Tip-on v celé kuchyni?

Dobrý den, plánuji nyní kuchyň a chtěla jsem si dát do všech skříněk a šuplíků tipon otvírání, aby byla kuchyň hladká bez úchytek. Narazila jsem ale na diskuzi, kde téměř každý na tento typ otvírání nadával. Máte s tím někdo zkušenost a je to opravdu tak hrozné? Zajimalo by mne i, zda je pravda, ze to vydrží jen pár let a musí se často měnit. Moc děkuji za zkušenosti.
Odpovědět
Dobrý den, mám celou spodní linku s otvíráním tip-on, strašně se mi to líbilo a nenechala jsem si to nikým rozmluvit, bohužel, dnes už bych si to nedala. Mám to na šuplíkách a i na klasických dvířkách pod dřezem. Šuplík, kde mám mouky a je celkem těžký se otevře tak napůl a pak musím dost těžce pár prsty vysouvat celý šuplík, jediné co hezky funguje je šuplík, kde máme nože a vařečky, ten je lehoučký a funguje super. Dvířka pod dřezem, když meju nádobí vždy se o ně nějak lehce opřu kolenem a hned se otevřou. Podotknu, že kuchyň nám dělal truhlář a ani samotné tip-on nejsou za pár korun, ale je to prostě plast, už se nám i jeden zlomil (na tom těžkém šuplíku), taky se nám stalo, že ta vyjížděcí tyčka se zarazila moc dovnitř a když je moc zaražená, nedotýká se dvířek a nemá sílu, aby ten šuplík otevřela.
Odpovědět
@kristyho achjo, tak to je blbý.. vidíte, to mě tedy vůbec nenapadlo, že u více zatěžovaných šuplíků by to mohlo dělat problém a já potravinou skříň nemám, takže mouky atd budu mít také v šuplikách. Raději to tedy změním na úchytky v liště. Moc děkuji za radu 🌹
Odpovědět
Vypadá to super, ale do kuchyně bych to opravdu nedávala, mám ve vestavěných skříních a spokojená taky nejsem a to se tam nechodí tak často jako v kuchyní. Mám úchytky v liště.
Odpovědět
@s_he Ja bych to nedavala, staci mi to v hornich skrinkach ve vestavny skrinovy stene. Postupne jsme nechali uz skoro vsechny povymenovat. Kdybych to mela v kuchyni, asi se strelim do hlavy. Jedine u odpadkace udelam vyjimku.
Odpovědět
@bayt už jsem rozhodla ze to tedy davat nebudeme, holt budu mít uchytky, ale lepší než abych měla denně nervy.
Odpovědět
@s_he Myslim, ze nemusi byt hen uchytky. Presahy, vyfrezovana horni hrana apod.
Odpovědět
Profilova fotka
@s_he dobrý den,tak dejte bezuchytkový systém, my ho máme a jsme spokojeni. a nemusíte mít uchytky
Odpovědět
Profilova fotka
Máme taky bezúchytkový, jako @ajagachova , ale na koš pod dřezem elektrický tipon a to je supr, když můžu otevírat kolenem a jsem vždy překvapen, když to v jiné kuchyni není a já si otlačím koleno a ne a ne koš otevřít. Dneska bych možná změnil počet šuplíků na jedné straně ze 2 na 3, jako to máme na ostrůvku, protože jsou příliš vysoké.
Odpovědět
Profilova fotka
U horních skříněk i šuplíků mimo kuchyň (pracovna atd.) jsem s tím spokojená, na kuchyňské šuplíky jsem dala úchytky a určitě bych spíš zvolila bezúchytkový (zapuštěný?) systém. Mě tedy z praktického uživatelského pohledu úchytka (u nás v podstatě madlo) vyhovuje, ale na zapuštěné bych si asi taky zvykla 🙂.
Odpovědět
@ajagachova bezuchytkovou jsem samozřejmě původně chtěla, ale prý to nejde, pokud bude kuchyň z lamina, jde to pouze na lak nebo akrylát, a to bychom se nevešli uz do rozpočtu😞
Odpovědět
Profilova fotka
@s_he co to je za blbost... 🙂
Odpovědět
@ajagachova truhlář mi to vysvětloval tak, ze bezuchytkova dvířka maji vyfrézovány žlábek a až po te se kuchyň lakuje, ale u lamina toto neni možné, protože povrchová uprava tedy ten dekor, je laminovaci papír, který se nedá nijak ohnout a nemůže s ním být udělaný zlabek a celkově oblé hrany. Také jsem to nevěděla.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@s_he tak to je možné, ale my máme jiný druh otevírání, bez drážky 🙂 takže stále možnost je...zkusím vyfotit jestli chcete.
Odpovědět
@ajagachova ano, budu moc ráda za fotku 🙂 děkuji
Odpovědět
@kristyho @s_he díky moc za tuhle diskuzi a komentář. Taky si právě plánuju tip on šuplíky do celé kuchyně a už mi i někdo říkal, že by si to nedával, ale nebyla to vlastní zkušenost a tak jsem s původním plánem pořád počítala. Budeme mít Ikea kuchyň s dvířky Voxtorp se zafrezovanou uchytkou, ale právě jsem měla představu, že s tím samo vysuvem by to bylo děsně super... No tak už jo nemám 😀 a jsem ráda, že jsem to zjistila teď. Děkuji 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?