Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn já vím, že jsi volala, zavolej ještě jednou, že se tam jedeš podívat, jak to staví, jinak, že chceš své peníze zpět do doby než začnou s výstavbou :))) @kanavi no jestli jste to měli na ohlášku, tak je to binec, jestli na povolení, tak to skutečně nemuselo být, a my jsme začali v říjnu :) ale domeček zůstal přes zimu u stavitelů a přišla silná zima :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha volala jsem, že to chceme vidět ;-) jsemto špatně vyjádřila.... tak domlouváme termín ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
a teď mi to někam zmizlo a už se mi nechce to psát znovu. @kasha jo jdeme na ohlášku (podle všeho :-o ), máme jen jednoho souseda, jinak je ze všech stran kolem nás obecní. Soused tam má zahradu (bohužel v plánu je to určené k zástvbě) myslím ale že tam stavět nejspíš nebude chtít - má óbr haciendu 30m od nás. S obcí prý nebude problém - pán starosta povedali, průser je kam s odpadem (oficiálně, neoficiálně už nám starosta naznačil jak to je =-) @kanavi zatápění je jen o zvyku, nám už to nijak nepřijde. Je třeba sehnat i nejlépe smrkové, nebo borové proschlé dřevo na rozdělání ohně a pak suchý Buk a kamna se ti roztečou. Máme krbovky - Ibišek na okně povadlý chladem (v zimě když se vrátíme třeba z víkendu) hlásí něco kolem 0°C a za půl hodinky už vesele fungujou i pavouci ]-( ( zatím bydlíme na starém ranči) a Radka už se tetelí blahem, div že jí nechytne zadek :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato tož s odpady si poradíte také, ne? dokonce mám známé, co mají oficiálně kořenovku,,, zkuste to, máte asi hodně prostoru,,, už se těším na referáty :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Hm, nějak to budeme muset skoulet, ale na kořenovku to nevidím, bo je to z kopca a rovno do dědiny a pod barákem zůstane něco jako 14m k cestě. Tákže asi žumpa s nelegální trubičkou jako to má skoro celá dědina a nebo tebou oblíbený pojem "ČOV ":-o Obec má hotový projekt na kanalizaci a ČOVku, ale není toho kdo by na to sehnal prachy, pro nás to znamená realizovat odpady tak abychom to nemuseli po pár letech předělávat (nehledě na to že varianta černého přepadu ze žumpy do potoka - jak to má většina lidí - je mi proti srsti) Co ty na to? 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato :) NO, tak jste na tom přesně jako my. Nechceme být jako starousedlíci a ti, kterým to proti srsti není, a klidně pouštějí veškerý a i hrozný bordel do země s tím, že to přeci ta hlína zvládne a pak se vůbec nediví, proč jsou všichni nemocní,,, :( Naše obec má také projekt a nemá prachy :(, tož jestli nejde kořenovka, pak nezbývá snad než nás trochu kopírovat, najít si někoho, kdo musí zrušit čovku a za odvoz si ji sehnat... Kdyby jsi přišel na něco jiného, budu jen ráda,,, Ona ta čovka může sloužit pro černou vodu i v době, kdyby nám přeci jen kanalizaci postavi,,, tož a co Ty na to :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Naše obec má taky projekt a nemá prachy :-D koukám, že je to rozšířený jev.....
