Převzít takovou kuchyň?

Prosím o názor zda je v pořádku takto sestavená kuchyň s nevzhlednou mezerou mezi pracovní deskou a spodními dvířky. Kuchyňské studio tvrdí že takto je to správně kvůli odvětrávání spotřebičů. Fotografie z jiných realizací je nezajímají/ prý to mají všichni ostatní špatně. Děkuji za názor.
Odpovědět
@libase odpovědělo Vám samo kuchyňské studio.. Pokud jsou ty mezery kvůli odvětrávání spotřebičů, pak jsou tedy tyto větší mezery jen tam, kde jsou instalovány spotřebiče, nebo i tam kde jsou šuplíky bez spotřebičů? Pokud ano, jak je to možné když to je pro odvětrávání spotřebičů? Proč na zbytku tedy nejsou ty dvířka až pod pracovní desku? Dokázal bych pochopit ještě tu mezeru pod troubou, protože je tak udělaný rám výrobce trouby.. ale u té spáry mezi dvířkama a deskou je to nesmysl. Někdo špatně zaměřil. Pokud je to studio, předpokládám že mají nějaké vzorové realizace tak ať vám teda na nich tento standard předvedou, když je to podle nich správně. Případně zveřejněte název studia a uvidíte, třeba se tu někdo najde kdo má od nich kuchyň a tento standard vám "potvrdí". Za mě ale určitě nepřebírat.
Odpovědět
Profilova fotka
Já nevím tedy, ale já mám skříňky až úplně pod deskou. Nenechala bych si to líbit
Odpovědět
@doog
Odpovědět
Děkuji za názor. Podle mne mohla být pracovní deska víc vystouplá a pak by se ta mezera pohledově schovala.
Odpovědět
@jandour Děkuji za názor. Nevím o nikom kdo by měl takto nevzhlednou velkou mezeru tak mne to překvapilo.
Odpovědět
@libase to bylo první co mě napadlo, už v prvním v předcházející otázce. Jednak máme doma menší mezeru a deska je více vystouplá. Ne o moc, ale dělá to hodně... Svoji logiku to zdůvodnění studia má. U myčky je třeba zakázat automatické otevření dvířek po mytí. Horká pára neudělá dobře ničemu. Indukce se skutečně ze spoda hřeje. Máme to přesně tak, takto nad šuplíkem. Ale udělat takto velkou mezeru vypadá blbě. Pokud je to normál studia, tak to bohužel mělo být "odhaleno" při zadávání a prohlídce ve studiu. Většinou tam mají vše vystaveno a lze to osahat a nechat si vysvětlit.
Odpovědět
My takove mezery mame, obe, ale je to kuchyn z Ikea (Metod). Pocitali jsme s nedokonalostmi. Od truhlare by se mi to nelibilo.
Odpovědět
@honzik75 Děkuji za názor. Ve studiu je velmi pečlivá paní která vše vysvětlí a je moc ochotná. Toto ji však nenapadlo, že by mohlo někomu vadit a mne zas nenapadlo, že by tam taková mezera vznikla, když jsem to doteď nikdy neměla ani nikdy jinde neviděla... jak to tedy dělají v jiných studiích? Ostatní tedy netespektují nutnost odvětrávání? Mám hromadu fotek z různých realizací a NIKDE takováto mezera není.
Odpovědět
Dobrý den. My nevzhlednou mezeru nemáme, ale mezera tam je udělaná jinak. Myčka , deska, trouba- všude je odskok.
Odpovědět
Deska
Odpovědět
Deska Omlouvám se za více zpráv, nějak mi to blbne.
