Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Ahojky, noo asi po stavbě ne, to dřív, než bude kolaudace studny?? abychom to pak už mohli zapojit.. nejspíš.. to se ještě domluvím s vrtařem... jaký postup je běžný... hl aby počasí vydrželo, tady jaro, ale dneska větrno... No to máš pěknou honičku teda.... :-N.. no mně vlastně psali z toho Biofiru, že přijedou na schůzku.. a nějak zapomněli.. vidíš, budu je muset taky upomenout =-) Tak snad ohláška dopadne ok.. a brzy kopneme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Jo, to už jsem si někde výše všimla-vy budete kolaudovat samostatně studnu? To se dělá? Po nás to nikdo nechce. V souhlasu s rozhodnutím stavby studny nic o kolaudaci není. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa @jptn Zdravím holky stavitelky,,, tak tady prší :( a je nehezky,,, :( Jitu - super!!! Soni, tak to mně čeká také :( a nevím zda se těším,,, nicméně mně zastavila Tvá poznámka o studni a kolaudaci, tak jsem se podívala, neb chci být informovaná :) a toto jsem našla na netu... 12. Požádat příslušný stavební úřad o vydání územního rozhodnutí o umístění stavby studny. 13. Po nabytí právní moci územního rozhodnutí nebo vyjádřením stavebního úřadu, požádáte příslušný vodoprávní úřad na stanoveném formuláři a v rozsahu stanoveném vyhláškou č. 432/2001 Sb. o povolení k nakládám s vodami -o odběr podzemní vody. Zároveň požádáte o vydání stavebního povolení vodního díla -stavby studny (dle vyhlášky č. 432/2001 Sb.). K žádosti přiložíte příslušnou dokumentaci ve 3, příp. 2 (platí jen pro sídlo správního orgánu) výtiscích. 14. Po nabytí právní moci stavebního povolení provedete definitivní stavební úpravu horní části vrtu a osadíte čerpadlo. 15. Poté na stanoveném formuláři požádáte vodoprávní úřad o vydání kolaudačního souhlasu. Teprve po doručení kolaudačního souhlasu můžete odebírat vodu. Pozn: Podle vyhlášky č. 368/2004 Sb. musí podzemní práce při hloubení studny geologicky dokumentovat odpovědný řešitel geologických prací z oboru hydrogeologie. tož tak krásný deštivý den :)
Odpovědět
@sonafa Máme poslední rozbor vody, 14 dní stár, můžeme jí pít! A co se týče kolaudace .... ztratil jsem přehled, neb firma co nám to vyřizuje se nějak nemá k dokončení dopapírování (stejně tak i ČOV), tož odebíráme z vrtu už 3 roky, vyčištěnou vodu posíláme dolů do údolí a žijeme v blažené nevědomosti... Akce odpovídá reakci ....
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa My vyřizovali studnu samostatně a musí být i samostatně zkolaudovaná..... dříve, než se začne užívat.. předtím jen venkovní kohout ke stavebním účelům... ale až to bude aktuální, ještě se budu jednou informovat .....
