Cena spotřebičů 110 tisíc. Je to hodně?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Mám vybrané spotřebiče trouby + myčka Siemens, lednice Samsung, indukce a digestoř gorenje. Cena mi vychází kolem 110 tisíc, je to hodně nebo přiměřená cena? Budu zařizovat první kuchyni, takže nemám žádné zkušenosti. Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@jarkalada Samozřejmě to také budu mít na úkor něčeho jiného :-). Ale jak jsem uvedla zařizuji první kuchyni a jsem v tom nováček. Jinak díky za názor 8-)
Odpovědět
@nikush150 v tom případě na můj vkus to je moc. My je máme do 50tis. A ani všechny funkce, co jsem si myslela, jak budu využívat, tak nevyužívám 8-)
Odpovědět
ja myslim ze je to dobry cena..vybirala jse ted taky-nakonec vememe siemens a z netu chci- troubu-para-vzduch, troubu-vzduch ,mikrovlny kavovar desku induk. a digestor ostruvkova asi taky od nich tot mi vypocetli na netu za ne ceny na 115nic lepsiho jse nenasla a od studia 3spotrebice-takze jsem slevila z lednice-ne liebher ale siemens:-( mrazak whirpool a ,mycka nejaka s parou vwirpool-doporucil mi ji majitel-ze skvela cena a skvele myje pry vse vestavene takze jsme jeste o ty tri spotrebice vys nez vy
Odpovědět
@nikush150 .Jasně že je to akorát .Z vás budou mít obchodníci radost.
Odpovědět
jasně že je to akorát .Z väs budou mít obchodníci radost .
Odpovědět
Profilova fotka
@nikush150 Tak mně to třeba přijde opravdu hodně. My jsme nakoupili asi za 41 tisíc digestoř, lednici vestavnou, myčku vestavnou, pračku, varnou desku, troubu vestavnou, dřez a baterii. Je to vesměs electrolux, dřez franke, baterie nějaké obyč no-name, varná deska indukční Whirlpool. Vše používám zatím půl roku a s ničím nemám problém (ťuk ťuk) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@silvainteriery Tak to bubu oponovat, máme troubu Gorenje dotykový ovládací panel a přednastavené funkce, můžu říct že je používáme všechny. Jedninou věc co jsme zatím z té trouby nepoužily je sonda na pečení masa :-D . Další věc, teď mám super drahou linku, použité dovezené lamino z Rakouska i šuplíky jsou z tohoto materiálu a za 10 let to bude komplet na výměnu taky. :-(. Můj kamarád dal za korpusy 150 tis a spotřebiče komlpet za 40tis. a můžu vám říct, že díky těm spotřebičům vypadá celá ta linka jak z OBI a to je od truhláře a je vysoký lesk lamino. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@silvainteriery Díky za názor a rady :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nikush150 já bych řeka, že se to odvíjí od toho, co si můžeš dovolit....pokud Tě toto nelimituje, tak bych to neřešila..budeš v tom pravděpodobně žít po zbytek života, takže je třeba, aby to bylo pořádné a aby se Ti to líbilo...nikoli, aby Tě pka každý den štvalo, že sis nepřiplatila pár tisíc ;-)
Odpovědět
chi to + mám na to = beru to všechno ostatní jsou kompromisy - píšeš, že to je na úkor něčeho jiného, nepíšeš čeho. nejde odpovídat na otázku jestli je něco moc bez širších souvilostí - pro toho, kdo bere 15k to moc bude, kdo bere 70k, pro toho je to nejspíš normál. pokud na to je, jsou to kvalitní spotřebiče, tzn. to není jen honba za nejtiššíme nejšetřivějším a nejnovějším a není to za ceníkový ceny výrobce, ale prodejní ceny, který jsou poloviční a míň, tak proč ne. nemá cenu řešit to stylem - mně stačí digestoř za 5k, tak Vám taky stačit bude :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@baru7 @nemec Moc díky za názory, ještě o tom budu hodně uvažovat :)
Odpovědět
@lin18 mrknu na to, mam to v práci, zítra pošlu, ale myslím, že jsem kombinovala mall, levne elektro a jeste nejaky stranky kde prodavaji hlavne sady..ale abych ted nekecala..
Odpovědět
@nikush150 Jak to, na ukor neceho jineho? Ceho a proc? To mozna pak ty odpovede budou trochu jine:)
Odpovědět
Profilova fotka
IMHO: já bych si pořídíil do kuchyně hlavně někoho, kdo tam bude vařit. Vařit něco jiného jak čaj a kafe. :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych takovou částku za spotřebiče nedala. Podle mě je to vše spotřební zboží, doby kdy třeba lednice vydržela 25 let jsou dávno pryč. Radši počítám s tím, že za 10-15 let budu muset spotřebiče měnit, tak proč kupovat tak drahé???
