Vyúčtování

Profilova fotka
Dobrý den, kdo se vyzná v pronájmu - co z toho jde z kapsy majitele bytu a co musí v rámci služeb platit nájemce? Děkuji!
Odpovědět
Profilova fotka
Ja u svyho pronajmu platim Spravu, Splatku uveru, mzdy, rezijni fond, uver 2 .... pak bych jeste platil sipo kdyby bylo... zbytek plati najemnik. V podstate vse, co souvisi s primym uzivanim bytu by mel platit najemnik, co souvisi s udrzbou bytu jako celku, pripadne jeho zhodnocovanim - uvery na zatepleni domu...vytahy apod., plati pronajimatel....aspon takhle to mam nastaveny ja 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenek_valek Moc děkuji. Takže čistě teoreticky, pokud se v inzerátech objevuje nájem + zálohy na služby a energie, tak z nájmu musí majitel v ideálním případě poplatit i jak říkáte údržbu bytu a jeho zhodnocování (úvěry).
Odpovědět
Profilova fotka
Nájemce by měl platit to, k čemu se smluvně zavázal.
Odpovědět
Profilova fotka
@pyramis Ale i kdyby se smluvně uvázal k tomu platit například fond oprav, tak to není platné podle zákona, nebo? Jde mi primárně o to, co majitel vyúčtuje v rámci služeb + energií a co musí platit sám z nájmu, aby se s tím počítalo při stanovení výše nájmu.
Odpovědět
Profilova fotka
@aliishaa presne tak 🙂 to, co pise pyramis, je samozrejme blbost 🙂 ... Ona je tenka hranice mezi tou udrzbou bytu, kazdopadne fond oprav.... uvery na opravy domu/vytahy rozhodne najemce platit nema,i kdyz se to nejakej vychytralec snazi zahrnout do smlouvy.... otazka je, jestli neni lepsi dopredu takovou smlouvu s takovym pofidernim pronajinatelem podepisovat a pak jit do konfliktu 🙂 (i kdyz pravem)
Odpovědět
Profilova fotka
Treba tady: https://lenkamazacova.cz/jake-poplatk...
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenek_valek Děkuji! V ideálním případě samozřejmě jako majitel bytu chci, aby mi veškeré náklady spojené s bytem zaplatil nájemce, a ještě jsem měla nějaký zisk. Ale ne vše pokryje to slovo "služby", takže něco musím v inzerátu pojmenovat jako nájem, i když to oficiálně nájemce neplatí. A ono jinak zní, když napíšu např. nájem 5.000 Kč + služby a energie vs. nájem 8.000 Kč + služby a energie (částka je jen jako příklad). Poplatek TV a rozhlas tím pádem taky platí nájemce...?
Odpovědět
Profilova fotka
U me poplatek za TV a rozhlas plati samozrejme najemce 🙂) ja mam "najem + sluzby" s tim, ze sluzby mam rozepsany, kolik je zaloha na elektrinu...na teplou vodu, studenou vodu, teplo, plyn, spolecnou elektriku, uklid prostor, TV a rozhlas 🙂 mam vsechny energie na sebe s tim, ze po vyuctovani od dodavatele predavam najemci... nemam problem nic tajit, takze je vse transparentni a v podstate vyuctovani dodavatele predavam najemci... zatim byl vzdy preplatek, takze co mi poslal dodavatel, obratem posilam na ucet najemce . Jinak od letoska uz maj najemci trvalej pobyt u me, predrim tam nebyl nikdo a musel jsem mestu platit poplatek za popelnice za byt, jelikoz tam nebyl nikdo v trvalym pobytu, coz pro me byla novinka 🙂 ale clovek se porad uci
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenek_valek Moc děkuji, pro mě je to právě první podnájem, proto když jsem viděla poprvé to vyúčtování, byla jsem z toho trošku vedle. Hlavně si člověk myslí, jak je ten nájem vysoký, a přitom když se z toho vše poplatí... 😬 . Není to zase až takový výnos, jak jsem si vždy myslela. K tomu když se připojí všechna ta rizika, pokud se nenarazí na slušného člověka...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?