšli na 115 tis. Pracovní deska na ostrůvku je 188x87 cm. Technistone vycházel asi o 15 tis dráž.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?