Ekonomické stavby - stavěl jste s nimi někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, vím že ty diskuze tady už byly, ale jsou prázdné víceméně a dost staré, zajímá mě, jestli má někdo aktuánlí max rok/dva starou zkušenost s touto firmou, četla jsem pár diskuzí mimo, ale jsou takové všelijaké, některé dobré a některé ne, tak mě zajímá, jestli má někdo osobní zušenost odsud. -Moc děkuji
Odpovědět
1
5
6
@atilius samozřejmě se můžete zeptat. Jsme přeci na diskusním fóru, tak tu diskutujeme.. ovšem jediné agrese se zde dostává prave naopak lidem “zastavajicim” ES. Proto se odmlcuji (vysvětlení pro ty, kteří by mohli začít rýpat, ze už jsem se nějakou dobu neozval a proto to nejspíš nedopadlo) do doby než budou nějaké pokroky nebo smysluplné témata k řešení
Odpovědět
Maji svuj kanal na Youtube, kde ukazuji sve stavby, tak jim to tam muzete komentovat https://youtu.be/Y6sOqbOT6CM
Odpovědět
3min 24sec - to je dum o kterém jsme nedávno psali, že jsme viděli u nás stavět
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Karen v prosinci se opravdu nic moc nepodařilo.. naštěstí se pomalu probouzime ze zimního spánku 8-) uvidíme jak se bude stavba vyvíjet dal, zatím jsme spokojeni..
Odpovědět
Profilova fotka
No vida, už to roste. Toto tipuji svépomocí na 500 000 Kč
Odpovědět
@hbboy to Vám nejsem schopen odpovědět, svépomocí nestavíme.. v současnosti máme ukotveny i vazniky a znalecký odhad bankou je necelých 1.100.000,-
Odpovědět
Profilova fotka
Tak odhad je vždycky vyšší a cena od firmy bude cca co je odhad. Mám odhad 4,5 milionů a stalo to 2,6 svépomocí. Od firmy sousedi 4,5, ale vše osizene, to nejlevnější, počínaje cihlami, rozvody atd atd
Odpovědět
@lukas1888 jak jste nakonec dopadl? Mame ted to same...
Odpovědět
@mp77 slíbili třeba to že nám vyjednají stavební povolení ......a .....? Nic .....dělali mrtvého brouka a po dvou letech je to naše vína že se nic neděje.......a? Platit hezky ty dohodnuté sankce. Pak třeba že chtějí podepsat nevyplnenou směnku......to si myslím hovoří za vše :-)
Odpovědět
Po me ted za to nic co udelali chteji 650tis... je mi do breku....
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Momentálně dostavujeme a až na drobnosti typu dlažba a včasné zaměření vnitřních dveří probíhá vše bez problémů. Kdo někdy něco stavěl, tak je jasné, že to vždy bude s nějakými starostmi. V březnu byla stavba zahájena a do Vánoc bude hotovo. Myslim, že hodně záleží na stavbyvedoucim a na financování. Představa že ES znamená levné stavění je asi mylná. Spíš bych to chápal jako ekonomický provoz. Přeji vsem pevné nervy a hodně zdraví. Pavel
Odpovědět
@pavel_polak vídím ve vašem fotoblogu opravdu krásný dům. Možna dokonce překrásný...A těch příspěvku o stavbě máte tolik, že je ani do konce roku 2020 nestihnu přelouskat...a registrace hned 2 dny potom, co jste se narodil... No a ted vážně: KECÁM a neveřím ani řádek. :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Nehodlám diskutovat, jen konstatuji.