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha ÁÁÁ musím se seznámit s nějakým číňanem, oni umí dobře kopírovat - naučím se kopírovat a seženu nějakou, pokud možno nepoužitou ČOVku a potom asi přijde na řadu nelegální odpad (to tak vidím), no mrkni na http://www.modrastrecha.cz/diskuse/sk... diskuze na téma SP na domácí ČOV, nevím - vy to máte asi za sebou, já se děsím srážky mojí maličkosti s úředníkem. Jsem v zásadě holubičí povaha, ale potkat někoho podobného jako na výše zmíněném linku, asi budu mít broblém s dodržením osnovy asertivního chování :-N No nic holky, jdu hledat 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato :))) my jsme narazili na dost upjatou uřednici a náš projektant měl co dělat,,, a ještě to nemáme za sebou,,, no a na vodě bývají takové divné osůbky :))) no a není proč shánět nepoužitou, použitá umí sloužit také :))), holubičí povaho :))) tož jdu do rachoty :)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, dodávám něco na pobavení : při svých potížích jsem mimo jiné nastudovala zákon 500/2004 Sb. Správní řád i s jeho výkladem a komentářem a (mimo jiné) mě zaujal tento výklad - uvádím i s §, možná by se to někomu mohlo hodit : Ust. § 4 představuje obecnou zásadu postupu správních úřadů. Ve znění je to přibližně tak, že (úředník) je povinen chovat se zdvořile ... a ... je-li to možné, je povinen vyhovět. Komentář (Jiří Kaucký) uvádí, že pro daný úřad znamená postup v souladu s § 4 správního řádu, že: (úředník) koná ochotně a vstřícně, respektuje "zdravý rozum", nešikanuje účastníky zbytečnou horlivostí, respektuje skutečnou "dobrou víru" a nezneužívá svého postavení 8-) 8-) 8-) :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 EVICKO, TOTO BYCH URČITĚ DALA TÉ BABĚ TAM U VÁS ZARÁMOVANÉ,,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Evi, plně souhlasím s Karin, at to maj "černý na bílým" ;-) @kasha Tak jak bylo??? :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@esmeralda2 To je dobré, ukládám si to ... 8-) @kasha Ale tož, nejenom že su ujetý na kvalitu, ale též si radeji koupím půl roku staré auto než nové :-o Všeci sa mi už smějů, že su divný, ale já si říkám - já su možná divný, ale vy na to též nemáte 8-). Ne hele, dneska už nic hledat nebudu, ale včera sem zjistil, že se dá sehnat i půl roku používaná ČOV za rozumnou cenu. Zítra přijede architekt ve výslužbě :-o , to bude nářez :-D !!! Mějte se
Odpovědět
@esmeralda2 Ahoj Evi(jestli můžu tykat) já bych to té úřednici dal zarámované, ale červeně a tučně napsané a taky s vykřičníkem.
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn ahojky JITU, no nebudu to komentovat, asi budu muset pracovat :))))) @vorelmato ještě do nedávna bych se Ti divila, ale muj Jiřík mne učí těmto věcem a já zírám, jak se lidé nechají obalamutit, a v kazdé branži,,, začínám být nedůvěřivá všude :))) a nestačím se divit,,, člověk se musí začít dívat jinak a velmi schvaluji takové trochu jeté čovečky :))), a jsem zvědavá na výsluháře :))) čuste...
Odpovědět
@esmeralda2 a co stížnost na tu úřednici, kde by jste citovali tenhle paragraf, ovšem nedokážu odhadnout jestli by vám stížnost pomohla nebo uškodila :-| @kasha zrovna jsem se tě chtěla zeptat ,jak se ti líbí v novém zaměstnání, Jituš mě předběhla... :-) Ale výhoda toho,že budeš muset pracovat je,že ti ten den v práci rychle uteče :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hezké páteční odpoledne.... @kasha jj to už tak někdy v práci bývá...... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Vypadá to s našim odpadem asi tak, že půjdem nejběžnější cestou ke SP a během stavby budu pracovat (pokud bude čas a vůle) na projektu ČOVky, musím toho k tomu ještě trochu naštudovat. Apropo výsluhář ;-) , děda se nezdá - dorazil v naleštěným Medvědovi i s ženou a dcerou, (byli trochu vedle z jetele do půl lýtek :-o a mateřídouška jim nic neříkala ;-( ) dal na stůl návrh, kde byla spousta věcí z jeho hlavy a tak nějak z tuha bral na vědomí že my to chceme jinak, ale máme týden na rozmyšlení 8-) jak to chceme a tak. Tak jsme vzali špagátek a běhali po trávě a vyměřovali a představovali si ... a nakonec jsme vymysleli celý vnitřek úplně jinak, teď je řada zase na dědovi 8-) . Namaloval nám do ložnice i dětskou postýlku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato :-D no to je hezké povídání :-D, stejně to máme i my, normální ohláška s