Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
Tondach má teď 50% slevu na některé své krytiny. Přemýšlíme nad tím, jednalo by se o Sambu 11 černá engoba... Dle kalkulace bychom ušetřili přes 50tis., což není špatný. Teď jestli nemám radši spekulovat, proč to tolik zlevnili?
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas není to levárna, mají každé jaro velké slevy, ale přes dealery je to ještě levnější než přímo od nich. Dá se dostat až na nějakých 18 kč za základní tašku.
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 ale já jsem u home-made nepsala o krtkovi a nebo pak ze srandy, neuvědomuji si to :))
Odpovědět
@vorelmato jojo, akorát si dát bacha na ty dealery, u nás jeden hoch si koupil tašky za 130 tis. a nikdy je nedostal ... a pak našel oznámení, ať se připojí k insolvenční žalobě na pána, který se FB chlubí, že nikdy nedělal a míní v tom pokračovat /a mimo jiné nabízí střešní krytinu...) ach jo koupil jsem dneska křoviňák... Než nechat každý rok v půjčovně tak 15 tis., tak jsem s těžkým srdcem 8 vydal ... sorry, matko přírodo ... však ty mi to vracíš na dětech ...
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha ále psala jsi o krtkovi, jako by to souvisell s home-made chi chi... :-) "myšlenkový překlep" :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, srubaři, jak moc se Vám lišily skutečné náklady na stavbu oproti tabulkovému rozpočtu? Ptám se z toho důvodu, že jsem si nechal vypracovat rozpočet (pozdě ale přece) a málem to se mnou seklo.....Potřeboval bych cenu skutečné stavby stáhnout tak o 40%. Je to reálné? Jaké máte s rozpočtem zkušenosti? Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e nevim přesně jak to myslíš.. co jsme měli rozpočet od dodavateke roubenky-hr stavba, schodiště, tak to bylo dané a nepřekročil se.... a pak co nám dělaii další práce firmy, jsem si nechala udělat většinou rozpočet a ten byl také daný....no ale pak ty dodělávky.... joooo toto lítalo.. a lítá.... =-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e hojky,,, také tomu dost dobře nerozumím,,, :) když tak pošli rozpočet do IP nebo nevím,,, neměli jsme celý rozpočet,,, kromě hrubé si děláme všechno )spodní stavba byla od firmy na megáči a já jsem to dala za 750tisíc :), zateplení střechy by vyšlo tak na 80tisíc, my máme 20(ale vlastní práci nepočítám :), nevím jak), podlahy, obrovské úspory-jen pokladač dlažby by si vzal za práci 300,-/m2, my jsme si to dělali sami :),,atd atd... :), kk
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e jojo, jak píše Karin, nevětší úspory jsou tam , kde děláme sami.... noooo, ale někdyty nervy teda......že bych i možná radši zaplatila..... mít z čeho :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ceny, který mám v rozpočtu jsou dle RTS ceníku stavebních prací. To je ceník standardních průměrných (asi ) spíše však ceníkových cen v ČR. Např krytina Bramag Tegalit i s prací á 570,-/m2. Samotná krytina se dá sehnat za půlku + práce.... Rozhodně to půjde levněji než v ceníku, jen mě šlo o to o kolik v průměru,.....ale asi to nejde paušalizovat. Tak beru dotaz zpět :-)
Odpovědět
@fredd1e podle tady tohoto ceníku se vůbec neřiďte, nám podle toho udělali cenu na provedení základové desky a vyšlo to na 1,2mil.To co vám vyšlo podle ceníku vydělte 2 a budete mít dost reálnou cenu,možná i nižší.
Odpovědět
Dnes 17:45 černé ovce!
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@bilbery co bude??
Odpovědět
@jptn nějaká pokažená roubenka
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery aha..no už jednou jedna byla. od Dřevostaveb Bartoš, myslím,.. tak od kohopak dneska... :-.
Odpovědět
ahojte všichni, došlo vám vyjádření k poplatkům zpět? Původně se psalo, že nebudou chtít žádné peníze předem, ale najednou mi poslali mail, že mám poukázat 400 Kč pro nějakého právníka , tak nevím, jestli to zas není nějaká kulišárna :-( Co vy na to? Zuzana
Odpovědět
Profilova fotka
@skuzus zatím ještě nedošlo, ale s touto částkou počítám. To je totiž minimální poplatek, aby se soud vůbec něčím zabýval. Bylo to i v úvodních informacích. Je tam několik možností : 1. právníci oslovili banky (jménem několika set tisíc klientů) a vyzvali je, aby banky tyto polatky vrátily. Tam, kde banky zareagovaly a poplatky vrátily, nemuselo dojít k soudnímu jednání, nikdo nic neplatil, poplatky byly vráceny. Takto to bylo myslím jenom v jedné bance, nevím to jistě. 2. Kde banky nechtěly vyhovět, dochází k podání žaloby. Za žalobu neplatíme nic. Pak bude následovat soudní jednání, které povedou advokáti, za to opět neplatíme nic, ale protože soudy u nás fungují tak, jak fungují, soudní poplatek se zaplatit musí, to je těch 400 Kč (i víc, podle toho, o jak velkou částku se jedná). Když Klienti (zastoupení adováty) : a) vyhrají, získají zpět své poplatky + 400 Kč. To všechno + poplatky za advokáty, jejich advokátní tarify + náklady řízení, jde k tíži banky. b) nevyhrají, veškeré náklady na advokáty ponesou advokáti sami, včetně podání odvolání, žalob na vyšší instanci a podobně. Na nás je pak těch 400 Kč, které platíme státu za to, aby vůbec byl ochoten slyšet, že nám někdo ublížil
Odpovědět
jak by jste uvažovali Vy, kdyby jste měli podlahové topení topnou folii: betonový potěr, samonivelační hmotu, topný systém a teď jakou podlahovku, pořád zvažujeme a pátráme, co by jste dali vy.....