Odpovědět
@luckavra kdyby dali nějakou lištu na korpus nevím... takto vidím skrz linku do myčky
Odpovědět
Článek se načítá
@luckavra a nějak se mi nezdá i předsunutí pracovní desky jen o 1cm? Kdyby byly skříňky hlouběji tak ta mezera nejde tak pohledově vidět
Odpovědět
PŘEMĚŘENO VELIKOST MEZERY MEZI PRACOVNÍ DESKOU A SPODNÍM DVÍŘKEM JE 1.1CM
Odpovědět
Profilova fotka
@libase Ty mezery jsou kvůli odvětrávání, je to bohužel pro Vás v pořádku. Manžel truhlář je ale dělá 4 mm, a to je pak ten rozdíl, proč to tady ostatním nejde vidět, ale určitě je tam mají.
Odpovědět
@venouska ano to je jeden pohled - že je to bohužel v pořádku. Ale pro mě je to trochu nepochopitelné. Technicky ano, u indukce čím lepší větrání tím lépe. Ale vše má své meze. Při běžném vaření stačí prostor šuplíku pro chlazení desky, má vespod větráky, jak víme. Občas, když vaříme déle, nebo více, tak se deska zahřívá více a protože jsem technik, tak třeba ten šuplík přiotevřu, protože vím, že se deska bude lépe chladit. To kuchyňské studio to asi dělá proto. A podle této horní roviny pak dává ostatní dvířka. To chápu. Ale druhá věc je, že kuchyň má i vypadat. A toto vypadá strašně. Kuchyňské studio většinou má "šourum", kde má vystavené realizace a tam se mělo toto zjistit a případně rozporovat. Pokud je to jejich "normál" Pro mě je ovšem naprosto nepředstavitelné, že naši 2 roky starou linku, bych převzal takto a hlavně, že studio by to tak udělalo. Když jsem je totiž viděl při práci, jak si s tím hráli, tak jsme z nich měl maximálně dobrý pocit. A je pro mě nepředstavitelné, že by nám něco takového udělali a předali. Je to prostě pohledově hnusné.
Odpovědět
Dobrý den, my máme všude mezeru 4mm (kuchyň od truhláře), varná deska větrá v pohodě, přesah desky přes dvířka 3,1cm. Mezera 1,1 cm je opravdu hodně. K tomu přesahu, nemáte hlubší skříňky, než je obvyklé? Desky bývají v hloubce 60 nebo 90 cm, tak to by mohl být důvod, proč není skoro žádný přesah desky. A 90 cm na to dávat určitě nechtěli, zbytečně drahé kvůli pár cm navíc. Nicméně já bych takto kuchyň nepřebírala. Měli Vás na tuto mezeru upozornit předem a v jejich showroomu to mělo být vidět.
Odpovědět
Profilova fotka
@venouska Přesně, můj muž je taky truhlář a říká přesně totéž- i na naší lince jsou odskoky, ale 4mm. Více jak dvojnásobek je opravdu znát a ne- nelíbilo by se mi to. @libase
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlásím s @honzik75 , tak nějak jsem předpokládala, že autor(ka) příspěvku viděl(a) nějaké realizace studia, když už se rozhodl(a) si u nich kuchyň pořídit. Pokud studio tvrdí, že je to takto v pořádku, zřejmě to tak dělají standartně a i v showroomu to tak mají, pak má @libase smůlu. Z technického hlediska je to v pořádku (i když nevím, proč tam dělají tak velké fuky, když to není třeba), z designového je to samozřejmě průšvih. Autor/ka by se mohl/a vyjádřit, jak to ve studiu mají, a bude jasno, zda kuchyň převzít, či ne.
Odpovědět
Profilova fotka
Nedalo mi to a podívala jsem se na naše šuplíky a skříňky, nikdy jsem si totiž těch mezer nevšimla, a jsou tam.. Nejdou ale vůbec vidět, protože pracovní deska má přesah, pohledově je to úplně skryté. Vaše deska nemá očividně vůbec žádný přesah, vypadá to jako v jedné rovině s těmi šuplíky, proto je to tak vidět. Výměna pracovní desky by byla asi řešení
Odpovědět
Jaké máte výsuvy a kování? U většiny je možné výškově cca o 1/2 cm upravit, takže mimo myčku, stačí k opravě šroubovák. Ta mezera je vidět hlavně díky chybějícímu přesahu desky. Pokud nepůjde seštelovat dvířka výše, vyměnila bych pracovní desku. Pochybuji, že tohle uhádáte jako chybu dodavatele. Fér řešení by mi přišlo zaplatit pouze materiál opravy. Osobně by mě vadilo spíš to, že bez přesahu PD vylitá voda zateče dovnitř do skříněk (například voda z masa, vyvařená polévka,...).