Odpovědět
Profilova fotka
tak ted koukám viz příspěvek Karin.... že to vlastně tak je...my totiž nemáme jiný zdroj vody
Odpovědět
Čauky všichni, v rychlosti nakukuju, :-) Já nějak nestíhám, pendluju teď mezi dvouma barákama a zahradou. Musela jsem zahradu u starýho baráku trošku upravit - zrušila jsem jedno jezírko, aby s tím holky ( dcera a babička ) až se odstěhujeme, neměli tolik práce. @sonafa Máš pravdu , taky radím každému ohlídat si sestavení srubu, protože u nás to mohlo dopadnou podobně, kdyby u toho manžel nebyl, tak by jsme měli taky asi 3 krytky pro elektriku neprůchodný. Naštěstí to manžel hned kontroloval a srubaři museli asi 2x klády sundavat a znovu pokládat kvůli tomu. Prostě je jim to jedno :-p Čtu a koukám, že všichni makáte - tak ať to jde jak po másle... :-D Mě už dneska přišli záclony, tak asi příští týden už je pověším a musím přidat fotky. Máme už vchodové dveře, kuchyň, vlastně skoro všechno. Jinak počasí na prd :-( takovéhle počasí nesnáším brrr, já chci sluníčkoooooooo 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Ivi, super, moc se těším na fotky!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi JUUUUU, IVIV, fotíme fotíme,,,, tady je tolik zvědavců a ja jsem mezi největšími :)))) moc se těším, tuším, že to bude zážitek :) kuchynka,,, jjjjooo,,, o víkendu nafotiš, jo? :)))...a přivoláváme SLUNICKO!!! všichni!! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Pamatuji si, že v době kdy jsme kolem studny běhali se zákony o studnách hodně měnily. (léto 2009). Řešili jsme to dříve, tenhle postup zní nadherně byrokraticky .... zbytek na IP
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa :)
Odpovědět
@kasha jo sluníčko .... dneska už jsem se zase prodíral v našich nadmořských výškách sněhem.... Chumelí se chumelí ... a bude více ...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kasha Dobré ránko... tady je hnusně a prší... to nevím teda, jestli se příští týden zrealizuje ten vrt :-(
Odpovědět
Profilova fotka
LIDI!!! musíme tančit a volat přitom to SLUNICKO,,, jak chumelí, co chumelí, je březen a nemá co chumelit :), komu nejde tančit jen tak, tak si vyslope nějaký drink a tancujeme, nejlepe okolo ohniště :))))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Tančila bych ráda... ale tady jaksi k tomu nemám vhodné podmínky a ohniště už vůbec ne :-D :-D a pamatuju.... protože už pamatuju ledacos ;-) ..... jak padal sníh při prvomájovém průvodu :-D :-D takže v březnu....to ještě člověka tak nezaskočí.ale u nás prší
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn no u nás sice prší také a je i zima, ale vyběhnout ven a tančit pro přivolání slunce by tedy mohl každý, ne? stejně jako se ve spěchu na ulici (pozn.ne na cestě, kde muže jet auto!!!) zastavit a postát za lepší svět :),,, co to komu udělá? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha já z práce vybíhat ven ted opravdu nemůžu..... :-| :-D :-D
Odpovědět
Hezké ráno, a tady se chumelí a chumelí :-p @kasha Karin máš pravdu a to my praktikujeme na józe pořád... :-) Včera večer jsem zrovna byla na joze, a chodí s náma cvičit asi 60ti letý pán, který po půl ročním cvičení odložil berle. Na cvičení chodil s berličkama a cvičil jen v leže nebo vsedě. Tak za chvíli jedu na srub a budu fotit a taky byl u nás profi fotograf a fotil kuchyň, tak budeme prý na titulní stránce nějakého katalogu. Taky jsem se dozvěděla, že firma co nám stavěla srub má problémy - nemají prý zakázky.
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi No fot fot... už se moooc těším.. to bude něco supr, když profi fotky :-) ani nevím, jestli jsi psala, kdo vám stavěl......?
Odpovědět
@jptn Táborská firma, nechci jmenovat, tady se to prý nesmí ;-) , aby to nebyla reklama nebo spíš antireklama. ]-( ´ zajímalo by mě, jak to dopadlo se stavbou u Janulii - už se dlouho neozvala
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi No to jsem si taky říkala, škoda, že se neozvala, no měli se nějak v březnu stěhovat, jestli to dopadlo ok, tak třeba se ozve pak.....