Odpovědět
@pavel_polak Ale jo v pohodě. Nejsi první a asi ani poslední, kdo dostavěl s ES, byl se vším spokojený a pak si říkal:"Copak já bych teď asi udělal? Podívám se na web, kam bych mohl napsat recenzi. Aha, tak třeba Modrá střecha. Zaregistruju se a hned napíšu, jak jsem byl spokojený." Neříkám, že to není možné. Ale pro mě, pro mě je to hodně nepravděpodobné. 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@pavel_polak je prece nesmysl psat do diskuzniho fora a chtit diskutovat, jak nas to mohlo napadnout, hlavne ze jste spokojen 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@fotrtom 😂😂👍👍
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Pokud clovek neresi financovani pres ne, jak si jinak vedou? Predrazeni? Proste se mi libi, ze muzu bydlet v byte a pred dostavenim domu prodat byt, splatit kus domu + pozemku a na zbytek hypo (zarizenou sam, pokud nemaji podminku, ze to musi byt pres ne)... Existuje jeste nejaka jina firma, co by mela program podobny Pohodova Stavba od ES?
Odpovědět
Profilova fotka
@destabilizator no ze clovek bydli v byte a ten pak proda a splati s tim kus domu to jde i bez ES 🙂
Odpovědět
@geodett a jak? Nikdo mi nepostavi dum na "svoje triko" s tim, ze ja se nastehuju a chvili predtim vyvesim inzerat na byt, ne? Hypo na dum nedostanu dokud nevyvazu byt a protoze zodpovidam za bydleni a prijmy rodiny, chtel bych se vyvarovat tomu obdobi, kdyz jsem prodal byt, ukecal kupce, aby me tam jeste nechal bydlet a dohadoval se s nim pri pripadnych prutazich nebo se stehoval nekam docasne 😞
Odpovědět
@destabilizator Jistě, to jsou určitě nepříjemnosti a rizika. Mnohem lepší je do toho jít s ES 😉
Odpovědět
@geodett a stavbu domu financuje jak, kdyz bydli v byte?
Odpovědět
Profilova fotka
@destabilizator tak to jsem to spatne pochopil, jasne ze penize z bytu lze pouzit az po prodeji, mel jsem na mysli ze pote se tim da cast hypo umorit zkratka je potreba mit neco nasetreno, pripadne moznost zastavit jinou nemovitost a nebo se smirit s tim, ze stejne jako kazdy nemuze byt pilotem, tak kazdy proste na dum nedosahne
Odpovědět
@geodett ja na dum dosahnu, pokud prodam byt, vadi mi to prechodne obdobi a proto zvazuju ES, protoze nabizi, ze to postavi cele za svoje a ja muzu prodat byt az po nastehovani + splatit cast domu + pripadne hypo na zbytek... predpokladam, ze zadna jina firma s podobnym programem neexistuje?
Odpovědět
Profilova fotka
@destabilizator nevim nemam prehled, nikdy jsem to nehledal, ale v recenzich je spousta lidi co se do toho s ES pustili a zbyli jim jen oci pro plac, takze kazdy sveho stesti strujcem
Odpovědět
@destabilizator Zkuste prodat byt a vyminit si, ze tam budete jeste nejakou dobu (nez postavite) bydlet, idealne jen za poplatky, zadny najem. My jsme to tak udelali. Ekonomicke stavby urcite ne. To taky muzete byt bez domu i bez bytu.
Odpovědět
@destabilizator najdete si pořádnou firmu, ne tyhle zloděje (po mě chtěli na první schůzce 160tis) a řekněte jim, v jaké jste situaci, že třeba 500tis zaplatíte z prodeje třeba měsíc po nastěhování. Taky jsem se tak domluvil. Pokud je to nějaká větší částka, tak to pochopitelně bude složitější.
Odpovědět
@jose10r zjistil jsem, ze Ceska Sporitelna (kde mam momentalne hypo) ma na tyto ucely produkt 🙂 Ruci se obema nemovitostma a po prestehovani je 2 roky na vyporadani - prodej bytu, umoreni casti dluhu, hypo na zbytek a protoze je to cele u nich, neplati se pokuta za predcasne splaceni stavajici hypo
Odpovědět
@destabilizator To je super. Nemá to vliv na výši úrokové sazby? Výhoda domluvy, o které jsem psal já je, že tím zároveň firma ukáže, v jakém je finančním stavu.
Odpovědět
@jose10r ma, behem preklenovaciho obdobi (2 roky) je urok o 1% vyssi nez by byla normalni hypo a splacite jen urok
Odpovědět
1
5
6
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?