Odpovědět
Vysvětlení: děkuji všem za názor. Výrobce indukce požaduje větrací mezeru 6mm. Výrobce dvířek udává možnou odchylku 2mm. Proto kuchyňské studio zadává dvířka s mezerou 8mm. ( aby zákazník nepřišel o záruku a aby indukce řádně fungovala) U mne však došlo k odchylce 2mm na dveřích naopak/ tedy z 8mm na 10mm. Co se týče pracovní desky vše je dle normy : pracovní deska 30mm od korpusu, dvířkovina 18mm. Pak cca 2mm tolerance a vznikl odskok "jen" 10mm. Dále se sešlo to, že spotřebiče nejsou příliš esteticky uzpůsobené pro vestavbu do bílé kuchyně/ byť byly celkem drahé. Pohledové spotřebiče GORENJE. Myčka ELECTROLUX . Spotřebiče jsem vybírala ve značkových studiích, kde je mají sestavené v kuchyních tak, aby nebylo nic vidět.
Odpovědět
Profilova fotka
@libase No už máme foto celé kuchyně 🙂 První foto je v pořádku v předchozím příspěvku jste nedala foto celé kuchyně, takže máte tam troubu kde jsou vysoké teploty a ty dvětrávací mezery jsou potřeba jak v levo tak v pravo. Já třeba udělal u sestry odvětrávání trouby tak že jsem udělal v zadní částí korpusu odvětrávací mřížky tak že teplo stoupá vzhůru a jde ještě ven ze skříňky. Na druhém fotu máte nejspíš Myčku z leva tam ta mezera asi bude muset být z důvodu vestavěné myčky ale dle výběru spotřebiče by se to dalo možná řešit tak že by tam ta mezera nemusela být, je to o rozměrech a způsobu montáže myčky. Foto tři to jsem vám psal v minulém příspěvku že mohli dát příložku do stejné výšky ale také záleží co je za ní pokud by tam nebyl pod pracovní deskou korpus z důvodu rohové skříňky tak ta příložka takto má za úkol tuto mezeru schovat. Přesah té pracovní desky klidně mohl být o něco větší, já ho dělal třeba cca do 2,5 cm od dvířek, ale také je to o vkusu jak se to líbí vám a bylo možné si říci že ho chcete třeba nulový. Také záleží zdali vám ukazovali 3D návrhy jak vaše kuchyň bude vypadat a to jste si pak odsouhlasily. I když spíš bych viděl radši naživo ve studiu a říct jim že takto to chcete. Nevím kdybych si to nechal udělat od studia tak osobně bych se ptal na hodně věcí a tyto detaily bych s nimi konzultoval tak aby se nám to vzhledově líbilo. Nikdo neví jak komunikace mezi vámi a studiem probíhala takže těžko soudit, každý má názor jiný ve výsledku se na tu kuchyň budete dívat celý život vy. Pokud by se my něco nelíbilo tak si to samozřejmě nenechám líbit protože právo na reklamaci mám. Toť můj názor.
Odpovědět
Profilova fotka
Jak jsem narazil na tuto diskuzi, tak mi to nedalo a šel jsem měřit. Takže pro info... Kuchyň máme tři roky a toto mě nikdy nenapadlo. Všude máme mezeru 5mm, jen pod troubou je 9mm. Předsunutá prac. deska je 10mm. Při normálním pohledu není vidět, nebo si to prostě ani neuvědomujeme...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?