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi @jptn no já byla včera na power joze a tak trochu bych berličky potřebovala :) ta nás tam honí :))) ale príma,. je krásné se na ni dívat :) a potit se,,, :) Kdo říkal, že se tady nesmí dělat reklama a antireklama... právě proto jsme všichni tady, aby jsme se navzájem varovali před nezbedy a doporučovali si zbedy :)))), v Táboře jsem znala 3 srubaře - Arco, pobočka drevodomu-která ale už neexistuje, nicméně pod tou hlavičkou klidně jedou dále i když byli upozornění, že to není košer a ještě sruby Walter :) je to jedna z nich? :-D ... a aj Boženka mi tady chybí,,, Doufám, že Jani buduje o 106 a nemá čas s náma písmenkovat :)
Odpovědět
Profilova fotka
TAK a že jsem nevěřila, tak nám napadlo za hodinu asi 10cm mokrého sněhu, ale stromy vypadají jako v pohádce! :)
Odpovědět
Konečně jsem si našel čas a přisypal fotky za poslední dva týdny...bohužel déšť nám udělal trochu čáru přes rozpočet, vydržet pěkné počasí ještě den-dva, mohli jsme mít už i vybetonovanou i desku...dnes sněhopršelo i tady na jižní Moravě, teď už to naštěstí ustává...
Odpovědět
Profilova fotka
TAK, přátelé, obzvláště sobota se vydařila... vezli jsme si na stavbu jednoho milého brigádníka a ten nás přesvědčil zkusit zkratku... znáte hlavní atributy té nejlepší zkratky? ... je to delší, zato však po horší cestě... :) protože stavíme v horách, divila jsem se směru do hory, neb tam bylo hodně sněhu, ale kamarád byl a je optimista, že to dáme... projeli jsme kolem poslední chalupy a po pár 10-tkách metrech jsme hrabali. Chlapi jsou adrenalínoví, tak se jali nasadit řetězy. V tu chvíli kolem nás prošla skupinka 8 výletníků, (průměrná věk 60, ale byli velmi zdatní a svižně šlapali sněhem do kopce). Poprvé nám uhli, když jsme šplhali s řetězy kolem nich, ale protože řetězy se musejí dotáhnout, tak nás vzápětí obcházeli znova. Protůrovali jsme to kolem podruhé a tentokráte jsme již zatáčeli na očekávanou rovinku, kde to pak už jde jen lehce z kopce a budeme skoro na naší straně kopce. (malá vložka - v tuto chvíli se u nás, okolo našeho městečka, opravuje nejméně 6 mostů, včetně železničního, kdy jsou semafory na cestách a zdržují dopravu - proto ta zkratka a také rádi objevujeme dobré věci :))... NO, v zatáčce jsme zjistili, že jsme daleko a že jsme ztratili řetězy :) Jeden z turistů nám přišel na pomoc a auto jsme tlačením otočili a dostali se na kýženou odbočku kde to fakt půjde OK. Mávajíc jsme projeli kolem turistů potřetí a radostně jsme se usmívali. To jsme ale netušili, že za pár metrů bude přes cestu pohozený strom - stromek - tíha mokrého sněhu ho položila přesně přes cestu. Chlapi svižně vyskočili, chrabře odtlačili né tlusté větve na bok a já jsem projela. To nás ale turisti opět došli. a opět jsme kolem nich projeli a mávali. Už měli vtipné připomínky a to nevěděli, co přijde zanedlouho. Fičeli jsme si to z kopce, bez řetězů a ve sněhu a před náma přes cestu fakt už strom. Nedělám si srandu, neb toto už vypadalo vážně. že tam snad počkáme do oblevy. tedy auto :) Kamarád, který nás uvrtal do této zkratky vyběhl a začal olamovat křehké-naštěstí větve. pokaždé, když nějakou zlomil, prásknul s sebou do sněhové závěje. pak přišla na řadu tlustší větev a to jsem už musela pomoci i já. Zarvali jsme do ní a když praskla, všichni jsme se váleli ve sněhu na zemi a to jsme se řezali smíchy a neviděli, že nás opět docházejí turisti. :) Ti už se také klátili smíchy a radili nám, raději chodit pěšky, že je to rychlejší :))), na naše štěstí byla největší větev v takové výšce, že jsme to zvládli podjet. Opravdu je to výborná zkratka, mohu všem doporučit :-D, už dlouho jsem se tak nenasmála na čerstvém vzduchu :-D ...mějte se všichni vesele a mile :)
Odpovědět
@kasha :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
pár fotečkek,,, toto nám spadlo ze střechy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Po dlouhé době vás zdarvím:) mám toh teď hodně, tak ani nemám čas sem zajít..nás domeček převzala jiná firma a je to úplně o něčem jiném..akorát ta předešlá ve které figuruje jen jeden člověk nám vyhrožuje, pořád píše dopisy,tak to řešíme přes policii..Tyhle zkušenosti jsou pro mě i ponaučením, že raději budu vše číst min.10krát a jednat s rozvahou.. Ale už máme okna,tento týden se začne dělat střecha, máme elektro, vodu a už se dělá i topení, podlahy v patře jsou taky hotové, sádrokarton v jedné koupelně..no docela to pokročilo..pak sem hodím foto.. Chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, jak se jmenuje ochraný lak který se dává do koupelny? tu jednu chceme nechat dřevěnou..
