Sklápěcí přídavná deska

Profilova fotka
Ahoj, nemáte někdo "sklápěcí přídavnou desku k pracovní desce/ploše"? Docela o ní přemýšlím na tuhle stranu linky, abych si prodloužila pracovní plochu (v dtto dekoru), tak bych uvítala jakýkoliv tip, způsob řešení apod. A hlavně, jak to pak vypadá v reálu 😉 Díky všem!
Odpovědět
Profilova fotka
Veru, @verunky neměla bys nějaký tip? Třeba na kvalitní sklopné konzole? Něco jsem na netu našla, ale raději bych konkrétní doporučení 😉
Odpovědět
Velmi se omlouvám že nedám okamžitý odkaz na návrh nebo kování, ale hrozně by mne zajímalo využití. K čemu by ta přídavná plocha byla určená? Normální pracovní prostor s běžným zatížením? Nebo výjimečné rozšíření například při vánočním pekařském šílenství? Většina sklopných konstrukcí co jsem viděl byla po nějaké době povolená a nestáhnutelná, ta tuhost fixované desky tam prostě není. Do lamina se navíc nedá opravdu pevně zakotvit nic, po nějaké době se to vymačká nebo rovnou vytrhne. Možná byste měli větší šanci s ukotvením do té stěny za tím, pokud to není SDK. Popravdě, nejvíc by mne zajímalo, jaké bude to druhé využití toho prostoru, když ta deska bude sklopená. Nevím jak to máte u Vás, ale manželka jakékoliv reorganizace čehokoliv po kuchyni nesnáší. Představa že by měla kout využitý něčím a pak by to pro sklopení desky musela někam odlifrovat a pak zase zpět.... skončilo by to u fixního využití jedním nebo druhým způsobem.
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak Je to tenhle prostor, fixní nelze, jsou tam dveře do obýváku
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak a ano, plánuju využit hlavně pro akce typu "vánoční pekařské šílenství" 😉 Kuchyně je velká, ale volnou pracovní plochu jsem podcenila.. dřez má metr, varná (plyn) deska 80cm a místa málo. Zejména když v kuchyni děláme něco ve více lidech. Ukotvení do zdi jsme původně mysleli, ale přijde mi, že pokud to bude z boku linky (tmavá deska na tmavém korpusu), tak to aspoň nebude jako pěst na oko. Klidně i nějak v téhle boční skříňce uvnitř vypodložit, aby ty konzole byly ukotveny co možná nejpevněji.. Nevím, jaké jsou možnosti, proto jsem sem hodila tenhle dotaz. Uvítám jakékoliv řešení !
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak
Odpovědět
můžete to pověsit na něco takového https://shop.hettich.com/cz_CS/-/St%C... to by mělo celkem fungovat. Podepření bych pak řešil sundavací stolovou nohou s centrálním šroubem. Tím že máte linku a skříňku v jedné linii, bez přesahu linky doprava, není ten mechanismus moc kam schovat, proto oddělovací noha. Na internetu není většinou moc vidět jak se nohy k montáži přidělávají, asi bych to řešil s nějakým truhlářem v okolí. Pozor taky na to že pokud budete stolek sklápět k lince, bude muset mít menší hloubku než deska, jinak bude ve sklopeném stavu přečnívat před skříňky. Skoro bych zvážil bílou desku sklápěnou ke stěně.... dvakrát za rok barevný nesoulad přežijete a alespoň bude vidět kde končí festovní pracovní plocha a začíná odkladiště.
Odpovědět
Pokud je kuchyně vysloveně velká, co prostě mobilní ostrůvek na čtyřech nohách doprostřed? Po Vánocích se odmontují nohy a celé se to šoupne někam do odkladiště.
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak díky... spíš jsme myslela něco takového https://www.demos-trade.cz/sklopna-ko... právě aby nemusela být extra podpůrná noha. A začínám zvažovat uchycení na zeď/ bílá deska (z ukotvení do lamina mám obavy). Díky za tip, dosud jsem to pořád viděla v dtto dekoru, ale to barevné odlišení možná nebude od věci 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak tak velká zase není 🙂) je to asi 16m2, ale je průchozí - dveře z chodby a pak tyhle do obýváku. A ještě tam máme velký stůl
Odpovědět
@dita_a_ivan konzolka pěkná, akorát ve sklopeném stavu to udělá 3cm mezeru mezi linkou a stolkem. Pokud to nevadí, tak to asi je použitelné. Jen bych možná volil více než 30cm, například tohle https://www.eben-kovani.cz/sklopna-po...
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak jj chci určitě delší, aby ta podpora byla co nejdelší, tohle bylo jen na ukázku typu konzole. Spíš ale teď nevím, proč by tam měla být mezera 3cm. Mezera nějaká bude, to je jasný, ale proč tak velká?
Odpovědět
@dita_a_ivan 3cm je tloušťka té konzole ve sklopeném stavu - bude muset být mezi linkou/stěnou a tím stolkem. Je to ostatně psáno i v tom tvojem linku: "Vzdálenost police od stěny při úplném sklopení je 30mm." Leda by se cela konzole zafrézovala do té nové desky, ale tím se to dost oslabí. Jinak větší konzole nebudou mít tu mezeru menší, naopak, proto jsem na začátku referencoval spíše pant než konzolu.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@dita_a_ivan bohuzel o nicem nevim
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak jj nevšimla jsem si přímo těch 30mm v popisu .. Ale s tím asi problém nemám. Díky za tip na konzoli z toho eben-kování, asi mám favorita🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@verunky Ok 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?