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 já jsem u podlahového vytápěni pro dlažbu - nejlépe vede teplo a nejlépe akumuluje :)
Odpovědět
@kasha děkuji za odpověď,..... kdyby jsme dali dlažbu, tak by jsme museli dát asi nějakou desku, na kterou by jsme ji lepili, neuvedl jsem, že to je el. infa topný systém ....
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 aha, vypadá na to, že nerozumím :)) šlo by nějaký odkaz cožetoje? v praze v jedné vile jsme elektro vytápění podlahové normálně zalili a pokládali dlažbu :)
Odpovědět
Ahojte :-) čo som tak prebehla toto forum,tak skoro všetci ste si zrub brusili sami,najde sa niekto komu to robila firma?Bola by som zvedava čo to tak stoji a ako to rataju =-) My sme sa dali na to iba dvaja,ja a moja polovička ,zatial to ide,ale velmi pomaly a tych rohov sakra :-D dajte dajaku cifru nech nas to dobre nakopne,že kolko mama ušetrene v kapse,lebo ten rozpočet ...... a okna už nahanaju :-( Prajem pekny den 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 Tak to taky nechápu, buď máte topení v podlaze a nebo infrapanely na stěnách nebo na stropu. O infra topení v podlaze jsem teda ještě neslyšel. Budu rád když dáš odkaz, ať se přiučím. Taky budu řešit topení (přitápění spíš), ale naprosto jednoduše - topné kabely zalité v podlaze pod dlažbou a jestli někde, tak v podkroví možná ty infrapanely .
Odpovědět
Profilova fotka
@janula223 :)) tak zlato, ušetříš nejmene 60tisíc kč :) a ted si neumím vzpomenout, zda za celek a nebo jen vnitřek :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e ten hořejšek nemáme vubec s topením dořešený,, jsou tady mezi námi takoví, co píší, že nahoře není třeba topit, tak to nejdříve vyzkoušíme, dcerka dostne svetry :))) a pak se k tomu postavíme čelem :))
Odpovědět
@kasha ďakujem za skore nakopnutie :-D to je celkom slušny peniaz,teraz už len vydržať do konca a potom už len na to v dobrom spominať....už aby to bolo za nami, ale nič sa neda urychliť,všetko potrebuje čas, len my ho teraz volako nemame :-( Nevadiiiii to dame :-)
Odpovědět
neumím to tu vložit, je to firma Caleo a zkopíroval jsem tu skladbu, v přízemí budeme mít tu folii a na WC a nahoře v koupelně budou rohože. PODLAHOVÉ TOPENÍ PŘI SUCHÉ VÝSTAVBĚ POD SÁDROVLÁKNITÝMI DESKAMI Topící systém CALEO při suché výstavbě Skladba systému: 1. PODLAHOVÁ KRYTINA 2. SADROVLÁKNITÁ DESKA hr. 30 mm (2 x 15 mm) 3. SEPARAČNÍ FÓLIE hr. 0,15 mm 4. CALEO TOPÍCÍ SYSTÉM hr. 6 mm 5. ALT 1: PODLAHOVÁ TEPELNÁ IZOLACE hr. min. 80 mm ALT 2: HOTOVÝ TEPELNĚ IZOLOVANÝ PODKLAD (TEPELNÁ IZOLACE + PODKLADOVÝ BETON) 6. NOSNÝ PODKLAD Topný prvek: CALEO topný film 80-130W; šířka: 50cm/80cm /100cm
Odpovědět
Profilova fotka
@janula223 JANI, já jsem siv tom našla zalíbení,,, je pravda, že jsme měli špunty v uších a nose:) ale pod suky se vždy vybarví motýl,,, najdi si ho a bude Tě to bavit a ohromně mi to voní, to broušení :) obzvláště při smolničce :))
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 jejda, ted nestíhám,,, po neděli kouknu, jestli to bude k něčemu to mé kouknutí :)))
Odpovědět
@kasha :-) všetko je ok, prach nam nevadi ...,už sme si zvykli :-D len ma mrzi, že okna budu asi prv ako to obrusime a natreme :-( (dufam, že to nebude vadiť) keby sme tam dali partiu tak by sme to stihli...,už sme prekročili 100 tisic € tak musime ratať každe € ak to chceme dokončit :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?