Odpovědět
Ahoj, také po dlouhé době zdravím. Nějak nestíhám, začala jsem chodit do práce, chvíli mi ani nefungoval počítač a po pravdě řečeno, mě už večer baví akorát sebou plácnout do vany a do postele. Takže dočítat nebudu, to než bych přelouskala, tak bych stejně dříve usnula. Stalo se něco vyjímečného, někdo skolaudoval, co Petr, už má mimčo? Karin, tvůj příspěvek jsem přečetla, máš to suprově napsané, já se u čtení bavila ;-) Janullii, nedávejte si do koupelny lak. Dřevo musí dýchat, lakem mu dobrou službu neuděláš. Lak ti ho uzavře, dýchat nebude. Pak se ti někde udělá prasklina a tam ti vlhkost bude dělat problémy. Vezmi si, že mi ji máme natřenou také pouze jen fermeží a ani jsem za celou zimu neotevírala po koupaní okno, ta vlhkost tam prostě není jak v klasické kouplně, ta vlhkost odchází přes stěny pryč. Takže doufám, že nyní už nakoknu dříve, nechtějte po mě ani žádné fotky, to raději zajeďte na kafčo, to pokecám ráda a ráda vám to u nás ukážu, ale fakt mě to teď na nettu nebaví. Přeji všem, kdož budují, jen samé nápamocné úředníky a stavební firmy a těm kdož bydlí, krásné a příjemné bydleníčko. Boža
Odpovědět
Ahoj, také po dlouhé době zdravím. Nějak nestíhám, začala jsem chodit do práce, chvíli mi ani nefungoval počítač a po pravdě řečeno, mě už večer baví akorát sebou plácnout do vany a do postele. Takže dočítat nebudu, to než bych přelouskala, tak bych stejně dříve usnula. Stalo se něco vyjímečného, někdo skolaudoval, co Petr, už má mimčo? Karin, tvůj příspěvek jsem přečetla, máš to suprově napsané, já se u čtení bavila ;-) Janullii, nedávejte si do koupelny lak. Dřevo musí dýchat, lakem mu dobrou službu neuděláš. Lak ti ho uzavře, dýchat nebude. Pak se ti někde udělá prasklina a tam ti vlhkost bude dělat problémy. Vezmi si, že mi ji máme natřenou také pouze jen fermeží a ani jsem za celou zimu neotevírala po koupaní okno, ta vlhkost tam prostě není jak v klasické kouplně, ta vlhkost odchází přes stěny pryč. Takže doufám, že nyní už nakoknu dříve, nechtějte po mě ani žádné fotky, to raději zajeďte na kafčo, to pokecám ráda a ráda vám to u nás ukážu, ale fakt mě to teď na nettu nebaví. Přeji všem, kdož budují, jen samé nápomocné úředníky a stavební firmy a těm kdož bydlí, krásné a příjemné bydleníčko. Boža
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?