jímkou a během stavby povolovačky na čov:), stejně kolaudaci na dum ti nedají, dokud nemáš kolaudaci na čov :) a dědula je asi srandista, když si myslí, že jeho názor je nejlepší, ale jak Tě tak trochu poznávám, u Tebe narazil :), HELE vyfot ty mateřídoušky, to bych chtěla vidět :) @kanavi jojo, uteče to hodně rychle a jí nestihnu nic jiného :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky všem, tak jsem zase po dovolené zpět v procesu, vše dočteno....takže dodatečně gratuluji co jsem nechytla @janullii ať se máte k sobě pořád tak krásně jako na těch svateb. fotografiích :-) @stetl ať jste stále tak svěží a pracovitý jako doposud. :-) Smekám před vaším psaním, dávat dohromady informace z archivů je asi podstatně náročnější než si vymýšlet romány! @kanavi ještě k sedání: to vám to tedy sedá mnohem pomaleji než nám. Ono je to hodně také prý dáné průměrem kuláčů, a vy máte asi podstatně menší než my- nám to už těď sedlo více než vám, a to máme min. o rok mladší. A máš v tom také započteno, o kolik jim to sedlo když stavěli na dvoře? @vorelmato shrnutě-u domu musíte mít zpevněné stání pro auto, když nemáte garáž. (Co kdyby přijela tchýně s autem na delší návštěvu :-D ) Ale nikdo netvrdí, že musí být zastřešené, jen zpěvněná plocha, vyjmutá ze ZPF.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Ahoj Soni, už jsem si říkala, kam ses ztratila, tak odpočatá a hurá zase do procesu ;-)
Odpovědět
@sonafa Vítám tě z dovolené, tak vy se dovolenkujete i při stavbě :-) to je správný to my jsme se taky dovolenkovali ,ale na stavbě, pořád jsme měli pocit, že nemůžeme odjet, že to musíme hlídat... :-D kuláče máme průměr od 30-40 cm. V sedání je započítáno i to co jim sedlo při stavbě. Mělo by to sedat podle výpočtu. výška stěny (3m) x koeficient 6 a výsledek je celkové seschnutí v cm za 5 let.
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravim vas vsetkych...popri prijemnych "cerstvo" otcovskych povinnostiach som si nasiel par minut casu aj na vase vlakno a dal som par foto do galerie. Je to zatial len prva 3D vizualizacia a vnutorne podorysy. Ak mate nejake napady, komentere k vyuzitiu vnutorneho priestoru, tak si ich samozrejme rad precitam. Prizemie je uz ako tak fixne, chceme ale este trochu vylepsit vyuzitie obyvaneho krovu/poschodia. Pozrite sem: http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/s...
Odpovědět
Profilova fotka
to sonafa Je to práce neskutečná, protože jsem v létech 1996 a 97 zpovídal mnoho lidí, kteřáí přežili holocaust pro pana Spielberga. Byl to až tříhodinové záznamy a ti lidé mnohdy vyprávěli o svém utrpení poprvé v životě nebo říkali věci, které nikomu nikdy neřekli. Byli si vědomi, že mají poslední možnost vše sdělit. A teď je tedy znovu poslouchám, dívám se jim do tváře a natáčím si jejich povídání a potom je přepisuji. Už mám zapsáno 86 000 slov a nejsem stále hotový. Ale to je vedlejší. Byli tady další zájemci o bydlení ve srubu, chytili patrně poslední hezký den a byli nadšeni. Já tvrdím, že každý, kdo postaví srubík, zažije něco neskutečného. Všem Vám držím palce! H.
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Pěkný večer,když čtu Vaše řádky tak mě to vždy dostane.Přeji hodně úspěchů a krásných let ve vašem srubíku :-) Jarča
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl obdiv, obdiv, já bych to dělat nemohla, když slyším a vidím lidské utrpění je mi velmi zle... :( tak strašně zle, že nevím co dělat :(, obdiv!! :)
Odpovědět
Profilova fotka
JINAK, dokončili jsme přípravu na podlahové vytápění,,,, tak trochu jsem si napůl oddychla, zcela si oddechnu, když to uvidí chlapík přes podlahovku a řekne, že ok :) no a příští týden lijeme anhydrid a pak pauza, odpočinek, musí to zrát, a to dlouho a bez sluníčka :)
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl No tak ted v těch slunečných dnech tam u Vás muselo být krásně.... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Po dlouhé době zdravím všechny srubaře. Včerejším dnem postupuji do vyšší úrovně tohoto fóra, neboť jsme hrábli bagrem a začala stavba našeho domečku!!!! :-D Takže se připravte, že vás budu otravovat stupidníma dotazama, který jsou vám všem, kteří už bydlíte, naprosto jasný, ale pro mě, to bude nepochopitelná věc. :-D Tož stavbě ZDAR
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit Tak velkáááá gratulace!!!! ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?