Odpovědět
Profilova fotka
@linee Tak třeba na úkor bazénu, který si pořídíme později, nebo na úkor toho, že postavíme garáž až později :-)
Odpovědět
@nikush150 Tak ty odpovědi asi až tak rozdílne nebudou :-D Si musíte říct, zda chcete všechno mít najednou, nebo dáte více peněz a garáž a bazén budete šetřit a postavíte později. Nebo zjistíte, že tak drahé spotřebiče nechcete/nepotřebujete a ušetříte :-) Jak tady lidi píší, rozhodně se dá koupit za (o hodně méně). Záléží, co chcete. My máme třeba indukci, jednu z nejprodávanějších od electroluxu za 6000 a vaří úplně stejně jako jiná za 13.000:) Digestoř máme také levnější, zda odsává jako jiná dražší nevím, protože jsem nikdy jinou neměla:)A tak to máš se vším. Jaké spotřebiče chceš koupit a co od nich očekáváš? Máš na to? Využiješ to? V čem je rozdíl, kdybys koupila levnější? Chci a mám na kuchyň, kterou chci? vadí mi, že budu mít bazén a garáž později (např. 2-3 roky?) Nebo nevadí a klidně počkám? Ovlivní to např. úpravu záhrady nebo neovlivní? A pod. Co máme my, to je také první kuchyň, kterou mám (vlastní). Výběr spotřebičů byl také boj, ale opravdu se mi osvědčilo, že i když jsme koupili lepší spotřebič, vaří a chladí a mrazí +- stejně jako jiný bez dispeje a o 5000 levnější. Ale dokud nekoupíš, nevíš:)
Odpovědět
Profilova fotka
@linee Já klidně počkám, to mi zase tak vadit nebude :). Já abych pravdu řekla, tak mně na zahradě stačí trávník, protože máme vetší pejsky a jsou to telátka, tak i proto. Proto jsem i tuhle diskusi zakládala, abych se dozvěděla zajímavé věci. Hodně vybírám podle recenzí, nemůžu se rozhodnout co a jak. Uvidíme, ještě se poptám i po známých, co mi dají za rady. Moc děkuji za informace ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Je to trošku nešikovná otázka, sem. Každý píše v podstatě na co má finance. Je to jako s domem, kdybych se ptala jestli je pro něko dům za 4-5 mil. moc nebo málo. Někdo si bude klepat na čelo že za 2 postaví a je spokojený a pro někoho to je málo... Já jsem udělala následovné, vybrala jsem si spotřebiče co bych opravdu chtěla (bez kompromisu) , hledala jsem podle spotřeby energie, podle funkcí, které bych chtěla užívat, také hlavně podle vzhledu - sepsala do tabulky, našla si nejlepší ceny na internetu, následně seznam poslala do eshopů aby mi udělali cenouvou nabídku na celý set ( když se to pošle, umí dát ještě další slevu) Pak jsem si udělala druhý seznam spotřebičů, kde jsem se omezovala v ceně a snažila se najít kompromisy co by mi nevadilo, nebo jsem byla ještě ochotná akceptovat. Pak jsem samozřejmě udělala totéž, nechala nacenit atd. Porovnala obě nabídky a nakonec jsem si vybrala z obou.. Z něčeho jsem ustoupit nechtěla atd a něco mi nevadilo. Nakonec to bylo sice přes 100tis, ale jsem maximálně spokojená......Vím, šlo by to i levněji ale..........jo a ještě nemáme digestoř. Vybralai jsem si takovou designovou, stojí 50tis. ale jsme rozhodnutí, že ji chceme, takže budeme čekat, klidně i 2 roky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jarcula Ona je to trošku nešikovně položená otázka, za to se omlouvám :-). Jasně, já to akceptuji. Já taky moc z některých věcí nechci ustupovat, rozhodování je opravdu těžký. Ale moc děkuji za názor.
Odpovědět
Profilova fotka
@nikush150 Není zač se omluvat :-), každý si stejně nakonec vybere podle sebe a svého nejlepšího úsudku.... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jarcula Presne tak ze me jenom mluví nezkusenosti :-D
Odpovědět
@nikush150 Z toho, co jsem si přečetla si myslím, že jsi víceméně rozhodnutá pro spotřebiče, které jsi vybrala a pokud na ně máš peníze, tak proč si je nekoupit. Moc hezky ti to napsala @jarcula. Pokud bych mohla ze své zkušenosti, první kuchyň jsem chtěla taky mít tu nejkrásnější, nejmodernější, prostě si to užít, asi tak jako ty. Před 10lety jsme jen za spotřebiče dali 130t. (lednice, sklokeramika, trouba, mikrovlnka a myčka), vybírali jsme tehdy novinky a mysleli, jak neudělali dobře. Do budoucí kuchyně mám v plánu nakoupit Siemens nebo Bosch, ale už třeba vím, že nepotřebuji troubu s 15 programy, protože je nevyužiji. Nad digestoří jsem třeba taky uvažovala, ale odrazuje mne, že zabere dost místa a zatím účinnost není taková jakou bych si představovala, takže tam třeba my ušetříme, tedy možná ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
...tak my máme značku brandt a vše za cca 50 tis.....
Odpovědět
@nikush150 My jsme poskládali kuchyňskou linku podle plánovače ikea a jsme moc spokojeni i montáž byla snadná, (manžel je trošičku zručnější :-) a vyšla i s granitovým dřezem, pracovní deskou, vestavěnou mikrovlnkou, troubou, indukci a digestoří Baumatic vše na 60tis.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@nikush150 no vidíte, tak přítele hezky zapřáhněte a ušetříte :-) spotřebiče je nejlepší kupovat na zboži. cz tam porovnáte ceny různých shopů a přivezou vám to až do domu. kdyby jste v budoucnu chtěla granitový dřez napište nějaký vybereme, nebo Vám mohu sehnat se slevou již Vámi vybraný dřez.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?